מאזדה 3 2.0 ליטר

שנה נוספת באה עלינו לטובה ודגמיה של מאזדה 3 כבר כאן, מאזדה 3 היא הדגם הנפוץ ביותר בישראל כבר קרוב לעשור וזאת בזכות חיבתו הגדולה של הישראלי לקבל הכל ובזול. נראה שזהו הדבר שמאזדה יודעת לתת, ובמיוחד בישראל שבה שולטים לרוב רכבי הסדאן שיאפשרו לך להגיע לכל קצוות הארץ בנוחות רבה וגם להידחק על מקום חניה מזערי במרכז הארץ.
נבדוק בקצרה כמה מן המאפיינים המשמעותיים של הרכב, ידע אשר יעניינו את האדם הממוצע בקניית רכב חדש: רכות על הכביש בדור הקודם של המאזדה 3 היה כיול המתלים נוקשה יותר מדגמים קרובים, למרות שבדגם החדש יש התקדמות רבה ברכות המתלים עדיין נראה כי מאזדה בוחרת על היותר ספורטיבי, ונותנת עדיפות לשליטה ולא לנוחות, כך שב- high way הנסיעה תהיה חלקה אך בתוך העיר הכביש יהיה מורגש, במיוחד בערינו המרובות במכסי ביובים וחורים בכבישים. כעת למנוע לעיקר הדברים, המנוע בדגמים הישנים יותר מנוע של 1.6 ליטרים פתח טוב ברמזורים, אך בכבישים המהירים כשהמהירויות גבוהות יכלנו לשמוע גניחות מועקה, מהר למדי. עכשיו בדגם החדש קיבלנו מנוע של 2 ליטרים אשר מספק עוד מומנטום רב ליכולתיה. בנוסף כאן נוסף הילוך חמישי וחלוקת הכוח שונתה, כלומר הרכב כבר לא מאיץ בחוזקה ומנצל את כוחו בהתחלה אלה שומר על המומנט למהירויות היותר גבוהות. דבר נוסף שניתן להגיד אם אנו כבר באזור הגיר הוא ששופר תהליך העברת ההילוכים, הההילוכים עוברים בצורה נקיה יותר והנסיעה רגועה יותר. אפיון נוסף לגבי גיר הרכב הוא ההתמעמעות הארוכה עד להעברת ההילוך.

במאזדה מפיצים את השמועה כי הגרסה הבאה תהיה רחבה יותר, מאזדה החדשה היא לא רק שינויים קוסמטיים לדגמים הקודמים, מאזדה החדש תתבסס על הפלטפורמה C2 כמו המאזדה 5 שבה משתמשים גם פורד ווולבו. פלטפורמה שהוכיחה את עצמה ברכבים החמים ביותר שנמכרו אי פעם, כדוגמת פורד פוקוס. חלקו הפנימי של הרכב שזכה לתשבוחות ברכביה הקודמים נשאר כשהיה, אין למאזדה סיבה רבה להשקיע בעיצוב שונה לאחר ההצלחה של הדורות הקודמים ונראה שזה מה שמאזדה עשו. נסכם בזאת, המאזדה 3 החדשה שומרת על יתרונותיה ומתקדמת עוד, נראה שבמאזדה מישהו עובד בצורה נכונה ובוחן את השוק וצרכיו, כנראה שגם השנה נמשיך לראות את ה-3 מתעלה ברשימות רבי המכר מעל דגמי הסדאן המתחרים, בשוק הפרטי הליסינג מימוני ובשווקים נוספים כאחד.
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם yoram yaer

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
11 + 9 =