תיבות דואר ואינטרקום לעיצוב הבית

בעבר תיבות הדואר או נכון יותר לומר, תיבות המכתבים הפרטיות, היו מגיעות בעיצוב זהה ומסורבל כאשר כיום ניתן לראות תיבות מכתבים קומפקטיות וסולידיות הממוקמות מחוץ לבניין הדירות והמגיעות בשלל עיצובים שונים.

תיבת דואר הינה למעשה תיבה המוצבת לשם איסוף הדואר המבויל לשם שליחת המכתבים ליעדם המבוקש כשלמעשה את תיבות הדואר המוצבות ברחובות העיר ממקמת רשות הדואר אשר דואגת כי יהיו תיבות בכל אזורי העיר.
בעבר היה ניתן לראות תיבות דואר אשר חלקן צבועות באדום וחלקן בצהוב וזאת בכדי למיין את הדואר שבהן בהתאם לרמת הדחיפות הנדרשת כשהתיבה הצבועה בצהוב סימלה את המשלוח המהיר אך כאמור נוהג זה שונה וכיום ניתן לראות תיבות הצבועות באדום בלבד.
ניתן לראות כי על גביהן של תיבות הדואר המוצבות ברחובות העיר ישנו כיתוב המאפשר לשולח הדואר להיוודע למועדים בהם מתבצע ריקון הדואר לשם איסופו ושליחתו ובאמצעות כך יכול למעשה השולח לתכנן את המועד הרצוי לו.

כיום ניתן לראות כי אנשים נזקקים פחות ופחות לאותן תיבות דואר וזאת בשל העידן האינטרנטי אשר מאפשר לנו לקבל דואר ישיר לכתובת המייל בה אנו רשומים אך למרות כל זאת עדיין עידן תיבות הדואר פעיל וזאת בשל העובדה כי לא תמיד ניתן לקבל דואר אלקטרוני בכל מקרה כמו לדוגמה מכתבים המגיעים ממוסדות ממשלתיים שונים או מגזינים.
בעבר תיבות הדואר או נכון יותר לומר, תיבות המכתבים הפרטיות, היו מגיעות בעיצוב זהה ומסורבל כאשר כיום ניתן לראות תיבות מכתבים קומפקטיות וסולידיות הממוקמות מחוץ לבניין הדירות והמגיעות בשלל עיצובים שונים.
ניתן לראות כי בדרך כלל תיבות המכתבים יהיו עשויות מאלומיניום בשל איכותו לעמוד בתנאי מזג האוויר המשתנה, אופן הניקוי הקל וכן בשמירתו הבטוחה על המכתבים המגיעים.
בדרך כלל התיבות לבנייני מגורים ובנייני משרדים יהיו באותם הסטנדרטים הנדרשים ובאותם הגדלים הנפוצים אך לעומת זאת תיבות המכתבים המיועדות לבתים פרטיים יהיו מאופיינות בשלל עיצובים מודרניים ובעלי הבתים יכולים ליהנות מהחופש הרב בעיצוב התיבות וברצונותיהם הפרטיים כיצד התיבה תמוקם ותעוצב.

יחד עם תיבות הדואר הממוקמות בשער בתי המגורים ניתן למצוא גם תיבת אינטרקום כאשר ניתן לראות למעשה כי כיום באמצעות האינטרקום הופך למשוכלל יותר ויותר ומסוגל לסייע רבות לבעלי בתים ומשרדים לפקח על היוצא ונכנס בשער בתיהם.
למעשה מערכת האינטרקום המותקנת בשער הבית מיועדת לכל המעוניין לפקח ביתר קלות ונוחות על הנעשה בכניסת ביתו כאשר ניתן לראות כי ישנן מערכות אינטרקום משוכללות המכילות מצלמה המסוגלות לאפשר לבעל הבית או בניין המשרדים לראות מי מדבר איתו מהצד השני של השער.


שי ברקוביץ
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם שי ברקוביץ

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 9 =