כיצד מגבשים אסטרטגיה עסקית

כיצד מגבשים אסטרטגיה עסקית
גיבוש אסטרטגיה עסקית ויצירת תוכנית עסקית על פיה נחשבים כיום לשתי פעולות חיוניות בכל עסק

גיבוש אסטרטגיה עסקית ויצירת תוכנית עסקית על פיה נחשבים כיום לשתי פעולות חיוניות בכל עסק. אסטרטגיה עסקית למעשה מחייבת אותנו לסקור את התנהלות העסק, להציב מטרות לשיפור או לשינוי ולבנות תוכנית שתנחה אותנו צעד אחר צעד עד להטמעת האסטרטגיה בארגון.

כיצד מגבשים אסטרטגיה עסקית ?

אפשר להגדיר אסטרטגיה עסקית כצורת התנהלות של העסק. זו יכולה להיות החלטה לשנות את הפרסום והשיווק כך שיפנה לקהל לקוחות אחר, שינוי נהלי עבודה על מנת לייעל את התפוקה או השירות, חוקי התנהלות פיננסית מול ספקים או סדר ארוגני חודש שכולל שינויים מרחיקי לכת בכל התחומים הנ"ל ביחד. אסטרטגיה עסקית נבחרת על ידי בעל העסק או המנהלים בו לפי צרכי הארגון, אילוציו ורצונותיו. על פי רוב תהליך גיבושה של אסטרטגיה תנוהל על ידי יועץ עסקי חיצוני או מלווה עסקי חיצוני שנשכר במיוחד למטרה זו.

מדוע יועץ עסקי חיצוני?

כאשר אנו מנהלים עסק או בעלי עסק, אנו נוטים לראות את העסק בעיניים סובייקטיביות שמקשות עלינו להבין את התנהלות AS IS (כמו שהוא באמת), לכל דבר שגוי שקורה בעסק יש סיבה "טובה" ואנו באופן כלשהו תמיד מצליחים לתרץ את חוסר התקינות וממשיכים להתעלם מהם. גיבוש אסטרטגיה עסקית ללא מבט אובייקטיבי ומקצועי, שיוכל להנחות את התהליך, עלול לעורר קשיים רבים ולהיכשל ביתר קלות והשתתפותו של יועץ עסקי מנוסה יבטיח כי המטרה תושג בצורה האידיאלית והמהירה ביותר.

מה ההבדל בין אסטרטגיה עסקית לתוכנית עסקית

תוכנית עסקית הינה תוכנית שמציגה את כל נתוני העסק (לרוב גם צפי של נתונים עתידיים), רווחיות, פוטנציאל מטרה ודרכי פעולה שיסייעו לנו להשיג אותה. משסיימנו או השגנו את מטרתנו הסתיים תפקידה של התוכנית העסקית. אסטרטגיה עסקית היא צורת התנהלות שאני רוצה להטמיע
בארגון על מנת לשפר אותו או במילים אחרות דרכי פעולת העסק


yael
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם yael loosh

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 7 =