עצות שימושיות בקניית פסנתר

כשהולכים לקנות פסנתר צריך להתחשב במס' פרמטרים:
1. פסנתר חדש/ משומש
2. מטרת הפסנתר
3. ארץ ייצור
4. אורך/ גובה וצבע הפסנתר
5. תקציב

ההבדל העיקרי בין פסנתר חדש למשומש הוא המחיר. פסנתר משומש עלול להגיע לכחצי ממחירו של פסנתר חדש מאותו דגם. יש בשוק הרבה פסנתרים משומשים שעברו שיפוץ פנימי (של המנגנון) וחיצוני במצב מצויין, שיכולים להחזיק מעמד להרבה שנים. יש להיזהר מקניית פסנתר משומש מיד שנייה שלא מחנות, מכיוון שלא כל פסנתר יד שנייה עבר תחזוקה ניאותה וטיפול טוב, ועלולים להיגרם לפסנתר נזקים שלא תמיד אפשר לתקנם. בכל מקרה, בקניית פסנתר מידיים פרטיות כדאי להביא מומחה שיעריך את מצבו של הפסנתר על מנת למנוע מפח נפש.
אם הפסנתר נקנה לילד ואתם מקווים שיתחיל וגם ימשיך לנגן, אך אינכם יכולים להיות בטוחים- יש חנויות שמאפשרות השכרה של פסנתרים. אם הילד מגלה התמדה אפשר להחליט לקנות לו פסנתר.
ארצות הייצור הנחשבות כטובות הן גרמניה המערבית (לעומת גרמניה המזרחית) וצ'כיה, ובשנים האחרונות גם היפנים החלו לייצר פסנתרים ברמה גבוהה.
ככל שהפסנתר גבוה יותר כך הצליל שלו עמוק ועוצמתי יותר, הדבר נכון גם לגבי אורכו של פסנתר כנף. כמובן שככל שהגובה/אורך עולים כך עולה גם המחיר.
פסנתרים בצבע שחור הם הזולים ביותר, לאחר מכן החומים והמהגונים (חום-אדמדם) מעט יותר יקרים, ופסנתרים בצבע שנהב נחשבים היוקרתיים והם היקרים ביותר.
חשוב ללכת לחנויות ולהתנסות בנגינה על הפסנתרים, לשמוע את הצליל ולחוש את מגע הקלידים. התנסו בכמה שיותר סוגים שבטווח התקציב שלכם, חיזרו ובידקו עד שתהיו בטוחים. סוחרי הפסנתרים בחנות יכולים לנסות להרשים אתכם לגבי השמות/מותגים של פסנתרים מסויימים, ואיזה יוצרים מנגנים עליהם, אבל הדבר הכי חשוב הוא שתאהבו את הצליל והוא יתאים לאוזן שלכם. אחת העצות שלי היא לנגן את הצלילים הגבוהים ואת הנמוכים של הפסנתר ולראות אם אתם שלמים עם שני הקטבים. יש לקחת בחשבון שצלילם של פסנתרים חדשים יילך ו"ייפתח" עם הזמן ז"א הצליל ששומעים בחנות הוא אינו הצליל הסופי של הפסנתר.
ועצה אחרונה, אל תאמינו לכל מה שסוחרי הפסנתרים אומרים לכם, יכולים להיות הבדלים עצומים בין מה שסוחר אחד אומר לשני, וגם אם הם מכווני פסנתרים במקצועם בסוף, בשורה התחתונה, הם מנסים למכור לכם את הפסנתר מהחנות שלהם. שמעו מה שיש להם לומר ואם יש דברים חופפים שכמה מהם אמרו לכם- קרוב לוודאי שזו האמת, ואפשר תמיד להיעזר גם באינטרנט.
pub-7314708657649479
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם orlight re

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
11 + 10 =