יועץ נשואין למענכם ובשבילכם

יעוץ לזוגות בשלבי טרום גרושין
כיום בימינו ש1 מתוך 3 זוגות שמתחתנים מגיעים למצב של גרושין צריך לבוא ולשים את הקלפים על השולחן ולהבין מאיפה המשברים ואיך ניתן להבין את הצדדים בצורה הטובה ביותר.
הפרטים שאני נתקל בהם במהלך שיקום מערכות נישואין הם מגוונים והסיבות מגיעות לפעמים לידי גיחוח כיוון שאנשים שלא מבינים את הצד השני ואין תקשורת בין הזוג מביאים סיבות לא מהותיות ליצירת גרושין.

לפי הסטיסטיקה היבשה כיום במגזר החילוני ישנם אחוזים גבוהים שמגיעים לידי גרושין מדובר במספרים אסטרונומים לעומת כמות האנשים שכן מצליחים להחזיק בית ולקיים משפחה מסודרת, אנני בא ולטעון חס וחלילה שסיבות הגרושין מופרחות אבל אני כן בא לטעון שניתן על ידיד הדרכה נכונה של זוגות והבנת הנסיבות של ליבון היחסים בין גבר לאישתו והבנת הסיבות בכך שאם ידע אדם את נפש אישתו ואישתו את נפש בעלה 80 אחוז מהמריבות ירדו.

אחוזי הגרושין בישראל במגזר החילוני מגיע למימדי ענק זוג אחד מכל 3 שמתחתנים מתגרשים ב 4 שנים הראושנות לחיי הנשואין שלהם. שימו לב שלישי מכמות הנישאין לא מחזיקים מעמד!!!
יש עוד נתון מדאיג אחוז הגרושין עולה כאשר ניכנס ב4 שנים הראשונות ילד חדש למשפחה החדשה. על פי הסטיסטיקה ניתן לראות שאחוז הגרושין למשפחות בהן יש תינוק חדש (תינוק ראשון) עולה למצב ש 2 זוגות מתוך 3 מתגרשים לאחר לידת תינוקם הראשון.

לאור כך ומניסיוני הרב שצברתי במהלך שנותי כיועץ אני יכול להניח את האצבע ולהתמקד ב2בעיות שהן שורש הבעיה לשמירת שלום בית בר קיימא.
והסיבות הן: 1. "אני ואנוכי ועוצם ידי" - גאווה יתרה.
2. למה שאני אתן? שהיא תתן... - הנכונות לקבל במקום הנכונות לתת.

והסביר את הנוקודות הללו:

1. אני ואנוכי ועוצם ידי - זו בעצם גאווה, ולא סתם גאווה אלה גאווה הורסת, זו גאווה שאדם לא מוכן לשמוע ולהבין אחרים, הוא במקום של אין שום דבר מעליי שיודע יותר ממני ואין שום דבר שיחליט לי מה לעשות ואיך. ואדם כזה שבא מהמקום הנתון הזה לא יוכל להחזיק שום קשר נשואין לאורך זמן אלה אם אישתו באה במגמה לשרתו כשפחה.

2. למה שאני אתן? שהיא תתן (זה יכול גם לבוא מהכיוון ההפוך) העיקרון בפסקה זו שאדם שבא למסגרת נשואין מתוך כוונה לקבל ולא מתוך כוונה לתת לשני נוצר מצב שכל כיוון מושך את הרצון שלו לכיוונו ובסופו של דבר שכל אחד מושך את החבל לכיוונו החבל נקרע.
מסגרת נשואין צריכה להתחיל מתוך נקודה של מה אני נותן למסגרת הנשואין? מה אני יכול לתת על מנת לשמח את אישתי? אישה צריכה לשאול מה אני צריכה לתת על מנת לשמח את בעלי? כאשר יש מצב שצד אחד נותן וצד אחד רק מקבל אחרי תקופה מסויימת יתחיל תסכול ומרירות.
במצב של תסכול ומרירות הגלגל מתחיל להסתובב כמו כדור שלג. והכדור הזה רק מתעבה וגדל ולפעמים לרמות שאי כיועץ נשואין מאוד קשה לי להסיר את השכבות ההגנה והמרירות שנוצרים.

אבל הדבר אפשרי בעבודה זוגית קשה של 2 הצדדים גם יחד, וכבר ראיתי מצבים שהצלחתי להחזיר זוגות שכבר עברו את הליך הגרושין וחזרו לחתונה ובית חדש.

הסוד וההצלחה הינו במקום אחד. בכם. רק אתם יכולים להביא את עצמכם למקום הזה של אושר במסגרת הנשואין.

המשך יבוא...ר' ניב שני
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
8 + 7 =