שמן אקליפטוס


שמן האקליפטוס הוא אחד השמנים הנפוצים ביותר וניתן למצוא אותו בכל בית. השמן מופק מעלים וענפים צעירים של עץ האיקליפטוס באמצעות זיקוק בקיטור.
שמן האקליפטוס הוא שמן רב תועלת ונפלא, הוא מצנן את הגוף בחורף, ומגן עליו בקיץ. הוא אנטי דלקתי, מחטא, אנטיביוטי, משתן, מרגיע כאבים חזקים ומבשם. המחקר הוכיח את סגולותיו האנטי ויראליות הוא ידוע ביעילותו בטיפול בשיעולים והתקררויות ובנוסף בדלקת בדרכי השתן , פטריית קנדידה ,וכוויות שמש. משמש כדוחה חרקים.
עיקר השימוש בשמן היא לטיפול והקלה בבעיות נשימה. האיקליפטוס מרחיב סמפונות ומקל במצבים של שפעת והתקררות. הדרך הנפוצה ביותר לשימוש היא :מחזק את מערכת החיסון,אנטי וריאלי ואנטי בקטריאלי. האיקליפטוס קוטל פטריות, בקטריות ווירוסים, משכך כאבים, מטהר דם, עוזר לטפל בכאבי עצבים, מרגיע שיעול והתקפי אסטמה, מחטא פצעים ומזרז החלמתם, מרגיע גרד, ממריץ. ומעורר.
שמן האקליפטוס מסייע להוריד רמות סוכר בדם בסוכרת מבוגרים. יש להיזהר בשימוש: שמן האקליפטוס עלול להיות רעיל. לכן יש לבדוק תמיד את עלון היצרן. קיימים אנשים המפתחים אלרגיה לשמן האקליפטוס. ולכן אם מופיעה פריחה על העור יש להפסיק את השימוש מיד.
שמן האקליפטוס ותה האקליפטוס עלולים לגרום לתופעות פיזיות שונות המתבטאות בסחרחורת הקאות ושלשולים ולכן במקרה זה יש להפסיק מיד את השימוש בו. אסור לבלוע שמן אקליפטוס שאינו מגיע בצורת טבליות או מדולל בצורת תה.
לפני שימוש ישיר על העור,לעיסוי ,או מריחה יש לדלל בשמן צמחי :שקדים, שומשום , או נבט חיטה.
אסור לחולי אפילפסיה וילדים מתחת לגיל שלוש. לילדים יש להשתמש בשמן איקליפטוס לימוני ולהשתמש במינונים מתונים.

הטיפ השבועי!
לטיפול באף סתום:
שמן האיקליפטוס - הארומה של שמן האיקליפטוס חודרת לאף ופותחת סתימות. מפזרים טיפות אחדות של שמן האיקליפטוס לממחטה ושואפים מעל מכשיר אדים. אפשרות נוספת לזלף מספר טיפות על הכרית יש להוסיף 5 טיפות לכפית שמן בסיס זית שקדים ולעסות בתערובת זו את בית החזה.

תגובות והצעות יתקבלו בברכה למייל Dodi_bn@walla.com.
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם יקיר בן חיים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
8 + 10 =