סדנאות גוגל אדוורדס - webseminar ודומיהם, כדאי או שזו סתם נוכלות?

הכל על שיטות השיווק של מרכזי הדרכה מוסמכי גוגל אדוורדס
סדנאות גוגל אדוורדס - webseminar ודומיהם, כדאי או שזו סתם נוכלות?
הם לא אומרים אישתך מכוערת, אבל רומזים ששלהם יפה יותר
מרכזי הדרכה מוסמכי גוגל אדוורדס אינם מרכזי הדרכה של גוגל. הם מרכזי הדרכה שאנשיהם/המוסד קיבלו עם הזמן הסמכות שונות מטעם גוגל אדוורדס כדי להעביר את חומרי הלימוד שלהן והם מנצלים בדרך כלל את חוסר הבהירות הזו כדי להצטייר כשליחי גוגל. סדנאות גוגל אדוורדס מבית webseminar (וובסמינר) ואחרים, מתקיימות כל הזמן על סמך הפחדת מפרסמים. איך זה עובד? בואו תקראו.

בעלת חברת הובלות מוכרת בישראל, המפרסמת בתקציב של כ 1000 ש"ח ביום במערכת הפירסום של גוגל אדוורדס, הפנתה אלי את הפנייה הבאה ושאלה אותי האם יש אמת בדברים:

"שלום, מדבר X מחברת Y, ראינו את הקמפיין מודעות PPC שלך בגוגל אדוורדס ומצאנו לנכון להתריע בפנייך כי הקמפיין לא אידיאלי. הוא אינו אופטימלי. הוא מבזבז את כספייך לשווא. אנו מעוניינים להציע לך להירשם בהקדם, לאחת מהסדנאות שלנו. סדנאות גולג אדוורדס, מיועדות לבעלי עסקים/אתרים שמעונינים להפסיק לבזבז כסף מיותר".

אחרי שיחות, בדיקות הקמפיין ומנהליו, הגעתי למסקנה ברורה - זו שיטת שיווק נלוזה, פוגענית ואפילו מעליבה. שלושה אנשי מקצוע שעברו הדרכה בגוגל אדוורדס אירלנד, חשו נפגעים. אותה מנהלת זימנה אותם לשיחה, מחלקת השיווק ביקשה הסברים, החברה כולה שמעה על 'הפאדיחה של ה PPC' והכל בגלל שחברת סדנאות גוגל אדוורדס, החליטה שברצונה לתפוס את הלקוח הספציפי והרי יותר קל למצוא מישהו פעיל, מאשר מפרסם שטרם התחיל את מלאכת הפירסום.

שיטות שיווק פסולות שכאלה, גורמות לאורך זמן לחברות המייצרות סדנאות גוגל אדוורדס להיעלם וטוב שכך. המציאות מוכיחה כי אחרי בירורים, הכפשות ואפילו ריבים פנים חברתיים, מגיעים (אחרי שמשלמים לאותן חברות את ה 600 ש"ח עבור הסדנא) לשתי מסקנות בלתי נמנעות:

א. אם המטרה של האתר/עסק/בעל האתר/עסק לעשות קמפיין PPC לבדו, כדאי ואפילו מומלץ להשתתף בסדנאות גוגל אדוורדס שכאלה, או ללמוד לבד מניסוי תהיה והמון חומר תיאורטי שאנשי שיווק וגוגל בעצמה מפרסמים חדשות לבקרים במקומות יעודיים לכך.
ב. עסקים שמעסיקים אנשי מקצוע, כמו בכל מקצוע, צריכים לסמוך עליהם ולשדר להם את זה. עוד לא נולד מאמן הכדורגל שהצליח במכבי חיפה מבלי שיענקלה שחר נתן לו גב.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אינדקס מאמרים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
4 + 10 =