רוצים להפוך למנתחים?

רוצים להפוך למנתחים?
כמה פעמים שמעתם חברים או מכרים מדברים על רווחים (ופחות על הפסדים) בשוק ההון וכאשר שאלתם איך עשו זאת נאלמו דום או זרקו "ניתוח טכני"? מסתבר שלא צריך ללמוד שבע שנים ועוד תקופת סטאז' כדי להפוך לכאלה בעצמכם.

כמה פעמים שמעתם חברים או מכרים מדברים על רווחים (ופחות על הפסדים) בשוק ההון וכאשר שאלתם איך עשו זאת נאלמו דום או זרקו "ניתוח טכני"? מסתבר שלא צריך ללמוד שבע שנים ועוד תקופת סטאז' כדי להפוך לכאלה בעצמכם. במאמר זה נלמד, בקצרה, מהו ניתוח טכני, מדוע הוא רלוונטי למסחר בשוק המט"ח, הסחורות והמדדים, וכיצד ניתן להתחיל וליישם את עקרונותיו כבר היום, מול הגרף במחשב הביתי.
הניתוח הטכני, כשמו כן הוא, שיטה לניתוח המגמות של סחורה, מניה, מדד או מטבע מסוים בטווח של תקופה מסוימת והערכת פני עתיד על פי ניתוח זה. השיטה טוענת כי על סמך התנהלות העבר והיסטוריית המחיר ומחזורי המסחר, ניתן לשער, במידה רבה של היתכנות, את התנהגותו העתידית של המסחר במותר הספציפי שנבדק, וכל זאת, ללא צורך בבדיקה מקרו כלכלית מסובכת וניתוח דוחות ומאזנים, אלא פשוט על ידי בחינת התנהגות הסוחרים לאורך הגרף ולאורך תקופת זמן מסוימת המהווה מחזור מסחר שלם (לרוב מדובר על מחיר שיא, ירידה חדה וחזרה לשיא או שבירתו). ציפיות המשקיעים הן הגורם העיקרי להתנהגות למגמות המחירים העתידיות ומכיוון שמדובר על מסה מאוד גדולה של סוחרים, גם הסטטיסטיקה ההתנהגותית ואפקט "פסיכולוגיית העדר" נלקחים בחשבון.
שיטת הניתוח הטכני נשענת על מספר חוקי ברזל בסיסיים ופשוטים ביותר:
1.הכל נמצא על הגרף- כל הנתונים וכל המגמות.
2.ההיסטוריה חוזרת- ההתנהגות מחזורית ותמיד נעה במעגלים.
3.השוק נע בגלים של גאות ושפל
4.המחזורים יתמכו תמיד במגמת המחירים
על פי חוקים אלו, המנתחים הטכניים מקפידים על שלושה עקרונות מסחר בשוק ההון:
1.לסחור תמיד עם כיוון המגמה
2.לשמור על עצירת הפסד קבועה ולקטוע הפסדים בעודם קטנים.
3.לא להתפתות לרווחים גדולים- עדיף לממש רווח מלהפוך עסקה רווחית לעסקה מפסידה.
ישנם כלים רבים לשימוש המשתמשים בשיטת הניתוח הטכני כגון גלי אליוט, פיבונאצי ואחרים, וכולם מהווים פקטורים משמעותיים בהצלחת השיטה, רצוי להתמחות וללמוד בצורה מעמיקה את הכלים הללו ולהבין את היתרונות והחסרונות שלהם לפני שניגשים למסחר האמיתי.

קישור: שוק ההון

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 13 =