כלי נגינה

גיטרה אקוסטית
כלי נגינה יש מכל הסוגים ומכל הגדלים. הגיטרה היא אולי המגוונת ביותר מבניהם כאשר גיטרה חשמלית היא הפופולארית והנפוצה ביותר בימינו, ובוא נודה בכך, כבר מגיל קטן זהו הכלי נגינה שמושך אליו צעירים בכמות הרבה ביותר.

שנים רבות לפני הגיטרה החשמלית, גיטרה אקוסטית נתנה את חותמה על המוסיקה העולמית. גיטרה אקוסטית, בדרך כלל, אינה משתמשת באביזרי הגברה וצליל מלבד הצלילים הטבעיים המיוצרים על ידי הויברציות של המיתרים הזזים וקופצים לאורך החלל של גוף הגיטרה. יש לציין כי גיטרה אקוסטית היא כלי מועדף על ידי רוב המוסיקאים לשימוש במספר רב של ז'אנרים גם עקב הניידות הקלה שלה וגם בשל הרב גוניות בהפקת הצלילים.
אז למעשה, ההבדל העיקרי בין גיטרה אקוסטית לגיטרה חשמלית היא שגיטרה אקוסטית אינה צריכה אביזרים אלקטרוניים נילווים על מנת להפיק צלילים ומסתמכת בעיקר על החלל של גוף הגיטרה והמיתרים. יש לציין שלמרות כל זאת רוב הגיטרות האקוסטיות בימינו ניתן לחבר עם מגברים לגיטרה ואביזרים אלקטרוניים נוספים. ניתן אם כן לקבוע כי חלל גוף הגיטרה הוא למעשה המגבר של גיטרה אקוסטית.
לכן, בנייה של גיטרה אקוסטית אינה דבר פשוט. יצרני גיטרות שמים דגש חשוב בתכנון ובנייה של גוף הגיטרה האקוסטית על מנת שתוכל להפיק את הצלילים המבוקשים. בעת הבניה של גיטרה אקוסטית משתמשים במערכת פלטות מיוחדת על מנת לייצר את גוף הגיטרה ובמקביל בחירת החומרים נעשית בהקפדה יתרה לפי איכות הצלילים שהם יכולים להפיק. בנוסף חומרי ההדבקה מיוצרים במיוחד כך שלא ישפיעו על איכות הצלילים של הגיטרה.
אלמנטים וחומרים נוספים יכולים להשפיע על איכות הצליל המופק על ידי כלי הנגינה. למשל גיטרה קלאסית מפיקה צלילים בשיטה דומה לזו של גיטרה אקוסטית אך השימוש במיתרים הוא של מיתרים העשויים מניילון בעוד בגיטרה אקוסטית השימוש הוא במיתרים ממתכת. שימוש במיתרים מניילון בגיטרה קלאסית גורם להפקת צליל פחות חד מאשר בזה של האקוסטית. כמו כן סוג העץ וצורת גוף הגיטרה משפיעים על איכות והפקת הצלילים.

קישור: כלי נגינה

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם שמחה ברקוביץ

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
4 + 7 =