מהו מקור מצוות תפילין

חשיבות התפילין
הרבה שואלים מה המקור של מצוות תפילין. האמת שהמצוה הזו, היא מצוה מאוד חשובה ביהדות והיא מצווה מדארייתא (היינו שמצוה זו כתובה בתורה עצמה!). ובגלל זה היא מצוה כל כך חשובה שצריכים לדקדק עליה.

הרבה שואלים מה המקור של מצוות תפילין. האמת שהמצוה הזו, היא מצוה מאוד חשובה ביהדות והיא מצווה מדארייתא (היינו שמצוה זו כתובה בתורה עצמה!). ובגלל זה היא מצוה כל כך חשובה שצריכים לדקדק עליה.
התורה מזכירה יותר מפעם אחת, אבל במפורש בספר דברים 6:8
וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה, אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם--עַל-לְבָבֶךָ. ז וְשִׁנַּנְתָּם לְבָנֶיךָ, וְדִבַּרְתָּ בָּם, בְּשִׁבְתְּךָ בְּבֵיתֶךָ וּבְלֶכְתְּךָ בַדֶּרֶךְ, וּבְשָׁכְבְּךָ וּבְקוּמֶךָ. ח וּקְשַׁרְתָּם לְאוֹת, עַל-יָדֶךָ וְהָיוּ לְטֹטָפֹת, בֵּין עֵינֶיךָ. ט
יש אנשים שאומרים שמהפסוק הזה לומדים לשים את התפילין באמצע העניים, וחכמינו חולקים עליהם ואומרים שתפילין של ראש צריכים לשים מעל העיניים. אבל כולם מסכימים שצריכים להניח תפילין כל בוקר (חוץ משבת וימים טובים!).
תפילין מורכבות משתי קופסאות עור קטנות (היום לא כל כך קטנות!) המחובר להן רצועות עור. לכל אחד משתי הקופסאות יש בפנים ארבעה חלקים של התורה הכתובים על קלף.
היום אפשר לקנות תפילין בכמה צורות אבל צריכים לדקדק מאוד אצל מי קונים תפילין כי היום יש הרבה גנבים שמדפיסים את התוכן של התפילין (שבאמת היה צריך להיות כתוב בקלף ובבן אדם מומחה) במדחשב והקופסאות במקום לעשותם מעור, הם עושים מפלסטי. ממש חוצפה!
ראיתי שאפשר לקנות תפילין באינטרנט ויש מקומות באמת רצינים שאפשר לסמוך ולקנות בטוח. מה לא יכולים לקנות באינטרנט היום?
התפילין גם כן מזכירים לנו לגבי יציאת מצריים שזה היה הזמן שהעם היהודי נולד ושם קיבלנו את התורה והמצוות. זה אחד מהסימנים החשובים של התפילין: שכל כך לא מובן עד ששומרים את המצוה רק כי הקדוש ברוך הוא ביקש לנו, בלי להבין!
כדי לסכם, מצות תפילין היא מצוה מדארייתא חשובה עד מאד שצריכים לדקדק הרבה ולהשקיע כסף בגללה ולקיימה עם כל הלב, עם הרבה כונה.

קישור: תפילין

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אריאל ויסברג

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
5 + 12 =