שוק ההון ומסחר במטח

שוק ההון זהו שוק פיננסי רחב ביותר המאפשר ביצוע השקעות במכשירים פיננסיים רבים ביניהם מסחר במט"ח, מניות, אופציות, אגחים, חוזים עתידיים ועוד.

שוק ההון זהו שוק פיננסי רחב ביותר המאפשר ביצוע השקעות במכשירים פיננסיים רבים ביניהם מסחר במט"ח, מניות, אופציות, אגחים, חוזים עתידיים ועוד.
שוק ההון ומסחר במטח שלובים זה בזה, כאשר השקעה במטבע חוץ, כלומר פורקס בשמו הלועזי היא אחת מסוגי ההשקעות הכדאיות ביותר ועדיפה פעמים רבות על פני השקעה במניות.
מדוע מסחר במטח עדיף על פני השקעה במניות?
השקעה במטבע חוץ עדיפה על פני השקעות במניות מכמה סיבות, ראשית תנודתיות עלויות המניות גבוהה הרבה יותר מתנודתיות שערי מטבע החוץ שכן, כמות המניות המונפקות היא מוגבלת, כלומר ישנה כמות ספציפית של אנשים היכולים לרכוש כמות מוגבלת של מניות, כך שכמגיע סוחר שרוצה לרכוש או למכור כמות גדולה במיוחד של מניות תהיה השפעה משמעותית על עלות המניות, בעוד שמסחר במטח המוגבלות הזו לא קיימת.
שוק ההון ומסחר במטח מאפשר נזילות וזמינות בכל אשר נוגע לעסקאות מטח מאחר ומסחר במטח מתקיים במשך עשרים וארבע שעות, שישה ימים בשבוע וניתן לבצע השקעה או שינוי פוזיציה בכל שלב נתון, בעוד שהמסחר במניות מוגבל בשעות לשעות הפעילות של הבורסה ומגביל באופן משמעותי את היכלות לשנות פוזיציה ולמכור מניות.
יתרון שעות הפעילות של המסחר במטח הוא יתרון משמעותי ובולט על פני השקעה ומסחר במניות. מחירי המניות מושפעים מהלך הרוח הכללי במשק, כך במידה ומתרחשת תקרית כלשהי כגון תקרית מדינית, פוליטית או כל מאורע אחר ,הרי שהוא יכול להיות בעל השפעה משמעותית על מחירי המניות. במקרה כזה, המטרה שלנו כמשקיעים היא להגיב כמה שיותר מהר למאורעות השונים ולקנות או למכור מניות בהתאם, יחד עם זאת, זמן התגובה של המשקיעים במסחר במניות מוגבל לשעות פעילות הבורסה. מסחר במט"ח, לעומת הסחר במניות, מאפשר למשקיע להגיב באופן מיידי לשינוים או תרחישים שונים שקרו המשק. מאחר ופעילות המסחר היא רציפה לאורך כל שעות היממה, הרי שזמן התגובה של המשקיע אינו מוגבל בשעות והוא יכול לבצע שינויי פוזיציה בכל עת בכל זמן זנות, למעט ביום בו מסחר המטח אינו מתקיים.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 6 =