כיצד לתחזק מזגן אוויר נייד


מזגני אוויר ניידים הם מערכות קירור עצמאיות שימושיות במיוחד לקירור משלים לאזורים בהם התקנת מזגני אוויר מסורתיים אינה מעשית או יקרה

כיצד לתחזק מזגן אוויר נייד

מזגני אוויר ניידים הם מערכות קירור עצמאיות שימושיות במיוחד לקירור משלים לאזורים בהם התקנת מזגני אוויר מסורתיים אינה מעשית או יקרה. אחד היתרונות הגדולים של מזגן אוויר נייד היא העובדה שהיחידה יכולה לנוע מחדר אחד לאחר וכן בגלל שאינה זקוקה להתקנה קבועה. לאור זאת, יש לציין שמזגני אוויר ניידים עדיין זקוקים לאוורור דרך חלון או קיר, ולאחר שמזיזים יחידה לאזור הרצוי, צינור הפליטה חייב להיות ממוקם לפני התחלת הקירור. אולם תחזוקת מזגן אוויר נייד היא בדרך כלל די קלה. להלן כמה דרישות תחזוקה הקיימות ברוב מזגני האוויר הניידים

אוורור ראשוני

התקנת מזגן אוויר נייד פשוטה, אבל צינור פליטה חייב לאוורר החוצה בעזרת ערכת האוורור. ערכה זו בדרך כלל נכללת עם מזגן אוויר נייד ומחליקה לתוך החלון. צינור פליטה מותאם לחלל המתאים בערכת החלון, כעת מזגן האוויר הנייד יכול להתחיל את תהליך הקירור . במקרים בהם אוורור דרך חלון אינו אפשרי, ניתן לאוורר את היחידה דרך קיר או פתח בתקרה. בזמן ששיטת התקנה זו דורשת מעט יותר עבודה מאשר התקנת ערכת חלון רגילה, הדבר מאפשר לך להשתמש במזגן אוויר נייד באזורים בהם אין חלונות.

ניקוז מים

כאשר מזגן אוויר נייד מקרר את אוויר הסביבה, הוא מסיר גם מים, רוב המים האלו משמשים לקירור היחידה, דבר הגורם לקירור יעיל יותר. במיוחד באקלים לח, תגלה שכמות מים רבה נאספת. אולם, ישנם דרכים שונות רבות שמגוון מזגני אוויר ניידים מתמודדים עם התעבות מים זו. מזגן האוויר הנייד הבסיסי ביותר יאסוף מים בדלי אשר דורש ריקון בפרקי זמן קבועים. תדירות הריקון של דלי מים זה תלויה בעיקר בתנאי האקלים ובכמות הזמן שהיחידה פועלת.. יחידות מתקדמות יותר מסוגלות לאדות כמות גדולה של לחות בפליטה של אוויר חם, לכן כמות המים המרוקנת קטנה או שכלל אינה קיימת. כמעט כל יחידות מזגני האוויר הניידים מסוגלות לתמוך בחיבור צינור ניקוז למים שינוקזו באופן קבוע, וכן משאבות עיבוי קיימות גם כן כדי לשאוב מים מנוקזים אלו דרך צינור שניתן לכוונו החוצה או למשאבת ניקוז הממוקמת בפנים.

ניקוי ו / או החלפת מסנן אוויר

כמעט כל מזגני האוויר הניידים כוללים סוג מסוים של מסנן אוויר הניתן לשטיפה המסיר חלקיקים מהאוויר. כמו כן, בכמה יחידות מתקדמות נכללים מטהרי אוויר מובנים עם מייננים עבור חלקיקים ומסנני פחמן לספיחת ריחות וגזים. ניקוי רגיל או החלפת מסנן אוויר במזגן האוויר הנייד שלך תגרום לסביבה ללא חשש לאלרגיות, בריאה יותר וניתנת יותר לנשימה , וכן היחידה תתפקד טוב יותר. ניקוי המסנן במזגן האוויר הנייד שלך חשוב ביותר כך תבטיח שהיחידה תעבוד במלוא הספקה, ויש לבצעה על בסיס חודשי או דו שבועי, תלוי בשימוש.
עבור מזגני אוויר ניידים עם מסננים הניתנים לשטיפה, פשוט החלק את המסנן החוצה, הכנס את המסנן לתוך אמבט מים חמים עם מעט חומר ניקוי, שטוף אותו ויבש לפני הרכבתו חזרה ביחידה. אולם, במזגני אוויר ניידים העושים שימוש במסנני פחמן, הדבר ידרוש החלפה בהתאם להוראות יצרן – בדרך כלל כל כמה חודשים.

ניקוי הבית
שמירה על מזגן האוויר הנייד שלך נקי תגדיל את נפח האוויר, בית היחידה צריך לעבור ניקוי כל מספר שבועות. הדבר בדרך כלל כולל ניגוב פני השטח של מזגן האוויר הנייד בעזרת בד רך ספוג כאשר היחידה אינה עובדת. אין להשתמש בכימיקלים שוחקים או חומרים מעכלים לניקוי פני שטח היחידה, כיוון שהדבר יכול לגרום לשריטות ונזק. כמו כן נסה לשמור על מזגן האוויר הנייד במקום רחוק מקרני שמש ישירות ככל שניתן, כיוון שהדבר יכול לגרום לשינוי בצבע גוף היחידה.

אכסון בסוף העונה

כאשר החודשים הקרים מגיעים, אכסון נכון של מזגן האוויר הנייד חשוב על מנת להאריך את חיי היחידה ולהבטיח יעילות קירור מקסימאלית בזמן השימוש. כדי לאכסן כראוי את מזגן האוויר הנייד שלך, כבה את היחידה ונתק מהחשמל, נקז את כל המים שהתעבו ממיכל המים, והעבר את מזגן האוויר הנייד למצב מניפה למשך מספר שעות על מנת ליבש את פנים היחידה. ברגע שהחלק הפנימי של מזגן האוויר הנייד יבש לגמרי, נקה את המסנן כפי שהוסבר למעלה, סובב א כבל החשמל סביב ווי התפיסה של הכבל , ארוז את היחידה בקרטון המקורי שלה, ואכסן במקום יבש. אולם, למרות שמזגני אוויר ניידים עם מחממים מובנים כמו Soleus KY – 34 ניתנים לשימוש בכל השנה, עדיין יש לתחזקם באופן קבוע כמו סוגים אחרים של מזגני אוויר ניידים.
מאמר זה נכתב ע"י יונתן רבה בעל ניסיון וידע רב בתחום החימום והקירור לחברות מפעלים גני אירועים ועוד... יתרה מכך החברה גם משכירה ומשווקת את מוצריה בעיסקאות ליסינג לתקופות קצרות וארוכות במחיר לכל כיס טלפון 0508330888 בקרו באתרינו החדש : http://www.hcsystem.co.il/א.מערכות מצנני אויר מזגנים תותחי חימום http://www.hcsystem.co.il/ yoni_007@zahav.net.il יונתן.ר - מנהל מוצר טלפון 1599-597-779 נייד 050-8330888
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם יונתן רבה

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 9 =