דגי נוי ציקלידים ו צמחית אקווריום - מאת shlomo איש צוות אתר אקווריום

דגי נוי ציקלידים ו צמחית אקווריום  - מאת shlomo איש צוות אתר אקווריום
בניגוד לדעה הרווחת ניתן בהחלט לשלב בין דגי נוי מסוג ציקלידים, לבין צמחית אקווריום

הצמחיה ב אקווריום הינה מעבר ליופי היא גם משמשת כסופחת רעלים. אקווריום עם צמחיה מרובה בדר"כ לא יהיה יאופין ברמת ניטראט גבוהה לכן אע"פ שהאגמים באפריקה הם נטולי צמחיה , באק' הביתי עדיין יהיה להם יתרון. הדעה הרווחת בעולם האקווריסטים היא שדגי נוי מסוג ציקלידים וצמחית אקווריום אינם ניתנים לשילוב מכיוון שדגי נוי מסוג ציקלידים אוכלים את הצמחים ,אבל דבר ממש לא נכון .
סיבה שניה לדעה זו היא שדגי נוי מסוג ציקלידים דורשים מים קשים ורמת PH גבוהה ולכן מצע המיועד ל צמחית אקווריום אשר מוריד את רמת הPH לא מתאים לדגי נוי ציקלידים .

כמו כן הזרמת co2 ל- אקווריום ממש לא מתאימה לדגי נוי מסוג ציקלידים .

גם לבעיה זו יש הרבה פתרונות אבל אכן צמחית אקווריום המתאימה לאק' לאו טק בלבד לא מתאימה לדגי נוי ציקלדים.

בעקרון התנהגות של ציקלידים תלויה מאוד במה שהמגדל מרגיל אותם זה לא אומר שאפשר להרגיל ציקליד להיות רגוע במקרה שהאופי שלו הוא אחר אבל במקרה שלנו ציקלידים שיתרגלו לחיות עם צמחיה כמעט שלא יגעו בה ולכן על דרך זו

ישנם 3 אפשרויות עיקריות לגדול ציקלידים עם צמחיה: דרך ראשונה היא להכניס את הצמחיה לאקווריום של דגי נוי ציקלידים כאשר הם עדיין דגיגים ומכיוון שבגודל הזה הם עדיין לא יכולים להזיק לצמחים הם יתרגלו לנוכחותם ולא יפגעו בהם גם כאשר יגדלו . הדרך השניה אותה אף פעם לא ניסיתי אותה אישית , אבל שמעתי אודותיה מאחרים הינה לשתול כל צמח אקווריום בהתחלה בתוך רשת או גרב כך דגי נוי לא יוכלו לנגוס בו . לאחר שדגי נוי התרגלו לצמח ,ניתן להוציא את המגן והצמח ילבלב. שתי דרכים אלו אף שהם אפשריות הם די לא פרקטיות הראשונה מתאימה רק לדגיגים ולאר ליותר בוגרים והשניה סתם מסורבלת לכן יש את הרך השלישית שאני אישית השתמשתי בה מס' פעמים.
קודם כל כאן חשוב מאוד בחירת הצמחים כי בחירה לא נכונה תביא למפח נפש אז דבר ראשון נשתול בכמות גדולה צמחים מהירי גדילה כגון וולסינריה, איגריה, היגרופילה, וסרטופילום ושאר מהירי גדילה ולאחר כמה ימים את שאר הצמחים מה שיצרנו כאן לדגים הוא מעין ג'ונגל של צמחים בהתחלה הם ינשנשו אבל מכיוון שמדובר במהירי גדילה הצמחים יתגברו מהר מאוד על הנישנושים והדגים יגלו שזה לא במיוחד טעים ויפסיקו ואז שנכניס את שאר הצמחים זה נכון שהם קצת ינשנשו אבל הם כבר קצת הורגלו במהירים ויש להם המון צמחים והם ינשנשו קצת מכל צמח תקופה קצרה עד שירגעו.

חשוב להדגיש שיהיו נישנושים בהתחלה וצמחים יצופו באקווריום אבל אם תתעקשו ותשתלו אותה שוב תוך תקופה קצרה מאוד ציקלידים אלו יתרגלו ויפסיקו כמעט בכלל לאכול אם כי תמיד יש מצב שתראו עלה או שתיים צפים אבל האקווריום יהיה ירוק והצמחיה תשגשג דגש נוסף הוא שהאור באק' צריך לדלוק כ8 שעות ביום וכן התאורה צריכה להיות מתאימה לצמחיה אפשר לדשן ואפי' מומלץ לפחות בהתחלה עד שהצמחים ישתרשו טוב ואז להפסיק המלצה נוספת היא שבזמן השתילה הראשונית יש להאכיל את דגי נוי אלו בצורה טובה ע"מ שלא יהיו רעבים וכך ינשנשו פחות בהצלחה !!!


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם alon barzilai

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 8 =