שילוב של שתי שיטות מסחר יומי

ניתוח טכני ומסחר המבוסס על הכרות עם מניות
שילוב של שתי שיטות מסחר יומי
לרוב, סוחר יומי יעבוד בטכניקה או שיטה אחת בה הוא התמחה. אך האם ניתן לשפר את תוצאות המסחר שלנו תוך שילוב שיטות מסחר נוספות של מסחר יומי?

ניתוח טכני היא כנראה שיטת המסחר היומי הנפוצה ביותר. בטכניקה זו הסוחר מחפש מניות בעלות תבנית גרפית המעידה על צפי לכיוון כלשהו על סמך אינדיקטורים טכניים.

שיטת מסחר נפוצה נוספת היא על סמך הכרות עם מניות. יש חשיבות רבה להכרות עם נייר ערך כיוון שלכל מניה יש אופי שונה. כאשר הסוחר היומי עוקב אחרי מניה ברציפות במהלך יום המסחר הסיכויים שהתנהגות שלה תפתיע אותו הם נמוכים ביותר. חלק מהמאפיינים שמבדילים בין המניות ועשויים לעזור לסוחר להפיק את המירב הם סחירות המניה, התנודתיות שלה, מרווחי המסחר (הפרשי המחיר בין מחירי ההיצע והביקוש), הנטיה של המניה לשנות כיוון באזורים של מספרים עגולים או חצי-עגולים (למשל 35$, 12.50$, וכו'), טווח התנועה היומי שלה, ועוד. יש לא מעט סוחרים שעושים שימוש בצורת מסחר זו בהצלחה. אני מכיר גם סוחרים שעובדים עם מניה אחת בלבד! והאמת היא שכאשר הסוחר היומי מכיר מניה היטב זה כל מה שהוא צריך ביום המסחר שלו. הוא יכול לצפות את כיוון המניה באחוזי הצלחה גבוהים על סמך הגרף שלה או תנאים אחרים.

הבעיה היא שקשה מאוד לשלב עבודה בשתי השיטות. ניתוח טכני מחייב סריקה וחיפש מתמידים של מניות במהלך יום המסחר.
לעומת זאת, כאשר סוחר עובד עם מניות על סמך הכרות איתן לרוב הוא יעבוד עם קבוצה מצומצמת של מניות אבל יבצע פעולות רבות של קניה ומכיאה בהתאם להתנהגות המניה. לכן צורת עבודה כזו מצריכה מעקב מתמיד אחרי המניות כדי לזהות בזמן את שינויי הכיוון במניה. בצורת מסחר זאת התזמון הוא קריטי להצלחה. ניהול הפוזיציה כאן שונה לגמרי מניהול פוזיצה במסחר המבוסס על ניתוח טכני של גרפים. בעבודה על סמך ניתוח טכני ניתן לשים פקודות אוטומטיות במערכת המסחר ליציאה במחיר הסטופ וכן למימוש רווחים. לכן אין צורך לעקוב אחרי המניה באופן צמוד במהלך המסחר.

בגלל צורת העבודה שלי, שמחייבת אותי לסרוק כל היום מניות למעקב עבור חדר המסחר שאני מנהל (פרונטגיינר), אין לי אפשרות לסחור על סמך הכרות עם מניה. אך אימצתי דרך לשלב בין השיטות.
הכניסה לטרייד תהיה תמיד מבוססת על תבנית טכנית. את הטרייד אני אנהל את כרגיל, באופן טכני עד המימוש הראשון. לרוב אני יוצא עם מחצית הכמות באזור של 2R (פעמיים גודל הסטופ). אך אמשיך לעקוב אחרי המניה במהלך המסחר.
כאשר המניה מתקנת נגדי (מן הסתם זה תמיד יקרה) אני אחפש נקודת תמיכה (במקרה של לונג) או התנגדות (בשורט) כדי להוסיף כמות. את הכמות הנוספת אנהל כטרייד חדש מבחינת הסטופ. לרוב, ניתן למנף בצורה זאת טרייד כך שגם אם הכמות המקורית בכניסה לא גבוהה - הרווח בסוף היום על אותה מניה יהיה גבוה מהרגיל.

בצורת מסחר יומי זו אני מנצל את הנסיון שלי ביתוח טכני כדי לבחור מניות שהכיוון שלהן ברור. תמיד אשאיר כמות מניות כלשהיא באותו כיוון (לונג בעליה ושורט בירידה) לרוב ממש עד סוף היום, כאשר אני מממש אחרי מהלכים של המניה בכיוון שלי ומוסיף כמות אחרי תיקון של המניה.
אני לא עושה זאת עם כל הטריידים שלי ביום נתון אלא רק עם אחד או שניים. לא יותר.
כמו כן יש חשיבות גדולה לעבודה עם כללים מסודרים גם בצורת עבודה זאת. אני לעולם לא מוסיף כמות לפני שמימשי משהו, לעולם לא אגיע למצב שהכמות שלי גבוהה מהכמות המקורית, והסטופים לכמות הנוספת תמיד יהיו קצרים יותר מהסטופ המקורי. כללים אלו באים למנוע מצב ששינוי כיוון בטרייד הופך אותו ממוצלח לטרייד כושל.

אם בחירת הטריידים נכונה ואין אירועים חריגים בשוק, ההחזר שאקבל מטריידים כאלו הוא לרוב מצויין.


מאיר זייד הוא סוחר יומי מקצועי במניות בשוק ההון האמריקאי ומנהל את חדר המסחר היומי פרונטגיינר. כמו כן מאיר יזם ומארגן את מפגשי הסוחרים בחיפה ובהרצליה.
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם מאיר זייד

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
11 + 10 =