תאורת חוץ לעסק שלך

תאורת חוץ לעסק שלך
תאורת הדגשה חיצונית יכולה להוסיף לאלמנט בבניין מסחרי או בעיצוב הנוף אור לבן בהיר או גוון עדין של צבעי יסוד. לעיתים קרובות מתקני תאורת חוץ להדגשה קטנים בהרבה ובולטים פחות ממתקני תאורה סטנדרטיים, כאשר בדרך כלל מדובר במתקני מתח נמוך המיועדים להישאר דולקים למשך כל הלילה מבלי שיעלו הון ללקוח שלכם בחשבון החשמל. יש סוגים רבים של תאורת הדגשה שניתן להשתמש מחוץ לבניין, ואינספור מיקומים בשטח בהם ניתן להתקין אותם.

תאורת חוץ לעסק באמצעות מתקני תאורת הדגשה

תאורת הדגשה חיצונית יכולה להוסיף לאלמנט בבניין מסחרי או בעיצוב הנוף אור לבן בהיר או גוון עדין של צבעי יסוד. לעיתים קרובות מתקני תאורת חוץ להדגשה קטנים בהרבה ובולטים פחות ממתקני תאורה סטנדרטיים, כאשר בדרך כלל מדובר במתקני מתח נמוך המיועדים להישאר דולקים למשך כל הלילה מבלי שיעלו הון ללקוח שלכם בחשבון החשמל. יש סוגים רבים של תאורת הדגשה שניתן להשתמש מחוץ לבניין, ואינספור מיקומים בשטח בהם ניתן להתקין אותם.

תאורת הדגשה לבניינים

במרבית הבניינים המסחריים קיים אלמנט ייחודי בעיצוב האדריכלי המייחד אותם מהבניינים האחרים בסביבה. הדגשת אלמנטים ארכיטקטוניים אלה יכולה להתבצע ביעילות רבה באמצעות מתקני תאורת הדגשה שיוצרו במיוחד לשימוש בבניינים מסחריים ובתאורת שלטים.

גם אם הבניין של הלקוח שלכם פשוט יחסית ללא מרכיבים המבדילים אותו מהסביבה, בעלי הבניין יכולים להוסיף לו נגיעה אסתטית באמצעות תאורת לדים (LED) להדגשה ובאמצעות תאורת שלטים. הוספה של מעט צבע לבניין חדגוני עשויה להפוך מבנה משעמם וחסר ייחוד למעניין ומיוחד.

מתקני תאורה לשבילים

בכל אתר הכולל יותר מבניין אחד ניתן למצוא שבילים מקשרים. ניתן להאיר שבילים אלה במגוון מתקני תאורת חוץ שרובם קומפקטיים ומבוססים על מתח נמוך. עמודי תאורה, תאורת רצפה וגרילנדות (כבל ארוך שעליו תלויות מנורות) הם מצוינים לשימוש לאורך דרכי גישה.

בתקופות של חגים, ניתן להתקין תאורה מיוחדת מ-LED לאורך השבילים על מנת ליצור עיצוב חגיגי/צבעוני המתאים לחג או לעונה. ללא קשר לתאורה שבה תבחרו לשטחים המסחריים החיצוניים, שאפו ליצור תחושת אחידות בין הארכיטקטורה של הבניינים השונים.

טכנולוגיית תאורה ירוקה נעשית יותר ויותר חשובה לעסקים. הכוונה היא לעשות שימוש בעמודי תאורה ועליהם קולט שמש לשעות הבוקר, האוגר אנרגיה לשעות שבהן תעבוד התאורה ללא שמש.


מתקני תאורה לעצים

תאורת עצים היא מוצר נישה לחברות לעיצוב נוף. זוהי תאורה דקורטיבית העושה שימוש באדי כספית (נורות פריקה עושות שימוש באדי כספית. גם נורות פלורסטנט עושות שימוש באדי כספית אם כי בלחץ נמוך) בה מוסתרים גופי התאורה בענפים העליונים על מנת ליצור אור ירח מלאכותי מתחת לעץ.

במקומות בהם אסור להשתמש בתאורת אדי כספית (אדי כספית יש בכמות קטנה עד זניחה במנורת פלורסנט, ובמנורות אחרות), התקינו מתקני פלואורסנט או LED על מנת ליצור אפקטים מיוחדים בעיצוב הנוף.

מזרקות

גנים ציבוריים ומבנים מסחריים גדולים משקיעים לעיתים קרובות סכומי כסף עצומים במזרקות ובמפלים מלאכותיים הדורשים תאורה אלגנטית.

אם יש לכם מזרקה, יש לכם הזדמנות יוצאת דופן לשלב אפקטים ייחודיים ביותר של תאורה תוך שימוש במתקנים חסכוניים באנרגיה אשר יוסיפו רבות ליופיו של האלמנט העיצובי בעלות חשמל שולית נמוכה.

תאורת הדגשה מסחרית סביב מזרקות יכולה להיות לבנה, צבעונית או שילוב של שתיהן. נורות LED מהוות מקור מצוין לתאורת הדגשה מעין זו מכיוון שניתן להתקין LED מתחת לפני המים.

התקינו נורות LED צבעוניות במיקומי מפתח בקרקעית המזרקה, וצרו קשת של צבעים שיעלו אל מעל למים. בהיקף המזרקה השתמשו בעמודי תאורה דקורטיביים, תאורת מדרגות, תאורת הדגשה וזרקורים קטנים המכוונים אור לבן לעבר מרכז הבריכה והמקום ממנו ניתזים המים.

מתקנים אלה יכולים להיות חסכוניים מאד באנרגיה, והם כוללים הלוגן במתח נמוך, פלואורסנטים מסחריים או נורות LED לבנות.


פסלים בצורת אדם או בעל חיים ופסלים אבסטרקטיים

פסלים בצורת אדם או בעל חיים נפוצים בבתי ספר, מכללות ואוניברסיטאות. הם כמעט תמיד מוצבים בחצרות בנייני עירייה ולעיתים קרובות מקשטים גם אזורי נופש ופארקים ציבוריים.

תאורה דקורטיבית סביב פסלים כאלה צריכה לבלוט מעט ככל שניתן. תאורה דקורטיבית מסחרית המותקנת בקרקע סביב פסלים בצורת אדם או בעל חיים או בפינות בסיס הפסל יוצרת אפקטים ויזואליים מרהיבי עין.

עם זאת, לא כדאי להאיר את כל שטח הפסל כאשר משתמשים בתאורה כזו. אם תאירו את כל הפסל, תשטחו את מראה הפסל ותיווצר תחושה דו ממדית.

כמות מסוימת של צל חיונית על מנת להעניק לפסל תחושת עומק ופרופורציה. תאורה דקורטיבית מסחרית הממוקמת בזוויות מפתח תיצור שילוב של אור וצל.

עקרונות דומים חלים גם על פסלים אבסטרקטיים ממתכת אשר מאירים אותם במתקני תאורה דקורטיבית, למרות שכאן קיימת גמישות רבה יותר כיוון שלעיתים קרובות אתם מאירים חפץ גדול מאד בעיצוב בלתי סימטרי.

תאורת חוץ להדגשה יכולה להוסיף יופי לבניין מסחרי או לאלמנט בגינון באמצעות אור לבן או בעל גוון עדין של צבע יסוד.

צביקה בושי
פס אורון
03-5377750


צביקה בושי, פס אורון
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
4 + 11 =