מסחר במטח

מסחר במטח הוא למעשה מסחר במטבע חוץ ונקרא גם בשם פורקס. שוק הפורקס מהווה כיום את השוק הכלכלי הגדול ביותר בעולם ומגיע למסחר בסכומים של כמה טרליוני דולרים ביום אחד של מסחר. עיקר המסחר במטבע חוץ מיועד לצורכי השקעות ויצירת רווח, כאשר אחזור קטן מאוד של הסוחרים במטח מבצעים אותו לצורכי סחר חוץ וגידור סיכונים.
למה כדאי להשקיע במטבע חוץ?
מסחר במטח הוא מסחר שיכול להביא תשואה גבוהה מאוד במידה ונעשה בצורה נכונה וחכמה. על אף היותו שוק תנודתי ומסוכן למדי, שכן קשה לצפות את המגמות בשוק מראש , הרי שהמסחר במטבע חוץ נושא עימו יתרונות רבים אשר הופכים אותו למשתלם ביותר.
ראשית, מסחר במטבע חוץ מתאים למשקיעים קטנים אשר נמצאים בתחילת דרכם שכן, סכומי ההשקעה במסחר זה יכולים לעמוד על סכומים נמוכים בעוד שרמת המינוף אותו מאפשר המסחר במטח הוא גבוה למדיי, בנוסף, העמלות שכרוכות בהשקעה במטח, גם הן נמוכות יחסית. שוק המטח הוא שוק וירטואלי וחסר מניפולציות, עיקר המסחר נעשה באמצעות האינטרנט או הטלפון שכן, שוק המט"ח אינו משתייך לשום מקום פיזי ספציפי למעט מרכזי מטח בודדים הנמצאים בערים מרכזיות כמו לונדון או ניו- יורק. חוסר המניפולטיביות של השוק בא לידי ביטוי בכך שאין שום גוף שיכול להטות או להשפיע על מחירי המטבעות בשום צורה.
מסחר במטח הוא מסחר נזיל שכן המסחר מתקיים במשך עשרים וארבע שעות ביממה במהלכם של שישה ימים בשבוע, הוא אינו מגביל את הסוחר להימצא במקום ספציפי על מנת לבצע עסקאות, ולמעשה ניתן לבצע מסחר בכל נקודת זמן מכל מקום שהוא.
מרבית המשקיעים במטח אלה הם גופים וסוחרים פרטיים אשר מבצעים עסקאות על מנת לקבל תשואה ולהניב רווח מההשקעות, חלק קטן מהנפשות הפועלות בשוק המטח אלה הם יבואנים ויצואנים אשר יוצרים להם גדר ביטחון ומקטינים סיכומים על ידי הבטחת שערים עתידיים, באמצעות התחייבות לעסקאות עתידיות. גופים נוספים אשר פועלים בשוק המטח אלה הם ברוקרים ובנקים שנהנים מהפרשים שנוצרים בין שער המכירה לשער הקנייה, ובנקים מרכזיים שתפקידם לדאוג לפיקוח ולשמירה על איזון המחירים והריביות


קישור: מסחר במטח

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
8 + 11 =