עבודה בשבדיה

ארצות סקנדינביה ידועות בכך שהן סוציאליסטיות ותנאי העבודה בהן נוחים ומתחשבים בעובדים.

האם במסגרת עבודה בשבדיה תוכלו גם אתם ליהנות מהשהות במדינה סוציאל דמוקרטית? גם כאן התשובה אינה חד משמעית ותלויה בסוג העבודה בה תרצו ותוכלו לעבוד בהתאם להכשרתכם ולשאיפותיכם. עבודה בשבדיה יכולה להיות מגוונת כמו בכל מדינה אחר למי שיש לו הכשרה מקצועית בתחום נדרש ויוכל לקבל אישור עבודה בשבדיה, או עבור מי שיש לו אזרחות אירופאית וכך יוכל ליהנות מאישור עבודה בשבדיה גם הוא, שכן שבדיה חברה באיחוד האירופאי משנת 1995.

עבור צעירים המעוניינים להגיע למדינה זו, ישנן עבודות בתחום המכירות, כמו מכירה בעגלות בקניונים בעיקר של מוצרי ים המלח או מכירה של ציורי שמן וחפצי אמנות מדלת לדלת. במכירת אמנות לרוב במהלך שעות היום תעברו בין בתי עסק, ובשעות אחר הצהריים תעברו בין בתי מגורים. במידה ותחפצו בעבודה במכירות, אין צורך לדאוג שתצטרכו לשבור שיניים בשבדית, למרבית השבדים יש שליטה טובה באנגלית, ובעזרת אנגלית בסיסית תוכלו להשתלב בקלות בכל עבודה באירופה בשבדיה במכירות. אם בתור בונוס תחליטו במהלך תקופת עבודה בשבדיה ללמוד גם שבדית, הרי שזה תמיד הדר ללמוד שפה זרה כשאתם נמצאים במדינה בה דוברים אותה, קוראים בה וכל השלטים הם גם בשבדית כמובן.

הערים הגדולות בהן תוכלו למצוא עבודה בחו"ל בשבדיה הן שטוקהולם הבירה, וגם ערים קטנות יותר, אך גדולות גם הן, כמו מלמו, העיר השליית בגודלה על גבול שבדיה-דנמרק או גוטנברג העיר השנייה בגודלה בשבדיה. עבודה לצעירות ולצעירות ישראלים לתקופה מוגבלת מרוכזת בדרך כלל בערים אלה, שכן תחום המכירות זוכה ליתר הצלחה בערים גדלות עם תשתית מסחרית מפותחת.

אופיים של השבדים שונה מאד מזה של הישראלים, וצריך לזכור שבמרביתו של שוק העבודה בשבדיה נדרשת שליטה טובה בשבדית. אך אם אתם פונים לעבודה במכירות בחברה הדורשת שליטה באנגלית בלבד, חשוב שתהיו ערים לכמה הבדלים תרבותיים מהותיים בין השבדים לבין הישראלים. השבדים לא מעריכים במיוחד פטפטנות, ושתיקות ארוכות לא מביכות אותם, בניגוד לישראלים.

אל תרבו בדיבור, והיו ערים לכך שבשבדיה תרבות הויכוח לא מפותחת, אל תיכנסו לויכוחים עם שבדים שאתם מעוניינים למכור להם, הם יעדיפו להימנע ולוותר על נוכחותכם. נושאים טובים יותר לשיחה עם השבדים יהיו כאלה שלא נוגעים להם באופן אישי, כמו טיולים, תרבות שבדית, הוקי, אמנות, עבודות בחו"ל, או מוסיקה. הימנעו מלהציג שאלות בעלות אופי אישי במובהק, כמו על פוליטיקה, רגשות או רמת הכנסה, שלא יתקבלו יפה על ידי השבדים שהם בדרך כלל עצורים רגשית. חשוב לא לדבר עם ידיים בכיסים, ולא לבטא סערת רגשות, שמרו על קשר עין ועל טונים נמוכים במהלך השיחה. כמובן שגם בערים הגדולות בשבדיה תפגשו לא רק שבדים אורגינל, אלא גם מהגרים מארצות שונות ותיירים, אך שמירה על כללים אלה תאפשר לכם לשפר את המכירות שלכם ואת ההיכרות שלכם עם השבדים. עצות אלה כמובן לא תקפות כשאתם מגיעים למצבים חבריים או אינטימיים על כוס בירה או שנאפס, בשפה האוניברסאלית של באלכוהול גם הבדלים תרבותיים נמחקים פעמים רבות. עבודה בשבדיה מציעה התנסות ייחודית בסביבה חדשה ולא מוכרת, נסו להפיק מכך את המירב.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
10 + 9 =