עבודה בנורווגיה

נורווגיה ידועה כמדינה היקרה ביותר בעולם, אך יחד עם זאת זו אחת המדינות היחידות שהמשבר הכלכלי העולמי לא פגע בהן.

עבור מי שנוסע לתייר בנופים הייחודיים של נורווגיה זו אולי בעיה, אך עבור מי שנוסעים לצרכי עבודה בנורווגיה זה בהחלט יתרון בולט. נורווגיה היא יעד אטרקטיבי הן מבחינה כלכלית והן בגלל קו החוף הארוך על האוקיינוס האטלנטי והפיורדים המרהיבים.מרבית שוק העבודה בנורווגיה מתנהל בנורווגית, השפה המקומית, אך מי שמעוניינים למצוא עבודה במכירות דרך חברות השמה ושולטים היטב באנגלית, יוכלו למצוא עבודה בנורווגיה בתחום המכירות.

עיקר השוק של מכירות דרך חברות אלה בארצות סקנדינביה מתרכז בשוק מכירת ציורי שמן. חברות אלה מפעילות מערך הכולל רכישה של ציורי שמן בעבודת יד מסדנאות במזרח הרחוק ומכירתן באזורים בהם חיים אנשים בעלי הכנסה גבוהה. עבודה באירופה בנורווגיה שלא הושפעה מהמיתון העולמי ואף נמצאת בתהליך צמיחה איטית, מבטיחה יכולת השתכרות טובה מעבודה כזו במכירות עבור צעירים וצעירות ישראלים חרוצים ורעבים להצלחה חומרית.

קיימים תחומים נוספים של מוצרים למכירה עבור מי שנוסעים לצרכי עבודה בנורווגיה במכירות כמו מכירה של מוצרי קוסמטיקה או של משקפי שמש בעגלות בקניונים. עיקר העבודה בתחום זה מתרכזת בעיר הבירה והעיר הגדולה ביותר בנורווגיה, הלא היא אוסלו. היתרון הגדול באוסלו שלמרות שהיא העיר הראשית בנורווגיה, היא מלאה באגמים, בשטחים חקלאיים וביערות ומציעה גם אווירה כפרית לצד האווירה העירונית. כל אזור המטרופולין שסביב אוסלו מונה פחות ממיליון תושבים, כך שבעת עבודה בנורווגיה באוסלו, אתם יכולים ליהנות גם מהיתרונות שבעיר וגם מהיופי והשקט של חיי הכפר בנסיעה קצרה יחסית. אין ספק שאחד הפיתויים הגדולים של עבודה בחו"ל בנורווגיה היא עצם השהות במדינה שדו"ח האו"ם משנת 2009 קבע שהיא המדינה עם איכות החיים הגבוהה ביותר בעולם.

נורווגיה איננה חברה באיחוד האירופי, כך שישראלים בעלי אזרחות אירופאית לא יפיקו מכך איזשהו רווח. המדיניות של נורווגיה כלפי מהגרי עבודה איננה מסבירת פנים במיוחד, אך בעלי השכלה וניסיון בתחומים נדרשים יוכלו למצוא עבוד בנורווגיה ובעקבות זאת להוציא אשרת עבודה בנורווגיה.

בחודשי האביב והקיץ הימים בנורווגיה ארוכים, ואילו בחורף קר מאד ואין שמש. כך שמי שמפחד שייכנס לדיכאון בחורף הנורווגי, בנורווגיה בה שיעור ההתאבדות בחורף הוא מהגבוהים בעולם, יעדיף להעביר את חודשי הקיץ בפרק זמן מוגבל של כמה חודשים של עבודה בנורווגיה. מה גם שבחורף אף אחד כמעט לא יוצא מהבית כשחשוך וקר ולכן עבודות בחו"ל במכירות הן לא רלוונטיות או קשות מאד לביצוע. עבודת קיץ כזאת יכולה להיות שבירת שגרה נחמדה לסטודנטים, שבדרך כלל מקבלים יחסית בקלות אשרות עבודה לתקופת זמן מוגבלת. חשוב לזכור שאומנם הרווחים מעבודה בנורווגיה עשויים להיות גבוהים, כך גם הוצאות המחייה הן מהיקרות בעולם, ויש לקחת עובדה זו בחשבון.

ארצם של הוויקינגים היא יעד נחשק גם לטיול בנופים המיוחדים והפראיים וגם בתנאי העבודה האטרקטיביים במדינת רווחה זו, אך יחד עם זאת כדאי להתחשב בכך שתנאי מזג האוויר והאור הקיצוניים לא מתאימים לכל אחד. ידיעת אנגלית מגבילה את תקופת העבודה בנורווגיה לדוברי אנגלית למספר חודשים בשנה, כך שיש ללמוד על נורווגיה ואפשרויות התעסוקה בה זמן רב לפני הנסיעה ולהיערך בהתאם.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 14 =