עבודה בפינלנד

פינלנד, ארצם של המומינים, מציעה שפע של התנסויות חדשות לישראלים. פני השטח המישוריים בחלקה הגדול של המדינה השביעית בגודלה באירופה, הטמפרטורות הנמוכות שמאפשרות סקי מישורי והחלקה על הקרח באגמים קפואים.

בחודשים יוני עד ספטמבר פינלנד מציעה אתרים נהדרים לטרקים, שיט בקאנו ורכיבה על אופניים. בפינלנד ניתן להקים אוהל כמעט בכל מקום, ובצפון נמצאות בקתות למטיילים בהן הלינה היא ללא תשלום, רק צריך להשאיר את הבקתה באותו מצב כמו שהגעתם אליה.

קסמיה הרבים של פינלנד הופכים אותה ליעד תיירותי אטרקטיבי, אך יחד עם זאת המדינה יקרה למדי לתיירים המבקרים בה. דרך טובה לצעירים וצעירות המעוניינים להכיר את נופיה של פינלנד הוא לשלב את הטיול בה עם עבודה בפינלנד. רבים יירתעו מחסום השפה, הרי בפינלנד השפה הרשמית היא הפינית, אך ישנן חברות בינלאומיות שמעסיקות עובדים דוברי אנגלית בעיקר בתחום המכירות. כמו כן, זרים המגיעים לפינלנד יוכלו להתחיל גם בלימודי פינית ללא תשלום בחלק מן המוסדות הממשלתיים.

דרך טובה להתוודע לעולם של עבודה בפינלנד היא להגיע אליה לעבודת סטודנט, כלומר לעבודה בתקופה מוגבלת של כשלושה חודשים בחודשי הקיץ. ישנן חברות בינלאומיות שמגייסות עובדים ישראלים השולטים באנגלית לעבוד בפינלנד בתחום המכירות בעגלות בקניונים. הרווחה הכלכלית שמאפיינת את פינלנד, המגובה בתמיכה הממשלתית בפרט, מאפשרת לפינים כסף פנוי המופנה למוצרי מותרות. אשרת עבודה באירופה בפינלנד מתקבלת רק בעקבות פנייה של המעסיק, כך שעבודה מוסדרת מראש באחת מהחברות הבינלאומיות יכולה לחסוך הרבה כאב ראש מבחינת אישור עבודה חוקי.

חברות העוסקות בתחום של עבודה בפינלנד במכירות מציעות מוצרים כגון מוצרי קוסמטיקה מתוצרת ים המלח, מחליקי שיער, מסלסלי שיער ותוספות שיער, וכן מוצרים נוספים. חברות אלה יעדיפו להעסיק בעלי אזרחות אירופאית, שכן עבודה בפינלנד, שחברה באיחוד האירופי משנת 1995, יכולים לעבוד בפינלנד באופן חוקי. מי שאין בידם אזרחות אירופית, תלויים יותר במעסיקים, אך רבים מהם מציעים מימון של הוצאת אשרת עבודה בחו"ל בפינלנד כחלק מהצעה של חבילת העסקה אטרקטיבית עבור צעירים במכירות.

עיר הבירה של פינלנד היא הלסינקי, ונמצאת בדרום המדינה על מפרץ פינלנד. בהלסינקי יש שתי אוניברסיטאות מרכזיות, אוניברסיטת הלסינקי ומכללת הלסינקי לכלכלה. מי שמעוניינים לשלב עבודה בפינלנד עם לימודים בה, ישמחו לשמוע שבתקופת הלימודים סטודנטים זרים לומדים בה בינם אחרי שהתקבלו ללימודים, וכן לעבוד 25 שעות שבועיות חוקי במהלך תקופת הלימודים. מי שמעוניינים למצוא עבודה בפינלנד כשלב בהגירה אליה, ימצאו לימודים בה מועילים מאד, שכן ניתן ללמוד במהלכם את השפה הפינית, לשלב עבודה ולרכוש השכלה שמתאימה להשתלבות ברפובליקת פינלנד.

מי שחושבים ברצינות על עבודה בפינלנד בתחום המכירות, חשוב שישקלו זאת בכובד ראש. אי ידיעת השפה המקומית מקשה, וגם המפגש עם הפינים הסגורים לא פשוט עבור חלק מהישראלים הרגילים למוחצנות והיעדר רשמיות. מי שאין בידם אזרחות אירופאית יתקשו למצוא עבודות בחו"ל בפינלנד גם בחברות בינלאומיות, שכן בגלל מדיניות הרווחה הנהוגה בה והתנאים הטובים, מדיניות ההגירה ואשורי העבודה נוקשה למדי. מי שנחושים להתנסות בחיים בשילוב עבודה בפינלנד, ימצאו כמובן דרך לעשות זאת. הדרכים הנוחות הן שילוב לימודים אקדמיים עם עבודה או להגיע לפינלנד לעבודת קיץ ולראות שם אם תמצאו עבודה בפינלנד שתאפשר את הארכת השהות בה.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 14 =