עבודה בדנמרק

דנמרק היא המדינה הקטנה ביותר בסקנדינביה. דנמרק מפורסמת בכך שהיא אחת המדינות השוויוניות ביותר בעולם, מרבית העובדים במדינה מאוגדים, והאיגודים המקצועיים בעלי כוח והשפעה על תנאי העובדים.

בדנמרק אין שכר מינימום, שכן כוחם של האיגודים המקצועיים גדול ותנאי העבודה טובים והוגנים. לצורך עבודה בדנמרק, ממשלת דנמרק מעוניינת בעיקר שיגיעו עובדים בעלי מיומנות הנדסית או מדעית, או מי שעוסקים במקצועות הרפואה, ולהם יהיה קל יחסית להוציא אשרת עבודה בדנמרק. במקרים רבים אין צורך להוכיח שמצאתם כבר עבודה בדנמרק או שיש ביקוש מיוחד לתחום בו אתם עוסקים, ואישור העבודה מתקבל כעבור כשלושים יום.
ישראלים בעלי אזרחות של האיחוד האירופאי יוכלו גם הם לחפש עבודה באירופה בדנמרק מבלי להוציא אשרת עבודה נוספת. על אף שדנמרק חברה באיחוד האירופאי כבר משנת 1973, בשנת 2000 נערך בה משאל עם ובמסגרתו החליטו אזרחי דנמרק שלא לעבור לשימוש ביורו, אלא לדבוק במטבע הכתר הדני המקומי. לא פשוט למצוא עבודה בדנמרק מבלי ידעת השפה הדנית, אך פה ושם ניתן למצוא עבודה גם בשפה האנגלית, בעיקר בקופנהגן הבירה.

עבודה בדנמרק בתחום המכירות

חברות ישראליות ובינלאומיות שמגייסות עובדים ועובדות צעירים לצורך עבודה בחו"ל במכירות, בדרך כלל יציעו עבודה בדנמרק בתחום מכירת ציורי שמן או לעיתים נדירות, במכירות בעגלות בקניונים של מוצרי קוסמטיקה. יש לציין שתחם המכירות בקניונים בדנמרק עדיין נמצא בחיתוליו, ומספר חברות מחפשות צעירים ישראלים בעלי ניסיון במכירות בחו"ל על מנת שיוכלו להשתלב במערך שמקים תשתית למכירות מן הסוג הזה. עבודה זו בדרך משלבת שכר גבוה למדי, ומערבת יכולות שיווק ומכירה, ואופטימאלית עבוד מי שיש לו או לה ידע בסיסי בדנית. עבודה בדנמרק בתיחום המכירות ניתן למצוא גם במכירה של מוצרי ים המלח או מוצרי קוסמטיקה אחרים, אך מגמה זו עדיים בחיתוליה יחסית למערך העבודה בקניונים של חברות ישראליות ברחבי העולם. מי שמחפשים עבודה בסביבה אירופאית קרירה לחודשי הקיץ, ובוחרים בדנמרק, יוכלו למצוא את פרנסתם בעיקר ממכירת ציורי שמן מדלת לדלת, בבתי מסחר ועסקים בשעות הבוקר ובבתי מגורים בשעות הערב. חברות אלה מתרכזות באזורים בהם חיים תושבים בעלי רמת הכנסה גבוהה ומציעות עבודה במהלך כל השנה, אך בעיקר סביב הכריסטמס.

עבודה בדנמרק לסטודנטים

כדי לקבל אשרת עבודה בדנמרק לסטודנט יש צורך להציג אישור מטעם האוניברסיטה בה בכוונתכם ללמוד וכן להוכיח שישי בחשבון הבנק שלכם סכום של 50,000 כתר דני על מנת לממן את הוצאות המחיה השנתיות שלכם בתור סטודנטים. סכום זה פעמים רבות לא מממן את כלל הוצאות המחייה, אך כמו שציינו אשרת סטודנט מספקת גם אשרת עבודה בדנמרק בהיקף של חמש עשרה שעות שבועיות במהלך חודשי הלימודים וללא הגבלה במספר השעות במהלך חופשת הקיץ. מי שמוצאים עבודה באוניברסיטה, כעוזרי מחקר או כעוזרי הוראה, לא יידרשו לרוב להוציא אישור עבודה בדנמרק.
דנמרק מציע אופציה של קרירות אירופאית, עם מסביר פנים ודרכים למצוא עבודות בחו"ל בעיקר למי שיש לו שליטה בסיסית בדנית או שליטה טובה באנגלית. ישראלים וישראליות בעלי מקצועות נדרשים על ידי הממשלה הדנית או בעלי אזרחות אירופאית יוכלו להשתלב בשוק העבודה המקומית. צעירים וסטודנטים יוכלו למצוא עבודה בדנמרק בעיקר בתחום מכירת ציורי שמן.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 10 =