פוליסת ביטוח בריאות בחו"ל

לפני שאתם טסים למדינה אחרת, כדאי מאוד שתשקיעו קצת זמן ומחשבה בנושא פוליסת ביטוח בריאות בחו"ל.

תפקידה של הפוליסה הוא לשמש תחליף לביטוח הבריאות הממלכתי בישראל, שניתן לכל אזרח ישראלי מטעם קופות החולים. כיוון שהביטוח אינו תקף למי שיוצא מגבולות הארץ, כל צורך רפואי בחו"ל נמצא באחריותו ובמימונו הבלעדי של הנוסע. פוליסת ביטוח בחו"ל משתתפת באחריות ובמימון טיפולים רפואיים וצרכי חירום, ובכך עשויה לחסוך עשרות אלפי שקלים.

איך עושים פוליסת ביטוח בריאות בחו"ל?
ישנן בישראל חברות ביטוח רבות המציעות פוליסות מגוונות לנוסעים לחו"ל. באתרי האינטרנט של מרבית החברות ניתן למצוא את תנאי הפוליסה המפורטים ולקרוא אודות הכיסויים השונים בפירוט. לאחר הסקר באינטרנט מומלץ להגיע לכמה פגישות פרונטליות במשרדי החברות ולשמוע בפירוט איזה ביטוח בריאות בחו"ל יש להם להציע, לרבות מבצעים והנחות מיוחדות. רק אחרי שסקרתם בעיון מספר הצעות כדאי להחליט מהי הטובה ביותר עבורכם, ולחתום על הפוליסה הנבחרת.

מה ההבדלים בין הפוליסות השונות המציעות ביטוח בריאות בחו"ל?
ההבדלים בין הפוליסות השונות מתבטאים באספקטים רבים. הפוליסה נחלקת לתחומים רבים וביניהם מימון תרופות, השתתפות במימון אשפוז, ניתוחים וטיפולים בבית החולים והטסה לארץ במקרי חירום. בפוליסות הזולות תקרת ההשתתפות של הביטוח נמוכה יותר, כלומר – ההוצאות של המבוטח עצמו יהיו גדולות יותר. לעומת זאת, ביטוח בריאות בחו"ל שעולה יותר כסף יכלול לרוב השתתפות גדולה יותר במימון כל אחד מהסעיפים, וידרוש השקעה מעטה יותר מצד המבוטח עצמו. האיזון בין הוצאות המבוטח לבין ההשקעה של חברת הביטוח מבדילה בין הפוליסות השונות של ביטוח בריאות בחו"ל.

איך לבחור ביטוח בריאות בחו"ל שיתאים לי באופן הטוב ביותר?
חשוב להבין שלא ניתן להצביע על פוליסה מושלמת, כיוון שבכל הנוגע לביטוח בריאות בחו"ל יש לכל אחד צרכים אחרים. ביטוח לאדם צעיר ובריא שטס לטיול קצר, או עבודה בחו"ל אינו דומה לביטוח שצריך איש מבוגר, עם בעיות בריאות כרוניות, ושני אלו שונים מטיול ארוך והרפתקני במדינות עולם שלישי. לפיכך, בעת בחירת פוליסת ביטוח בריאות בחו"ל יש להתחשב במספר משתנים:
אורך הנסיעה – ככל שהטיול ארוך יותר כך גובר הסיכוי שתזדקקו לטיפול רפואי כלשהו.
אופי הנסיעה – מי שמתכוון לטייל בשטח, להתנסות בספורט אתגרי (כולל רכיבה אופניים או שיט נהרות) ולשהות במקומות נידחים צריך לבחור ביטוח בריאות בחו"ל שיכסה גם מקרים של חילוץ והצלה. מי שמתכוון לשהות בערים מסודרות ובטוחות, למשל למטרת עבודות בחו"ל, יכול להרשות לעצמו להסתפק בביטוח בריאות מקיף פחות.
גיל – כאמור, צעירים נמצאים בקבוצת סיכון נמוכה יותר ממבוגרים. עם זאת, אין פירוש הדבר כי צעירים יכולים לוותר כליל על ביטוח בריאות לחו"ל.
מצב בריאותי – לא בכדי כוללת כל פוליסת ביטוח בריאות בחו"ל שאלון מדוקדק אודות המצב הרפואי מחלות כרוניות, צורך בטיפולים קבועים או נטילת תרופות באופן סדיר הם גורמים המשפיעים מאוד על אופי הביטוח. למעשה, יש ביטוחי בריאות המיועדים מראש לבעלי מגבלות רפואיות. באופן טבעי ביטוחים אלו כוללים כיסוי רב יותר, אך מחירם גבוה יותר. חשוב לדעת כי ביטוח בריאות לחו"ל שנעשה ללא הצהרה על בעיות בריאות ידועות עלול לאבד מתוקפו, ולכן יש להצהיר על המצב הבריאותי במלואו בעת מילוי שאלוני הפוליסה.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
9 + 5 =