הקשר בין אסטרטגיית שיווק לאסטרטגיית מותג

אסטרטגית המותג זה ההבטחה שנבחרה על היתרונות של החברה, כדי לשכנע את הצרכן לקנות את המוצרים שלך. אסטרטגיית המותג, נגזרת מאסטרטגיית השיווק של החברה ומגדירה איך להציג ללקוח את האטרקטיביות של מה שהחברה מציעה להם, ואיך לעצב את נקודת המפגש בין הלקוח למוצרים, מנקודת מבט של הלקוח.

מיתוג זה אספקט אחד בלבד, של החשיבה האסטרטגית השיווקית, שבו אתה מציג ללקוחות קהל המטרה שלך, את האטרקטיביות של הבידול שלך.

נקודות המפגש עם הלקוח הן רבות. לא רק טלוויזיה, לא רק מודעות, רדיו וכל מה שנקרא מעל לקו. אלא מדובר בכל נקודת מגע- ממוקד הטלפונים של החברה, החנויות, על הספסל בגן, האתר, הרשתות החברתיות, המתקינים, אנשי השירות. בקיצור כל מקום שלקוחות קהל המטרה נמצאים בו..

אסטרטגיית מותג חזקה אינה קשורה לצבעים, רגשות, סימבולים וסיסמאות.

יותר מידי משמעות ניתנת להם, כאילו זה מייצר מותג.

אלו דברים שוליים יחסית למשקל שיש לאסטרטגית מותג שנגזרת מאסטרטגיית השיווק של החברה ומתקבלת בהחלטות הנהלה ולא החלטות יצירתיות ולא קשורות של אנשי הקראטיב או הפרסום.

צריכים להיות מאוד לא מקצועיים לחשוב שהצלחה של חברה קשורה לאיכות הלוגו והצבעים והסימבולים למיניהם.

שם קליט ועיצוב טוב, שמתקשר את ההבטחה בצורה אפקטיבית, טוב יותר משם ועיצוב רע. אבל זה ממש לא מה שגורם לחברה להצליח.

אלה צורות לתקשר את הבטחת המותג ולייצר רושם. אבל זה לא שווה אם הם לא חלק אינטגרטיבי שנגזר מאסטרטגיה שיווקית תחרותית ( שמתייחסת להגדרה ופיתוח של מוצרי ושירותי החברה, קביעת המחירים, איפיון צינורות ההפצה, חלוקת המדיה וכו... המותג זה צלע נוספת באסטרטגיה) ואם קיים מודל עסקי לחברה ( רווחיות ).

הפוקוס תמיד צריך להיות על הפקטורים האמיתיים, שמאחורי המותג. אותם יתרונות ייחודיים, ערכים נוספים, שהצרכנים שמחים לשלם עליהם.

מקווה שהסברתי את ההבדל והקשר בין אסטרטגיית שיווק לאסטרטגיית המותג.

מבקשת שוב להדגיש, שאסטרטגיית שיווק זה לא מכירות, זה לא פרסום, זה לא יח"צ. זה חלק קטן. זה כול זה ביחד ועוד הרבה. זה כל מה שקשור בהגדרת המוצרים והשירותים שימכרו ללקוחות קהל המטרה, זה המחירים שיקבעו ותנאי התשלום, זה צינורות ההפצה וחווית הקנייה, זה אסטרטגיית קידום מכירות, אסטרטגיית המותג, התקשורת השיווקית, אסטרטגיית המדייה מעל ומתחת לקו. זה עולם שלם, שנוגע בכל אגפי ומחלקות החברה או העסק.

בלעדי אסטרטגיה שיווקית, אין יכולות לשרוד בעולם הקומודיטי, של היום. עולם בו הכול נראה אותו דבר. עולם בו למתחרים קל מאוד לחקות אותך ברגע שאתה עולה עם מוצר או שרות חדש.

כשללקוחות אין שום סיבה ברורה לבחור בכם, זה אומר שאין לכם אסטרטגייה שיווקית ברורה. כזאת שכוללת הבטחה חד משמעית למה עושה את החברה מועדפת יותר, בעיניהם. בידול ושוני כזה שהמתחרים לא יכולים לספק או לא מעונינים להכנס לטריטורייה היחודית הזאת שלך.זאת האסטרטגייה השיווקית שלך.
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם גלית בן שמחון

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
9 + 13 =