SES 2006 - לונדון, אנגליה

תערוכת SES 2006 שהתקיימה בסוף חודש מאי במרכז העסקים במערב לונדון
SES 2006 - לונדון, אנגליה
SES 2006 - לונדון, אנגליה
כמיטב המסורת בקומפיוקול , גם השנה פקדו נסים נידם (מנהל המכירות) וסיימון גלפנד (מנהל שירותים מתקדמים) בחברת קומפיוקול שיווק באינטרנט, את תערוכת SES 2006 שהתקיימה בסוף חודש מאי במרכז העסקים במערב לונדון .
תערוכת (Search Engine Strategies (SES היא התערוכה העיקרית בתחום השיווק מבוסס חיפוש באינטרנט, המתקיימת כל חודש במיקום אחר ברחבי העולם.

מעבר למסע קניות קצר ברחוב אוקספורד וביקורת ברים לפני המונדיאל, המטרה כבכל השנים נשארה להתעדכן בשינויים והתמורות בתעשייה של מנועי החיפוש באינטרנט, ובכלל הזדמנות טובה לחבור לעמיתינו בנכר. חברת קליקטראקס אנליטיקס (מסנטה קרוז, קליפורניה - ארה"ב) ולסייע להם בהצגת הכלי המתקדם בשוק לניתוח התנהגות משתמשים באתרי אינטרנט למבקרים בביתן. כמן כן, הייתה זו הזדמנות ללמוד מגוף ראשון את הצרכים של סוכנויות הפרסום וחברות הקידום, והמפרסמים באינטרנט במערב אירופה, ובעולם בכלל.

כבר בהיכנסנו לאולם התצוגה ניכר היה שחסר אלמנט מהותי בנוף, מישהו ב Google נרדם בשמירה ושלח נציגות מינורית לשירות Google Analytics בלבד, זאת בניגוד לשנים קודמות בהן הביתן של Google היה מהגדולים והפעילים בתערוכה.


לעומתם, היריבה מרדמונד חשפה רשמית את Microsoft Adcenter, מערכת הפרסום של מנוע החיפוש MSN Search בתצוגה ראוותנית ומפוארת.


בבואנו להתרשם מביצועי המערכת ולנסות ולקבל בין ההמונים הדגמה מאחד מנציגי החברה, חייכה אלינו בחורה נאה מאוד, התנצלה שלא נוכל לקבל הדגמה והזמינה אותנו לבקר שוב למחרת , מה שכמובן יצר אצלנו סקרנות יתרה לגבי השירות החדש כמו אצל רבים אחרים.
לבסוף למחרת השגנו את המטרה וצפינו בהדגמה חייה על השירות שמהתרשמותנו הראשונית, יציב ל-Google AdWords  תחרות ראויה שלא נראתה בשטח מזה מספר שנים, ולנו המפרסמים תאפשר לגוון ולבזר את עוגת הפרסום במנועי חיפוש.


נציגויות מרכזיות נוספות שהרשימו לפחות במבחן הגודל בתערוכה, ראינו מהנציגויות הבריטיות של  Yahoo! , Miva , WebSideStory לשאר המציגים בתערוכת Search Engine Strategies Conference & Expo London 2006.


בהמשך להתרשמותנו מהתערוכה אשתקד ובהתאם לציפייתנו, ניכר היום כי הטרנד של מיכון ושילוב הטכנולוגיה בתהליכי הקידום במנועי החיפוש והשיווק באינטרנט בכלל, הוא נחלת רבים, ולרגע היה נדמה כי כל סוכנות לקידום אתרים גנבה אחת מהשנייה את הרעיון, עד רמת העיצוב והתצוגה.


התמקדות המציגים בטכנולוגיה ופחות בהיבט האנושי הייתה עד כדי כך, שבמשפט המכירה השני של כל נציג שגור הביטוי (application program interface (API), חיבור הכלים ל-Google ,Yahoo ,MSN שיאפשר ניהול אוטומטי של קמפיינים PPC, ובכלל בכלים המשלבים מעקב, ניתוח ועריכת תחזיות לתהליכים השיווקיים המנוהלים באתרי האינטרנט.לדוגמא ניהול קמפיין ב Google על פי יעדי מכירות, רווח ולא רק על פי תקציב.


לסיכום, ניתן לומר כי שימת הדגש על השיפור הטכנולוגי מבשרת על המשך הגידול המאסיבי במודעות וגם בהקיפי השימוש של הפרסום והשיווק שמציעים מנועי החיפוש והאינטרנט, והזליגה שראינו בשנים האחרונות מתקציבי הפרסום של ערוצי ה- Offline לאינטרנט הופכת בשנה האחרונה לפריצת דרך עד כדי כך שבשנים הקרובות ערוצי השיווק האינטרנטיים יחזיקו בנתח הגדול ביותר ( אם לא בכולו) בעוגת הפרסום של החברות והעסקים בעולם.


קישור: Reader

ניסים נידם - מנהל מכירות
קומפיוקול שיווק באינטרנט
נציגת קליקטראקס בישראל - ניתוח תנועת גולשים באתר.

מאמר חינם באדיבות: www.Reader.Co.il
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
5 + 14 =