מסחר במט"ח - סקירת מט"ח, ניתוח טכני ושוק הפורקס

השקל נחלש ביום שישי מול המטבעות העיקריים
השקל נחלש ביום שישי מול המטבעות העיקריים, בעקבות החלטתו של בנק ישראל ביום חמישי להותיר את הריבית על כנה. הדולר טיפס מעל ל-3.77 שקלים, בעיקר בגלל החלטת בנק ישראל

אתמול לא התקיים מסחר במט"ח , בעקבות יום הכיפוריפ, והשערים היציגים מיום שישי נותרו בעינם.

השקל נחלש ביום שישי מול המטבעות העיקריים, בעקבות החלטתו של בנק ישראל ביום חמישי להותיר את הריבית על כנה. הדולר טיפס מעל ל-3.77 שקלים, בעיקר בגלל החלטת בנק ישראל, אך גם בשל רכישות דולרים מצד חברות האנרגיה המקומיות. הדולר עלה ב-1% ושערו היציג נקבע ב-3.77 שקלים. האירו היציג הוסיף 0.32% ל-5.5325 שקלים. בסיכום שבועי התחזק הדולר ב-0.5% והאירו איבד 0.2%

נשיא הבנק העולמי, רוברט זוליק, העריך אתמול כי מעמדו של הדולר האמריקאי בתור מטבע עתודות המט"ח העולמי העיקרי עשוי להתערער בעקבות שינויים במבנה הכלכלה הגלובלית, בשל המשבר הפיננסי העולמי.

"יש כל סיבה להניח שמעמדו של היורו יתחזק", אמר זוליק בנאום בוושינגטון, "כמובן שהדולר עודנו וימשיך להיות המטבע המרכזי. עם זאת, גורלו של הדולר יהיה תלוי בצעדי ארה"ב בתחומי האינפלציה, הגירעון התקציבי והרגולציה הפיננסית", הוסיף נשיא הבנק העולמי.

הדולר האמריקאי התחזק במהלך המסחר אתמול מול מרבית המטבעות, וזאת על רקע דבריו של נשיא הבנק המרכזי האירופאי, שציין כי חשוב מאוד שהמטבע האמריקאי יתחזק וישמור על יציבותו בעולם.


GBP/USD - הצמד נסחר כעת באזור 1.5892 לאחר שביום שישי האחרון, הגיע הצמד לרמת התמיכה ולמעשה השלים את המהלך לו ציפינו, מבחינת ניתוח טכני בהתבוננות בסקירות קודמות. הצמד הגיע לקו התמיכה בשער 1.5765. כעת, נמתין לשבירה של רמת התמיכה הנ"ל על מנת לצפות להמשך השורט. כמובן שע"פי ניתוח טכני בקווי תמיכה ניתן לקנות אך צריך לזכור שאנחנו סוחרים נגד מגמה ולכן עסקאות נגד מגמה הן לטווחים קצרים יותר.

קווי התנגדות: 1.5978, 1.6130, 1.6305.
קווי תמיכה: 1.5764, 1.5521, 1.5253.

AUD/USD - הניתוח הינו לטווח קצר בגרף שעתי עם קווי תמיכה והתנגדות די ברורים של נקודות קיצון. קו ההתנגדות המשמעותי ביותר ברמת 0.8787. קו התמיכה המשמעותי בשער 0.8658 ובמידה וישבר קו זה נצפה לתיקון והמשך תנועה מטה.

קווי התנגדות: 0.8760, 0.8787
קווי תמיכה: 0.8658, 0.8583, 0.8537

הין היפני התחזק מעל לרמת 90 ין לדולר, רמתו הגבוהה זה שמונה חודשים, בשל ההערכות כי הבנק המרכזי של יפן לא יתערב בשער המטבע ויניח לו להתחזק. זוהי הפעם הראשונה שהמטבע התחזק מעל לרמה של 90 ין לדולר. הדבר קרה לאחר ששר האוצר היפני, הירוהישה פוג'יי, אמר כי הוא הובן שלא כהלכה, כאומר שהוא תומך בין חזק יותר.

חוזים עתידיים - מחיר הנפט הגולמי, שנפל בשבוע שעבר ביותר מ-8%, עלה בראשונה זה ארבעה ימים בעקבות ניסוי הטילים של איראן - יצרנית הנפט הרביעית בגודלה בעולם - ועל רקע העליות בשוקי המניות בארה"ב. החוזים על הנפט הגולמי למסירה בנובמבר נסגרו במחיר של 66.84 דולר לחבית, עלייה של 1.2%, בבורסת הסחורות של ניו יורק. מתחילת השנה, עלה מחיר הנפט ב-50%.

מחירי החוזים העתידיים על פולי הסויה צנחו למחירם הנמוך מזה שבוע, וזאת על רקע הערכות כי מזג האויר היבש בארה"ב יגביר את קצב הקציר בארה"ב, המדינה הגדולה ביותר מבחינת ייצור ויצוא של פולי הסויה. מחיר החוזים ירד ב-0.7% לרמה של 9.195$ לבושל.

דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
6 + 9 =