ניתוח הסרת משקפיים בלייזר

נמאס לכם לקום בבוקר ולחפש את המשקפיים ?העדשות גורמות לכם לדלקות ולאי נוחות? אתם ממש לא לבד בעניין. בואו תראו מה עושים כדי לשנות זאת.

עד לפני כ- 20 שנים יכלו בעלי המשקפיים רק להתאונן על מר גורלם, אך למרבה השמחה בשנים האחרונות יש למצב פתרון – ניתוח הסרת משקפיים בלייזר. בגלגוליו השונים הפך הניתוח במעיין מורכב עם אחוזי הצלחה מפוקפקים להליך נפוץ, מוצלח וקליל למדי.

ניתוח הסרת משקפיים בלייזר אינו מצריך יותר מעשרים דקות, אינו מצריך אשפוז ובמרבית המקרים אין אפילו צורך בהרדמה. העיקרון לפיו עובד הניתוח הוא שינוי צורת הקרנית ועובייה באמצעות קרן לייזר, וההבדלים בסוגי הניתוחים קשורים בטכניקת השיוף. בניתוח הסרת משקפיים בשיטת PRK, או בשמה האחר LASEK, מגיעים אל חלק הקרנית הזקוק לשיוף ע"י קילוף מלא של האפיתל (שכבת הקרנית העליונה). לאחר מספר ימים צומחת השכבה העליונה מחדש, אולם לשם כך נחוצים כמה ימי מנוחה.

הסרת משקפיים בלייזר בשיטת ה –LASIK, לעומתו, משאיר את שכבת האפיתל במקומה, אך במהלכו מתבצע חתך בשכבה זו כדי לשייף באמצעות הלייזר את השכבה העמוקה של הקרנית. אמנם התיאור של ניתוח הסרת משקפיים בלייזר עלול להישמע כואב, אולם למעשה הטיפות המאלחשות המטופטפות לעיני המטופל מונעות כל תחושת כאב, למעט תחושת אי נוחות קלה. בשני סוגי הניתוח צפויים כאבים מסוימים, אולם אלו של ניתוח הלאסק נחשבים כואבים וממושכים יותר. גם במהירות שיפור הראייה יש יתרון לשיטת הלאסיק, שאינה מקלפת את מלוא השכבה העליונה, ולמעשה מי שעבור ניתוח הסרת משקפיים בלייזר בשיטה זו יכול לחזור לתפקוד מלא יומיים או שלושה אחרי ההליך.

מי שעבר ניתחוח בשיטת לאסק, לעומת זאת, יזדקק בד"כ לכמה ימי מנוחה. ישנה תת-שיטה של לאסיק, הנקראת אינטרלאסיק, ובה מבוצעים כל ההליכים – לרבות בחירת מידת השיוף וחיתוך האפיתל – באמצעות הלייזר. שיטה זו יקרה יותר מהאחרות ואינה נפוצה כ"כ בישראל, אך זמני הריפוי בה קצרים במיוחד. לכאורה נשמע כי שיטת הלאסיק עדיפה בהרבה על הלאסק, אולם יתרונו הגדול של הלאסק נעוץ בכך שהוא מתאים לחתך אוכלוסייה רחב יותר.

ככלל, ניתוח הסרת משקפיים בלייזר מתאים רק לכשני שליש מפגועי הראייה, והאחוזים עוד קטנים כשמדובר בטיפול מסוג לאסיק או אינטרלאסיק. כדי לברר מהו ההליך המתאים ביותר עבורכם חובה לערוך לפני הטיפול בדיקה קפדנית. הקפדה על איכות הבדיקה, בחירה במנתח מיומן ושיתוף פעולה עם ההוראות שלאחר ניתוח יכולים להעלות את הסיכוי להצלחת הניתוח. כמו בכל ניתוח, גם כאן יש סיכונים ותופעות לוואי אפשריות, אולם באופן יחסי אחוזי ההצלחה של ניתוח הסרת משקפיים בלייזר גבוהים למדי.


דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
8 + 12 =