לינוקס - אינה מילה רעה

אחת ממערכות ההפעלה הטובות ביותר כדי ליצור כל מה שאתם רוצים וצריכים
לינוקס - אינה מילה רעה
מערכת ההפעלה לינוקס, אמנם תופסת תאוצה רבה יותר, ככל שנחשפים אליה יותר ויותר, האופציות שימוש בה מרובות ומגוונות, ועקב היותה מבוססת על הקוד הפתוח (תוכנות לשימוש בחינם) מאפשרת למצוא היקף עשיר של אפליקציות ויישומים הניתנים בקלות יחסית להתקנה ולשימוש.

התיאור שלהלן פחות מעמיק ויותר ברמת התיאור הכללי של הנושא.

בגדול - מערכת ההפעלה לינוקס הינה מערכת הפעלה חינמית המאפשרת להתקין על גביה תוכנות חינמיות.

בבסיס סביבת מערכת ההפעלה שלהלן פלוס מגוון האפליקציות הרב שניתן להתקין עליה מאפשר לעצב אותה לכל מטרה ושימוש אתו אנו צריכים. כמו כן מערכת ההפעלה לינוקס - קוד פתוח - הינה מערכת הפעלה שנוצרה על ידי מפתחים רבים ואינה משוייכת ספציפית לחברה אחת. (למרות שיש הפצות שונות של מערכת ההפעה לינוקס - הניתנות לרכישה - בעיקר בגלל שהן מכילות חבילות של אפליקציות מובנות שבעצם היינו יכולים להתקין בעצמנו).

* הפלוסים - מערכת הפעלה חינמית, מגוון אפליקציות רב, בהתקנה (לאחר שמכירים) קלה יחסית.

* המינוסים - יש להכיר (ללמוד) כיצד מערכת ההפעלה לינוקס עובדת, ואילו כלים מאפשרים לנו להתקין בקלות יחסית את האפליקציות הנדרשות או צרכים שונים ומגוונים. לינוקס עדיין לא הגיעה לרמת קלות השימוש של מתחרתה מערכת ההפעלה ווינדוס (windows) של מיקרוסופט. לחובבי משחקי המחשב, עדיין אין מגוון רב של משחקים ברמה אליה הגיעו מפתחי המשחקים על גבי מערכת ההפעלה ווינדוס, אבל אני בטוח שזה רק עניין של זמן. ונכון לומר כי עדיין לינוקס אינה מתאימה למשתמש הרגיל שאין לו זיקה למחשבים או ידע בסיסי כלשהו במערכות מחשב. (עדיין לא).

למרות כל מה שציינתי לעיל, ניתן בהשקעה לימודית לא גדולה מדי, להיכנס לתחום ולהנות מהתחושה כי אתם בעצם התקנת בדיוק את מה שרציתם ולראות כיצד המערכות שהתקנתם בעצם עובדות ומשתלבות במערכת ההפעלה.

ירון.ד


אין - קוד חופשי
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם ירון דביר

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
8 + 13 =