מתי נפתח חברה בקפריסין ונגדירה כחברה מקומית ומתי נגדירה כחברה לא מקומית?

משרדינו מומחה בהקמת חברה בקפריסין וחשבון בנק בקפריסין.הקמת חברה בקפריסין יכולה להוות יתרון מיסוי גדול. ישנם הבדלים בין חברה בקפריסין המוגדרת כמקומית לבין חברה המוגדרת כלא מקומית.

בבואנו להקים חברה בקפריסין, עלינו להחליט לפני הקמת החברה האם החברה תוגדר כחברה מקומית Residenent או כחברה לא מקומית Non Resident. מהם ההבדלים בין סוגי הגדרת החברות ומתי נבחר בחברה מקומית ובחברה לא מקומית?

משרדינו מומחה בהקמת חברה בקפריסין ובפתיחת חשבון בנק בקפריסין משרדינו בארץ.

תהליך הטכני של הקמת חברה בקפריסין דומה בשתי האפשרויות מלבד נושא תושבות ומיקום בעלי המניות והדירקטורים(מינוי נאמנים).

האפשרות להקים חברה קפריסאית מקומית מסוג International Business Company) IBC) תלוי בחלקו אם אתה רוצה לנצל את אמנות המס הרבות שקפריסין חתמה עליהן עם מדינות אירופה והעולם. חברה שאינה מוגדרת כמקומית אינה זכאית לקבל הטבות מס מתוקף אמנות כפל המס.
בנוסף, ישנם יתרונות מהותיים בשמירת סודיות וחשאיות בעלי המניות בחברה שחברה בקפריסין שהוגדרה כמקומית - ראה בהמשך.

שתי האפשרויות הן:

חברה קפריסאית המוגדרת כמקומית (resident IBC)
המיבחן הבסיסי להגדרת החברה בקפריסין כמקומית הוא מבחן הניהול והשליטה-הכין מתבצע הניהול והשליטה? לישראלים,הדרך הפשוטה ביותר להגדיר חברה כמקומית היא למנות נאמנים שיחזיקו עבורך את מניות החברה וכן למנות דירקטורים נאמנים. במצב זה החלטות החברה והניהול בעצם מתקבלות בקפריסין אבל בפועל אתה שולט בחברה דרך ייפוי כוח מלא שהחברה מעניקה לך.

מאפיינים:

* 10% מס חברות.
* שמירת סודיות של בעלי החברה - לא אחת אנשי עסקים יוצקים לתוך החברות פעילויות שהם היו מעדיפים שאף אחד ידע לא מי בעלי החברה. פעילות כזאת יכולה להיות אתרי אינטרנט של הימורים,שיווק,אפיליאיט או חברות סחר בנלאומי.במצב כזה, חובה לשמור על אנונימיות ומינוי דירקטורים לחברה ובעלי מניות לחברה מעניק לך הגנה .
* ניצול אמנות המס שקפריסין חתומה עליהן. קפריסין חתמה עם כ 40 מדינות אמנה למניעת כפל מס עם מדינות רבות באירופה ובעולם כגון דנמרק,צרפת,אנגליה,יוון,אירלנד,מלטה, רומניה, ארה"ב, יפן, סין, סינגפור ועוד. רלבנטי במיוחד לחברות הפעילות באירופה. שימוש באמנה בא בעצם לפתור מצב בעייתי של תשלום כפל מס -גם בקפריסין וגם במדינה האחרת.


חברה קפריסאית המוגדרת כלא מקומית (non-resident IBC)

חברה שבעלי המניות אינם עונים על ההגדרה של מקומי בקפריסין והניהול והשליטה אינם מתבצעים בקפריסין.
מאפיינים:

* החברה לא כפופה לתשלום מס חברות בקפריסין למעט הכנסות שהופקו בקפריסין עצמה.
* מאחר והחברה אינה מוגדרת כמקומית ,היא לא תוכל להינות כפי שנהנת חברה מקומית מאמנות כפל המס שקפריסין חתומה עליהן.
* אין מס על משיכת דיבידנדים וריבית.
* תזכיר החברה נמצא ברשם החברות ופתוח לעיון הציבור לכן במצב בו רוצים לשמור על סודיות בעלי החברה, מומלץ למנות דירקטורים ונאמני מקומיים.

ניתן לבצע שילובים של מיבנה חברות בקפריסין ובמדינות שונות באירופה למטרת פעילות עסקית ותכנון מס ובכך לצמצם את המס למינימום בקפריסין.

פתרונות מתקדמים להקמת חברה בחו"ל ופתיחת חשבון בנק בחו"ל. לפרטים נוספים כנס ל www.global-banking-offshore.co.il


גלובל בנקינג אופשור
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
3 + 14 =