קידום בגוגל

קידום בגוגל
קידום אתרים במנועי חיפוש בכלל וקידום במנוע חיפוש גוגל בפרט הינו אחד מאפשרויות השיווק היותר יעילות שרשת האינטרנט יכולה להציע לנו. יתרה מכך, קידום בגוגל הינו כלי שיווקי יעיל מאוד גם ביחס למדיומים אחרים, מאחר ויחס ההמרה שלו מאוד גבוה. פעילות של קידום אתרים למעשה מגדילה את החשיפה לאתר מה שבאופן טבעי מגדיל את כמות הכניסות לאתר, דבר שמתורגם למכירות בסופו של דבר.

אפשרויות קידום בגוגל
אפשרויות הקידום שמנוע החיפוש גוגל מציע נחלקות לשתיים.
הראשונה היא קידום בגוגל באמצעות תוצאות חיפוש אורגני. פרוש הדבר הוא דירוג האתרים בעמודי תוצאות החיפוש של גוגל על בסיס מילת חיפוש שהגולש הטמיע במנוע לחיפוש. ככל שאתר מדורג גבוה יותר, כך הסבירות שיקליקו על הקישור לאתר שלו גדלה בהתאם. דירוג גבוה פירושו דירוג בעמודים הראשונים, מתוך לעיתים מאות דפי תוצאות חיפוש, כאשר השאיפה של כל אתר היא להגיע לעמוד תוצאות החיפוש הראשון, לשורות הראשונות.

גוגל מודד אתרים על פי פרמטרים פנימיים שהוגדרו על ידי החברה, ככל שהאתר מקיים יותר פרמטרים כך תגדל הסבירות לדירוג גבוה יותר. הפרמטרים של גוגל אינם חשופים לציבור, יחד עם זאת, במהלך הזמן מידע הודלף מגוגל וכיום ישנן חברות אשר עושות קידום אתרים SEO על בסיס פרמטרים של גוגל. חשוב לציין שפעולת SEO זוהי פעילות שמתפרסת על פני פרק זמן ארוך יחסית, ותוצאות מתחילים לראות תוך לא פחות מחצי שנה בדרך כלל. למעשה עבור קידום אורגני אין גביית תשלום של גוגל מבעלי האתרים השונים בעוד שכן מומלץ להשקיע תקציב עבור פעילות SEO לאתר.

קידום בגוגל יכול להיעשות בדרך נוספת, והיא באמצעות קישורים ממומנים. בכל עמוד של תוצאות חיפוש ישנו חלק שמוקדש לקישורים ממומנים, בדרך כלל יהיו זה סטריפ עליון וסטריפ אורכי בצד השמאלי של עמוד תוצאות חיפוש בעברית (בשפות לועזיות יהיה הסטריפ ממוקם בצידו הימני של העמוד). קישורים ממומנים אלה הן למעשה מודעות פרסומיות שניבנות בעזרת תוכנית המפרסמים של גוגל – google ad-words , כאשר בכל מודעה יש מקום לכותרת ושתי שורות תוכן עם קישור לאתר, המפרסם משלם עבור המודעה בעת הקלקה או חשיפה- לבחירתו. המודעות הפרסומיות בקישורים הממומנים מדורגות בהתאם לעלות המקסימלית שהמפרסם מוכן לשלם פר הקלקה על המודעה שלו, כאשר המערכות המותוחכמות של גוגל עושות ייעול לתשלום של המפרסם ומוזילות אותו במקרים בהם מילות החיפוש שהגדירו אכן יעילות והמודעה שהכינו אכן מניעה לפעולה.דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 5 =