עניין של חזון! - מאת יעל לוטן

יעל לוטן
גם האימפריה הגדולה ביותר מקורה ברעיון אחד. כולנו בוודאי מלאות רעיונות כרימון אך השאלה הרלוונטית היא מי באמת מעזה? מי יכולה לקום ולתרגם את החלום למציאות?
למרות הדרך הארוכה, ואני לא רואה קושי אני רואה דרך!
בהחלט לא הכי חלקה אבל דרך של צמיחה , של היכרות עם עצמך בזמן לחץ או משבר ולמידה של הכוחות העצומים הטמונים בך.


עניין של חזון!

גם האימפריה הגדולה ביותר מקורה ברעיון אחד. כולנו בוודאי מלאות רעיונות כרימון אך השאלה הרלוונטית היא מי באמת מעזה? מי יכולה לקום ולתרגם את החלום למציאות?

למרות הדרך הארוכה, ואני לא רואה קושי אני רואה דרך!

 בהחלט לא הכי חלקה אבל דרך של צמיחה , של היכרות עם עצמך בזמן לחץ או משבר ולמידה של הכוחות העצומים הטמונים בך.

לפתוח עסק משלך נשמע כמו חלום מתוק ומבעית כאחד.

אנו נמצאות בעידן בו התעשייה מתפתחת במהירות שיא,  ואם לשנייה לא נהיה מעודכנים יבוא הבא בתור ויעקוף אותנו בלי למצמץ צריך "לישון עם עיניים פקוחות ועם יד על ההדק" אבל בחיים זה הכי מעניין ככה. נכון שאפשר להיות נורא באנאליים לעבוד משמונה עד חמש להחתים כרטיס יפה ולחכות לפנסיה. אבל אני מדברת למעיזות שבינינו לאלו שיודעות מה הן רוצות ויודעות שהן מסוגלות והולכות על כל הקופה. כשאת פותחת עסק עצמאי את בעצם פותחת עוד ביית.

עוד "משפחה" שצריך לדאוג לה כי הרי לעובדים אנחנו דואגות כמו לילדים וחשבונות צריך לשלם וכן, לפעמים יש גם שותף....

המילה אסרטיביות נורא אופנתית בימינו כולם מציעים לך להיות אסרטיבית, קשוחה ועוד. במיוחד כשאת אישה בים של גברים...

בעולם הזה את לא צריכה מרפקים את צריכה דוקרנים! אבל מסוג שונה כי אצלנו הם מתבטאים באמנות התקשורת (ידוע שאנו מבטאות את עצמנו הרבה יותר טוב...)

 אני מציעה לך לעזוב שטויות  ולהיות מקצוענית וזה מכסה את הכול לפני כל התיאורים של למה ואיך הרעיון הוא נורא פשוט אם תעשי את מה שצריך כמו שצריך על הדרך הטובה ביותר תכסי באופן אוטומטי את כל השאר .כשאת עושה משהו במקצוענות אמיתית אין סיכוי שזה לא יביא הערצה, כבוד, עסקים, ועדיין לא הזכרתי את הסיפוק העצום שמגיע בסוף היום כשאת יודעת שהכול מתוקתק.

המרדף אחרי כבוד לא יביא אותו אבל התוצאות בשטח יביאו בלי מאמץ. לכל עשייה יש תוצאה ועדיף להתעסק בעיקר מאשר בתפל אני רואה לפעמים מרדפים מגוחכים אחרי תהילה כאשר אין דבר לזקוף מבחינת עשייה.

אז איך בכל זאת לעשות? נשמע כאילו נפלתי מענן ובאתי למכור זהב בחינם אך המציאות פשוטה הרבה יותר.

לפני שהתחלת את העבודה ה"יצרנית" עלייך להגדיר מטרות ברורות ומדויקות. עלייך "לשים את המטרה" כדי שתדעי לאן לכוון.

כדי להשיג יעדים צריך לדעת קודם מהם וזה אומר לדמיין תמונה של איך את רוצה שייראה העסק בעוד חמש שנים. לדוגמא: משרד ענק מעוצב עי'' הארכיטקט הטוב ביותר סמוך לשולחן המזכירה יושב לו מזכיר חתיך ושרירי,  אמנות על הקירות וחיוך גדול בדרך אל הבנק.

כן חברות , זה אולי נשמע לא מציאותי אבל אני בדעה שהכול אבל הכול בר ביצוע מה שצריך עבור זה זה נחישות והתמדה.

ברגע שהגדרת לך תמונה אידיאלית יש לך כיוון. מטרה ברורה היא כיוון מצוין ללכת לקראתו. זה אומר ללכת כמו עיוורת ולראות רק את המטרה רק כך אפשר לכבוש יעדים כי הרי תמיד יהיו בדרך "עיכובים" אך החכמה היא לא לתת להם לעכב יותר מידיי להיתקל בבעיה ובאותה נשימה למצוא את הפיתרון האידיאלי עבורה וכך להתקדם.

להכין מערכת צעדים מפורטת של צעד אחר צעד עד המטרה הסופית.

כשעובדים לפי מערכת צעדים ומסמנים "וי" על כל צעד שבוצע מקבלים תמונת מצב לגבי ההתקדמות לעבר המטרה וכך יש בקרה על כל המתרחש.

הנוסחה היא פשוט לעשות הכול אבל הכול כמו שצריך. להתחיל משהו ולסיים על הצד הטוב ביותר אם זה פרויקט  ענק או מתן שירות ללקוח זעיר כולם חשובים ואצל כולם ללא יוצא מין הכלל נתון המוניטין שלך ועל אחריותך לשמור עליו אצלם.

כשאני אומרת מקצוענות הכוונה היא להתמקד בפרויקטים מתחילתם ועד סופם כולל הכול מאלף ועד תו. לפעמים אנו מתחייבות לפרויקט מסוים בשיא ההתלהבות וכשמגיעים לפרטים הטכנים הלא כל כך מעניינים מתחילה השגרה לבצבץ ,ההתלהבות דועכת והפרויקט אולי מבוצע אבל לא תמיד על הצד הטוב ביותר כמו שאנחנו באמת מסוגלות.

להיות בעלת עסק זה להתחבר ישירות לכאב ראש אבל גם להצלחה,  לידיעה המשכרת הזו שזו את בזכות עצמך ושכל מה שבנית נוצר מתוך מקצוענות בלי קיצורי דרך וטובות...

המיקוד מתבקש כאשר מגיע השלב בו ההצלחה באמת מוכחת וקיימת בשטח אז חברות מתחילה העבודה הקשה ביותר. מין דרך שמזכירה לי דיאטה ירדנו במשקל ועכשיו צריך לשמור, השגנו את ההצלחה ועכשיו צריך לשמור עליה מכל משמר כאן מתחילה המשימה שבעיניי לא חייבת להיות כל כך קשה רק מאוד ממוקדת ומחושבת להביט לאחור ולסמן את כל אותן פעולות מוצלחות אשר הביאו למצב המדהים ולחזק אותן בין אם מדובר במשמעת שהטלתן על עצמכן( בלי בזבוזי זמן מיותרים, יותר פגישות, פתיחת יותר קווי תקשורת וכו'...).ובין אם מדובר בדרך פעולה מיוחדת שפיתחתן ואשר הביאה למצב  הנוכחי.

חשוב מאוד "לא להירדם בשמירה" זכרי שעל כל טוב יכול לבוא יותר טוב ויותר הרבה וזה בעצם המשחק היומיומי שלנו ובגלל הנכונות לאתגרים ויכולת העמידה בלחצים הגעת לשלב בו את מוכנה לפתוח עסק עצמאי  והאחריות אמנם עצומה אך מתגמלת באותה המידה.

יעל לוטן מנכ"ל לוטן תדמיות בע"מ

http://www.lotan.org.il/

http://www.purecomm.org.il/


קישור: Reader

יעל לוטן - מנכ"ל לוטן תדמיות בע"מ
יחסי ציבור ואסטרטגיה תדמיתית
www.lotan.org.il
www.PuReComm.org.il


מאמר חינם באדיבות: www.Reader.Co.il
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
7 + 13 =