כמה מילים על עיתוי תפוצה אלקטרונית

האם אפקטיבי יותר לדוור באמצע השבוע או אולי בסופו
כמה מילים על עיתוי תפוצה אלקטרונית
תפוצה אלקטרונית
אחרי שבנינו רשימת תפוצה (מורשית, כמובן...) עיצבנו והפקנו את המכתבים האלקטרוניים - נשאלת השאלה "מתי לדוור? - האם אפקטיבי יותר לדוור באמצע השבוע או אולי בסופו? באילו שעות נזכה לתגובות הטובות ביותר?

אחרי שבנינו רשימת תפוצה (מורשית, כמובן...) עיצבנו והפקנו את המכתבים האלקטרוניים - נשאלת השאלה "מתי לדוור? - האם אפקטיבי יותר לדוור באמצע השבוע או אולי בסופו? באילו שעות נזכה לתגובות הטובות ביותר?

מספר מחקרים נעשו כדי לנסות ולמצוא את נקודות הזמן בהן הדיוור האלקטרוני אמור להיות אפקטיבי יותר, רובם ככולם נעשו בארה"ב - שם כמובן ימי ושעות העבודה שונים, אך בכל זאת - ננסה לתת כמה נקודות, שגם אם לא יספקו תשובה מושלמת - לפחות תעוררנה את מחשבותכם בנושא.

אם החלטנו לדוור אחת לחודש, רצוי לקבע את היום ככל שניתן: ניתן להחליט שהדיוור יתבצע בתאריך קבוע ומוסכם כגון - כל 1 בחודש, או לחילופין - ביום מסויים בתחילת/בסוף חודש, לדוגמא - יום שלישי הראשון בחודש. היצירתיים שבינינו יכולים לקבוע תאריכים מקוריים כגון יום פרסום מדד המחירים לצרכן (לניוזלטר המכיל סקירה כלכלית חודשית למשל).

אם הדיוור אמור להתבצע אחת לשבוע או שבועיים, רצוי מראש לקבוע יום בשבוע בו נדוור את המסרים. כאן יש מקום לחלוקה בין נמענים פרטיים לעסקיים - נמענים עסקיים מטפלים בדואר האלקטרוני שלהם בעיקר באמצע השבוע וכאן ניתן להשיג תוצאות טובות יותר (בעיקר בימים שני-רביעי) בעוד הפרטיים יגלשו ויקראו דואר אלקטרוני בעיקר בסופי שבוע (מיום חמישי עד מוצאי השבת כולל).

בהתייחסות לשעת הדיוור עצמו - גם כאן כדאי לשים לב להבדל שבין המגזר העסקי לפרטי - נמענים עסקיים יצפו במסרים אלקטרונים במהלך יום העבודה ואת מיטב תשומת הלב ניתן לקבל בשעות הצהריים המוקדמות (13-14) ולקראת סוף היום - כאן תשומת הלב תהיה רבה יותר אך קיים סיכון שהנמען יצא מהמשרד ויקרא את המסר רק ביום העסקים הבא.
הלקוחות הפרטיים, כאמור, יקראו את המכתבים האלקטרוניים בעיקר בערבים ובסוף השבוע, כאן הגמישות קטנה יותר. אלו שמחליטים לדוור בסופי השבוע ימצאו שיום חמישי בערב הוא יום עם "שיעורי גלישה" גבוהים ביותר.

תזמון נכון ישפר את אפקטיביות הדיוור, אך אין לצערנו הנחיות מדוייקות לגבי התזמון המדוייק, אך למרות זאת - כדאי לקחת בחשבון ולהסתכל באופן כללי על התנהגויות אוכלוסיות שונות בזמנים שונים וכמובן - לתכנן את תזמון המכתבים מראש - תדירות קבועה וידועה מפתחת ציפייה חיובית אצל הנמענים המצפים לקבל את המסרים האלקטרוניים.


קישור: Reader

חברת Inwise אינווייז עוסקת במתן פתרונות טכנולוגיים, שירותי ייעוץ וכן שירותי מיקור חוץ בתחום הדיוור האלקטרוני לחברות וארגונים.
למידע נוסף על דיוור אלקטרוני בקרו באתר www.Inwise.co.il


מאמר חינם באדיבות: www.Reader.Co.il
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
6 + 10 =