עיצוב אתרים – מה אפשר לעשות ב-HTML

מאמר מבית בונסייט מור אינטראקטיב, חברה המתמחה בעיצוב אתרי תדמית ובבניית אתרים.
המאמר מתמקד בעיצוב אתרים תוך שימוש ב HTML.


HTML היא השפה הפופולארית לכתיבת דפי אינטרנט. HTML הם ראשי תיבות של Hyper-Text Markup Language , כלומר - שפה המאפשרת לעצב טקסט וקישורי טקסט להצגה בדפי האינטרנט. השימוש העיקרי של HTML הוא לבניית אתרים, כאשר עיצוב אתרים עושה שימוש בתוכנות גרפיות מתקדמות יותר לעיצוב סביבת הטקסט באתר - רקע, לוגו האתר, תפריטים, כפתורים ואלמנטים גרפיים נוספים. אתרים בסיסיים רבים, אשר אינם דורשים עיצוב אתרים מקצועי והתקציב שלהם להקמת האתר מוגבל, מעדיפים לוותר על שכירת שירותי עיצוב אתרים ולהציג באתר עיצוב מינימליסטי באמצעות HTML. עיצוב אתרים באמצעות האפשרויות של HTML הוא אומנם בסיסי אך יכול לספק בהחלט דפי אינטרנט שנראים טוב ומשרתים את המטרה שלשמה הוקמו.

כאשר אנו דנים בנושא עיצוב אתרים באמצעות HTML, אנו למעשה עוסקים באותן פקודות HTML המשפיעות על עיצוב הטקסט ומאפשרות לעצב סגנונות טקסט, צבעים, שינויים במעבר עכבר, תפריטים ועוד. להלן כמה כלים של עיצוב אתרים באמצעות HTML-

1. עיצוב מל ל- המטרה העיקרית של אתר האינטרנט היא להציג תכנים אשר יקראו על ידי הגולשים. לכן, חלק חשוב של עיצוב אתרים הוא עיצוב הטקסט וסביבתו. באמצעות HTML ניתן לקבוע את הפונט של הטקסט וכן להבליט אותו באמצעות הדגשה, קו תחתון או כתב נטוי או תזוזה אנכית או אופקית. כמו כן ניתן להשפיע על צבעי הטקסט ולעצב תבליטים ורשימות ממוספרות. שימוש נכון בכלים אלו הוא א'-ב' של עיצוב אתרים והתוצאה שלו תהיה טקסט קריא ומושך, להבדיל מבלוקים גדולים של טקסט שאינם מעוצבים ומבריחים את מרבית הגולשים.

2. עיצוב קישורים - HTML מאפשר להבליט קישורים באמצעות כלי עיצוב טקסט כמו הדגשה, קו תחתון או צבע שונה לקישורים כן ניתן באמצעותו לשלב הנפשות טקסט במעבר עכבר - שינוי צבע, הדגשה או קו תחתון. חלק חשוב של עיצוב אתרים הוא הבלטת הקישורים באתר, על מנת שהגולשים יראו אותם בבירור וילחצו עליהם ומטרה זו ניתן להשיג גם באמצעות HTML.

3. עיצוב תפריטים - עיצוב תפריטים הוא חלק חשוב של עיצוב אתרים וגם כאן נוכל להשתמש ב-HTML ליצירת תפריטים כטבלאות עם אפשרות לטבלאות מוסתרות הנראות במעבר עכבר. אופציות נוספות לעיצוב תפריטים דינאמיים נוכל למצוא על ידי שימוש ב-DHTML (HTML דינאמי).

4. סקריפטים ואובייקטים נוספים - גם ללא שימוש בתוכנות גרפיות תוכלו, באמצעות חיפוש באינטרנט, למצוא סקריפטים שונים ואובייקטים גרפיים מוכנים להורדה בחינם, אשר בהם תוכלו לעשות שימוש בדפי HTML וכך להשיג עיצוב אתרים מקצועי יותר.ראובן אזולאי, מנכ"ל בונסייט מור אינטראקטיב בע"מ - בניית אתרים.
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
8 + 11 =