המפתח לניווט נכון בבניית אתרים לעסק

אחד היישומים החשובים של אתרים טובים ומאורגנים הם להשאיר את הגולשים באתרים.
הקדמה
חשיבות מאמר זה:

אחד היישומים החשובים של אתרים טובים ומאורגנים הם להשאיר את הגולשים באתרים. אתרים נבנים למטרה מסויימת, אלא אם נבנו לשימוש פרטי, שזה המיעוט של האתרים באינטרנט. למשל, אתר של פורטפוליו הוא אתר שתרצו כי יבקרו בו וכי יראו את התוכן של האתר. לחברות ועסקים באינטרנט, האתרים אמרורים לספק מידע על המוצרים, כדי לבצע מכירות, או משהו דומה. לכן, רוב בעלי האתרים בעת בניית אתרים לעסק רוצים אתר מעוצב. זה דבר חיובי לבצע אתרים מעוצבים אבל יש לחשוב גם מה אנשים רוצים לראות באתרים ואיך הם מתכוונים לנווט באתרים.

ניווט בבניית אתרים לעסק

כמו שאמרתי, מצעב באתרים בבניית אתרים לעסק צריך לחשוב על הדרך שבה הגולשים חושבים.
מצב א: אתר עם ניווט נכון (2-3 קישורים לדף המטרה) ובנוי נכון מבחינת מיקומים ועיצוב.
מצב ב: אתר עם ניווט גרוע (הגולש לא יודע איך להגיע לדף מטרה), קשה לקרוא את האתר וישנו מיקום גרוע של כפתורי הניווט וסרגל הניווט.
במצב א, גולשים ירצו תמיד להגיע לדף המטרה. למשל, הגולש שבא לאתר שלך ומעוניין במוצרים שלך אבל רוצה יותר מידע. הוא או היא מוצאים את סרגל הניווט בלי בעיה, ומגיעים לדף המטרה במהירות.
במצב ב, הגולשים ימעדו בתוך האתר, וגם ירצו למצוא מידע על המוצרים שלכם. למעשה, עכב מיקום גרוע של מרכיבי הדף וסוגי פונט לא טובים למבקרים באתרים לוקח זמן רב מאוד והם נכשלים במציאת העמודים באתר בעזרת סרגל הניווט. אפילו כשהם מוצאים את מיה שהם חיפוש, אין קישורים לפי המוצרים והם לא מוצאים אותם (למשל: דף בית > מי אנחנו > מוצרים > תמונת מוצרים > עוד (עוד כמה הקלקות)> מידע על המוצר.
מסקנה: בשני המצבים כדאי כי האתרים יהיו דומים למצב א.

ניווט אתרים משפיע על הדרך שבה הגולשים מוצאים תכנים באתרים שלכם. ניווט טוב יביא ליחס המרה טוב יותר בין גולשים לקונים באתרים שלכם ויגדיל את מכירות האתרים שלכם בבניית אתרים לעסק. ניווט לא טוב יפגע בשימושיות האתרים שלכם ויפגע בבניית האתרים שלכם. כדי להתאמץ ולתכנן וליישם ניווט אתרים ברור ומקצועי שיגרום לגולשים לחזור לאתרים שלכם בעת בניית אתרים לעסק.
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם guy levi

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
8 + 8 =