1-2-3 חשיפה ופרסום בסיסי לעסקים קטנים

כיצד לשווק עסק במינימום כסף ובמקסימום תמורה
חשיפה של עסק של לקוחות יכולה לעלות בכסף רב עם אפקטיביות מאוד נמוכה. ישנם דרכים בהם ניתן להחשף ללקוחות רבים במעט כסף. יחס עלות מול תמורה כדאי ומצליח.

משמעות של עסק זה ליצור משהו: סיפוק צורך של לקוח אם בשרות, מכירת מוצר, או כל דבר אחר. המשמעות של עסק זה גם יצירת כסף. עסק שלא מייצר כסף ורווחי הוא למעשה תחביב.
כדי שעסק ייצר רווח עליו לבצע עסקאות עם לקוחות.
כדי שעסק ייבצע עסקאות עם לקוחות על קהל היעד לדעת שיש עסק כזה.
כדי שקהל היעד ידע שקיים עסק כזה העסק צריך חשיפה ופרסום.
המטרה של השיווק והפרסום- שהלקוחות ידעו על קיומו של העסק, יגיעו לעסק להתנסות, להיות מרוצים ממילוי הצורך שלהם ואף להישאר כלקוחות קבועים.

כל תהליך של שיווק ופרסום נמדד ביחס בין העלות לתמורה, כמה כסף אני שם מול כמה עבודה ורווח נכנסת לי בעקבות הפרסום. כל פרסום מצריך מספר חשיפות חוזרות ללקוח כדי שיכיר בקיומו של העסק. חשיפה חד פעמית אינה אפקטיבית.
מקובל לחשוב שפרסום מבוצע ע"י המדיה: טלוויזיה, רדיו, עיתון, פלייר.
פרסום של טלוויזיה ורדיו ועיתון ארצי יקרים מדי לעסקים קטנים.
מודעה בעיתון מקומי זולה יותר אך עדיין יקרה ומצריכה קמפיין של מספר רב של פרסומים. קמפיין עולה הרבה עם תוצאות בינוניות עד נמוכות.
פליירים- דורש עלות נמוכה יותר עם אחוז הצלחה מאוד נמוך ( תגובה של בערך 1 לכל 1,000..) הפלייר אפקטיבי במקרים מאוד מצומצמים כגון מבצעי מזון (למשל פיצה) שהלקוח רגיל לקבל כזה כל חודשיים – שלושה, כלומר מצריך חשיפה קבועה שעולה כסף רב. למרבית העסקים הקטנים זה לא אפקטיבי.
כלומר הפנייה למדיה מצריכה כיסים עמוקים, סבלנות רבה וציפיות נמוכות מאוד.
הבעיה העיקרית- זה לא אפקטיבי- חבל על הזמן והכסף!

מה נשאר? כיצד יכול עסק להחשף ללקוחות פוטנציאלים?
קיימים היום מספר מדיות פרסום חלופיות, עליהן נדון במאמרים הבאים.
היום נתמקד ב- שיווק מפה לאוזן.
שיווק מפה לאוזן אפקטיבי פי-8 משיווק רגיל ומכירו זול בהרבה.
לתהליך זה יש 3 שלבים:
1. המלצה של פה לאוזן- חשיפה ראשונה.
2. העברת כרטיס ביקור- חשיפה שניה.
3. כניסה לאתר אינטרנט- חשיפה שלישית.

מה לעשות?
1. הצטרף- כדי שתפורסם בצורה אפקטיבית של "פה לאוזן"הצטרף לאחד מארגוני נטוורקינג, אני ממליץ עם רעות (רשת עסקים ותמורה). ארגונים אלה נפגשים אחת לשבוע ובעל העסק לומד להתפתח כעסק, להתפתח כאדם, להיחשף כעסק ולחשוף עסקים אחרים. הפגישות הינן למשך שעה וחצי. יש ארגונים שנפגשים רק בבוקר ויש שנפגשים בערב. אם היית בארגון כזה וזה לא היה אפקטיבי- שנה ארגון או שנה קבוצה באותו ארגון.
2. צור- הוצא כרטיסי ביקור, פריט שחובה לכל עסק! השקע מעט כסף וזמן והעזר באנשי מקצוע, אם צריך. אל תוציא כרטיס של כיתוב שחור על כרטיס לבן. היה מעניין, מיוחד ומושך ולא משעמם. על הכרטיס יופיעו כל האמצעים ליצור איתך קשר באותיות ברורות, כולל אתר אינטרנט. כרטיס הביקור נועד כדי שהאנשים שפגשו אותך יזכרו אותך ושיהיה להם קל להמליץ עליך למכריהם. כלומר אלה פיסות קרטון קטנות וזולות שעוזרות לאנשים להיזכר בך ובפרטי ההתקשרות איתך ומאפשרות מעבר של פרטים אלה בצורה יעילה ללקוחות פוטנציאלים שלך.
3. הפגש- הפגש עם בונה אתרים בהקדם האפשרי. אני ממליץ לקבוע פגישה עם גילה בן אברהם (054-8124145 ) ובנה אתר אינטרנט מותאם לצרכים שלך. באתר האינטרנט הבמה היא כולה שלך, להעביר חומר שקשה להעביר בשיחה פנים מול פנים. האתר מאפשר ללקוחות שלך להיחשף אליך גם כאשר אתה לא שם. ישנם לקוחות שאופי גלישתם ברשת היא כזאת שזאת תהיה חשיפתם הראשונה. לתהליך אותו ציינו כאן זו תהיה החשיפה השלישית, במקרה זה צא מנקודת הנחה שהמליצו עליך ונתנו ללקוח פוטנציאלי את כרטיס הביקור שלך (שמעוצב יפה...) והוא מחפש עליך מידע- הנוכחות שלך ע"י האתר מקרבת אותו אליך כלקוח.

התחל להיחשף באופן אפקטיבי לעשרות ומאות עסקים סביבך!
לאחר ביצוע שלושת הצעדים האלו, ייפתחו בפניך הדלתות למגוון רב יותר של ערוצי פרסום ודרכים לקדם את העסק שלך!

דרך צלחה ונפגש במאמר הבא!
אורן טוקר
מאמן אישי ועסקי
מומחה לעסקים קטנים
054-7935936אורן טוקר אימון אישי ועסקי מוסמך מרצה ומעביר סדנאות בחברות
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
7 + 13 =