פיקוד העורף מכין אתכם למחלמה הבאה: תרגיל היערכות מתקפת טילים על ישראל

הכל אודות שיטות וכוחות ההצלחה שיופעלו בתרגיל הגדול ביותר של פיקוד העורף
פיקוד העורף מכין אתכם למחלמה הבאה: תרגיל היערכות מתקפת טילים על ישראל
נערכים לנפילת טילים בישראל
השבועות הקרובים של סוף מאי, בין אם לקראת או שלא לקראת תקיפה ישראלית באיראן, בין אם לקראת חיסול נאסראללה ובין אם לקראת כל איום ביטחוני אחר, יהיו עמוסים בהכנות ובבדיקות מוכנות העורף למתקפת טילים כוללת ולאיומים אסטרטגיים נוספים על מדינת ישראל.

בתרגילים השונים ישולבו ויתוזמנו כל כוחות ההצלה והחילוץ של מדינת ישראל, ובהם –מד"א - מגן דוד אדום, פיקוד העורף, רח"ל - רשות חירום לאומית - המחליפה את מערך המל"ח במשרד הביטחון וכיבוי אש.

את תרגיל פיקוד העורף ומוכנות המדינה לשעת חירום שיוביל סגן שר הביטחון, מר מתן וילנאי, יאפיינו הפעם שני דברים מרכזיים:

1. בנוסף לתרחישי אסון, נחיתות טילים מרובות ממספר טווחים ומוקדי שיגור, ישולב פיגוע דמה המוני, שיתרחש בבית ספר במחוז המרכז - בעיר תל אביב.

2. עיריית תל אביב האמונה על ניהול הרשות תוך מוכנות לשעת חירום, תפעיל הפעם מערכות מחשב מתקדמות, שפותחו על ידי חב' קומפיוצ'ר מחשבים בע"מ, הכוללות את מערכת המידע - מל"ח - לעיריות ולמועצות מקומיות/אזוריות, מוקד עירוני ממוחשב ובעיקר - תיקי שטח - תיקי מתקן/מוסד ממוחשבים, המהווים נדבך מרכזי בהכנת הרשות העירונית הגדולה במחוז המרכז לאירועי פח"ע.

מערכות הביטחון הנ"ל ודומות, זכו באמון מחודש עם פתיחת מערך מל"ח בפרוץ הקרבות במבצע עופרת יצוקה בעזה.

מערכת המידע – מל"ח, המאפשרת את הכנת הרשות המקומית למצבי חירום כולל אירועי פתע רבי נפגעים, מופעלת כיום במרבית הישובים העירוניים וכן במועצות מקומיות ואזוריות ונותנות מענה לחלק הארי של אוכלוסיית המדינה.

רשויות מוניציפאליות רבות וגופים ציבוריים שונים פועלים להכנת תיקי שטח ממוחשבים המאפשרים התארגנות של מוסדות ומתקנים חשובים לפעילות חילוץ והצלה במצבי חירום.


דירוג:  (4.6)

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
4 + 12 =