דיוור אלקטרוני - המדריך הבסיסי

Inwise
ענף הדיוור האלקטרוני הישיר נולד מתוך שילוב יתרונות הדיוור הישיר המסורתי (אפקטיביות מוכחת, שיעורי פתיחה גבוהים) עם יתרונות המדיה האינטרנטית (אינטראקטיביות, עלויות הפצה נמוכות, אפשרות שימוש במדיה עשירה).

לאחרונה התפרסמה ידיעה על רכישתן של שתי חברות העוסקות בשיווק באינטרנט ע"י ענקית השיווק האינטראקטיבי - חברת Double Click. בענף השיווק המקוון היו כאלה שהרימו גבה לנוכח עיתוי העסקאות דווקא בתקופה בה הענף נמצא בשפל חסר תקדים. תחום עיסוקן של שתי החברות סיפק את התשובה - חברת FloNetWork וחברת Message Media עוסקות בשיווק באמצעות דואר אלקטרוני(דיוור אלקטרוני ישיר), תחום שנחשב כבר זמן רב בעל פוטנציאל צמיחה גבוה, ובולט כיום הרבה יותר לנוכח חוסר האמון שמביעים המפרסמים באפשרויות השיווק השונות ברשת. קבוצת המחקר eMarketer חיזקה הערכה זו ופירסמה לאחרונה נתונים חדשים המצביעים על כך שחלקו היחסי של השיווק באמצעות הדואר האלקטרוני מתוך עוגת הפרסום המקוון הכללית - יוכפל בשנת 2001.

ענף הדיוור האלקטרוני הישיר נולד מתוך שילוב יתרונות הדיוור הישיר המסורתי(אפקטיביות מוכחת, שיעורי פתיחה גבוהים) עם יתרונות המדיה האינטרנטית (אינטראקטיביות, עלויות הפצה נמוכות, אפשרות שימוש במדיה עשירה). באמצעות דיוור אלקטרוני ישיר ניתן לבצע הפצת מסרים ותכני שונים לקבוצות נמענים בעלויות נמוכות ובאפקטיביות גבוהה - אחוזי התגובה על מסרים הנשלחים בדואר האלקטרוני יכולים להגיע למספרים הגבוהים בעשרות אחוזים מהתגובות הצפויות ממסרים המופיעים באתרים.

אז לפני שרצים, רוכשים תוכנת ניהול רשימת תפוצה ב - 49.99$ ומתחילים להפציץ את תיבות הדואר האלקטרוני של הנמענים בספר הכתובות שלכם, יש מס' כללים בסיסיים שחייבים ליישם כדי לזכות ולשמור על אמון לקוחותיכם. דיוור אלקטרוני ישיר יכול להיות כלי חזק ואפקטיבי - אך טעויות בסיסיות עלולות להוביל לתוצאות לא כל כך נעימות.

שיווק ברשות
הסכמת הנמען לקבל דברי דואר מאת השולח הוא העקרון הבסיסי שעליו מושתת מודל מודל הדיוור האלקטרוני הישיר. שליחת דברי דואר אלקטרוני ללא רשות או ידיעת הנמענים נתפסת כחודרנית ולכן אינה אפקטיבית. שיעורי התגובה שיתקבלו כתוצאה ממסרים הנשלחים בדואר אלקטרוני יהיו גבוהים פי כמה משיעורי התגובה לסוגים אחרים של שיווק אינטראקטיבי בתנאי שהנמענים ביקשו מפורשות לקבל דואר אלקטרוני מאותו שולח(OPT-IN).

שליחת המכתבים
דיוור לרשימות תפוצה ללא שימוש במערכות המתאימות יכול להיות מזיק ואף הרסני. לדוגמא, יש לשים לב ולמנוע לחלוטין מקרים בהם אחד או יותר מהנמענים מקבלים מסר שגוי או אפילו מסר תקין יותר מפעם אחת. בנוסף, יש לדאוג שהמסר נשלח בנפרד לכל נמען ונמען ולא לרשימת תפוצה אחת, זאת כדי למנוע מצב ששרת הדואר האלקטרוני חוסם את הדואר שמזוהה אוטומטית כ "דואר זבל".

התאמה אישית
תפיסה נכונה של דיוור אלקטרוני ישיר צריכה להתחיל בהסתכלות מנקודת מבטו של הנמען. אם הנמען מקבל מכתב סטנדרטי שנשלח אל עוד אלפי אנשים כמותו ההתייחסות תהיה בהתאם. לעומת זאת, אם הדואר יגיע בפנייה אישית, כאשר התכנים המופיעים במכתב מותאמים למידע הקיים על הלקוח, שביעות רצון הלקוח תגדל ושיעורי התגובות יזנקו.

מראה המכתב
ישנם שני סוגים עיקריים של דיוור: דיוור טקסטואלי בו המכתב מורכב מטקסט וקישורים לדפי HTML ודיוור בפורמט HTML, בו המסרים מופיעים בצורה גרפית וצבעונית, כמו גלישה באתרי web. לא צריך להיות מומחה גדול כדי להבין שקבלת מכתב צבעוני, מעוצב ומרשים תוביל לתוצאות אפקטיביות הרבה יותר מאלו שיתקבלו כתוצאה מהדיוור הטקסטואלי. אך לדיוור בפורמט HTML יש חסרון אחד משמעותי - לא כל תוכנות הדואר האלקטרוני תומכות בפורמט זה של מכתבים ועלולות לא להציג את המכתב באופן קריא. אז מה עושים? ישנן מס' אפשרויות:

1. לשלוח לכולם בפורמט טקסט - כך בוודאות נדע שכל הנמענים יכולים לקרוא את המכתב, אבל אפקטיביות המכתב תהיה נמוכה.

2. לשאול את הנמענים - "האם ברצונכם לקבל דואר אלקטרוני בפורמט טקסט או בפורמט HTML" ואז למעשה לשלוח שני סוגים של מכתבים לשני קהלי יעד. כאן אנו נתקלים בבעיה של נמענים שלא יודעים מה יכולות מערכות הדואר שברשותם.

3. להשתמש במערכות חכמות לדיוור אלקטרוני ישיר המבצעות תהליך שליחה חכם המנתב מכתבים בפורמט מתאים לכל נמען.

אם ברצונכם שתהליך הדיוור האלקטרוני הישיר אותו הנכם מתכוננים לבצע יוביל לתוצאות משביעות רצון, יש לוודא כי כל הנמענים ביקשו באופן מפורש לקבל דואר אלקטרוני מסחרי משולחי המכתבים, וכן להשתמש במערכת דיוור אלקטרוני הכוללת:
• מנגנון בקרה למניעת שגיאות בתהליך השליחה.
• אפשרות לפנייה והתאמה אישית של תוכן המכתב.
• דיוור בפורמט HTML או בפורמט טקסטואלי עפ"י סוג הנמען.

תשומת לב לפרטים אלו בתהליך הדיוור האלקטרוני הישיר היא תנאי מפתח להצלחה.


קישור: Reader

חברת אינווייז עוסקת במתן פתרונות טכנולוגיים, שירותי ייעוץ וכן שירותי מיקור חוץ בתחום הדיוור האלקטרוני לחברות וארגונים.
למידע נוסף על דיוור אלקטרוני בקרו באתר www.Inwise.co.il


מאמר חינם באדיבות: www.Reader.Co.il
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
5 + 11 =