סוד הבריאות הוא בשמחה

תרומה השמחה
במאמר זה נביא קצת על תרומה השמחה לבריאות

סוד הבריאות הוא השמחה
רבי נחמן כתב בספר ליקוטי מוהר"ן חלק ב: כל החולים הבאים על האדם כולם באים מקלקול השמחה.
ע"פ תורת הקבלה יש לאדם עשרה סוגים של דופק. בבדיקת הדופק ניתן לדעת מה מצב בריאותו של האדם. כנגד סוגי הדופק קיימים בעולם הרוחני עשרה מיני נגינה שהם עשרה מיני תדרים של זרימה הנשמעים לאדם מלמעלה, וכשאותם עשרה מיני נגינה מזמרים וזורמים כראוי אז גם הדופק וזרימת הדם תקינה וסדירה.
אמר רבי נחמן מברסלב שצריך להתגבר מאוד בכל הכוחות ולהיות שמח תמיד. כי טבעו של האדם למשוך עצמו אל המרה והעצבות ( מהמצב הכלכלי, מצב הזוגיות, הבריאות, ילדים וכו...) וכל אדם מלא יסורים ועל כן צריך להכריח את עצמו בכוח גדול להיות תמיד בשמחה ולשמח את עצמו בכל אשר יוכל גם כשהמצב מעיק ולא הכי טוב.
אדם שמחובר למהות ומבין כי הבורא יתברך משפיע על האדם ונותן כוח ואנרגיה שדי בהם לקיים את גופו ונפשו לאורך ימים. כל קלקול בתפקוד הגוף והנפש בא אך ורק מצד האדם עצמו מבחירתו החופשי.
לכן השמחה היא הפתרון והניקיון של הערוצים האנרגטיים בין האדם לבורא.
אך ישנה שאלה שהרבה שואלים הכיצד אפשר לדרוש מאדם חולה או אדם שסובל לשמוח?
אכן מדובר בעבודה לא קלה כלל וכלל. אך עבודה זו כדאית מאוד. אין מדובר בהשגת שמחה הבאה בקלות כזו המתעוררת בליבנו לאחר שהגשמנו את משאלותינו או בעת שאנו שבעי רצון מדובר בעבודה שבעזרתה נשיג שמחה נשלטת. שמחה שיהיה אפשר למוצאה ולגייסה בכל מצב ואפילו במצבים קשים וגם בעת שהדברים אינם מתרחשים כרצוננו. צריך להכריח את עצמנו בכוח גדול להיות בשמחה. מדובר בעבודה מאומצת ואולם אם נזכה ללמוד את הסוד הזה למצוא שמחה בכל מצב דהיינו גם כשרע לא תהיה בעולם מניעה בעדנו לחיות באופן הרמוני ונקי.
אלה הרוצים ללמוד את הסוד הזה את סוד השמחה כדאי שיתבוננו על הסוף של הסוף כי סוף כל סוף דהיינו בתכלית היא טובה מאוד. ( רבי נחמן )
לכן האמונה בתכלית בבורא המנהיג ומכוון הכול אל תיקונו הנצחי, ובכלל זה גם אותנו כדי שנתקן את שקלקלנו. האמונה זו בלבד היא השמחה האמיתית.
מקווה שכולנו נמצא תמיד את הדרך לשמחה וככה נזכה גם לבריאות טובה יותר וחיים אורכים ומאושרים.
מאחלת לכולם שבת שלום ,שבת של אור ברכה שמחה ואהבה.
אורייה.


קישור: מיסטיקה

אורייה קבלה ומיסטיקה.
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
5 + 9 =