הטיפים שלי לקנייה בטוחה של אופניים

כל הדברים שיש לדעת לפני שקונים אופניים

* למוכרים יש ידע טכני מקיף ורב, לך כטירון בשוק האופניים אין הרבה מושג, מוכרים רבים מנצלים זאת, תתעסקו רק עם מוכרים שמדברים בשפה שלכם, שנותנים לכם מענה לשאלות שבגללן נכנסתם לחנות.

* כלל ברזל- בכניסתכם לחנות האופניים הארנק עמוק בתוך הכיס- מניסיני רב השנים בעל חנות שיראה מזומנים רבים בידכם יכנס מיד למאין שוונג של שיווק אגרסיבי וידחוף לכם מכל הבא ליד ותיקונים מיותרים שאינכם זקוקים להם.

* ממולץ לקחת איתכם למעמד הקנייה "מבוגר אחראי" שמבין בתחום שיקח פיקוד בעת הקנייה וישדר למוכר הרגשה שיש לו עסק עם מקצוענים.

* שלדת האופניים- שלדת האופניים צריכה להתאים לגובה הרוכב, כלומר יש להגיע למצב שבעמידה הרוכב יהיה עם שתי רגליו על הקרקע. הקפידו על כך מאד, זה חשוב על מנת שתוכלו לנסוע ולשלוט באופן חלק על ההילוכים והמעצורים.

* קסדה- על הקסדה להתאים בדיוק לגודל ראשו של הרוכב. לעולם אל תשתמשו בקסדות שנפגעו כתוצאה מנפילה, תאונת אופניים או כל פגיעה אחרת. קסדה עם סדקים יכולה לפגוע בטיב ההגנה על הגולגולת.

* מושב חזק ומוצק עדיף בהרבה לדעתי על מושב גמיש. לטווח הרחוק מושב נוקשה בא פחות במגע הגוף ומאפשר לפדל בצורה חלקה יותר ללא היתקלות עם המושב.

* לפני שמגיעים לחנות יש להגדיר לעצמכם ולשאול מה אני רוצה להפיק מהאופניים: טיולים בשטח, טיולים בעיר, רכיבה אתגרית או אולי הכל ביחד. עם תבואו מסודרים ומאורגנים, למוכר יהיה הרבה יותר קל לדעת ולחלץ מכם את המידע הרלוונטי ולהתאים לכם כלי שעונה למטרותכם.

* סוגי אופניים
סוגי האופניים העיריים הם:
אופני הרים: ברכשית אופני הרים הדבר החשוב ביותר הוא אמינות השלדה, לכן לכו רק על מותגים. טווח מחירם 2000-7000 שקל.
אופני מדבקה: אופני המדבקה מצויינים לרכיבה בתוך העיר או בפארק, אך לא יותר מזה. אופניים אלו זולים מאד יחסית בדרך כלל ואינן נמכרות ע"י חברות המותגים. טווח מחירם בדר"כ אינו עובר את ה600 שקל.
אני ממליץ לרכוש אותם מחנות אופניים מסודרת ולא להתפתות לדילים שמוצעים דרך האינטרנט.
אופני שבילים – אופניים עם שלדה קשיחה במבנה אופנוע המתאימים לנסיעה על תווי שטח מסולע ועל מכשולים כבדים. המחיר נע בין 5500 - 20 אלף שקל.
אופני כביש: טווח המחירים נע בין 2500 ל40,000 שקל. לסוג אופנים אלו יש קידון מתעקל ותנוחת רכיבה כפופה אוירודינמית.

* מאיפה לקנות?
- אופניים משומשות אני ממליץ לקנות רק ביד 2
-לגבי חדשות החנויות האהובות אליי הן:
בת"א- סלאלום, החשמונאים 105 ת"א, 5619106 03
רוזן ומינץ, הירקון 40, ת"א, 5162031 03
בשרון-בסידן ענק האופניים, סוקולוב 92, הרצליה, 9549165 09
CTC, מושב רשפון, 9513010 09

בהצלחה וקנייה נעימה!!


עומר לפידות
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם עומר לפידות

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
11 + 5 =