סיפורים מהעריסה / ג'ניפר קוברן

סיגלית בן-ישראל
סיפורים מהעריסה / ג'ניפר קוברן
איך מגדלים ילד כשחיים בבית בשלישיה? האם הייתן מוכנות להכניס הביתה את חברתו של הגרוש שלכן שעדיין חי אתכן בבית?

ידיעות ספרים2008, 331 עמ'
תרגום: איטה ישראלי


לוסי וג'ק קליין הם זוג ללא ילדים הם עברו יחד שנים של טיפולים והפלות בנסיון להביא ילדים.הם חיים בפרברים והנישואים שלהם במשבר. ערב אחד הם נפגשים לארוחת ערב משותפת כשלכל אחד מהם חדשות. ג'ק מודיע ראשון שהוא רוצה להתגרש ובכך הוא משבש את הידיעה המשמחת של לוסי שהיא בהריון.

ג'ק ולוסי מחליטים להתגרש אבל להמשיך לחיות יחד כדי שהרך הנולד יגדל עם אביו ועם אמו. כל אחד מהם יחיה את חייו על כל התחומים שבהם במקביל ורק המגורים וההוצאות יהיו משותפים כמו גם המשמורת על הילד. ההחלטה הזו, גם אם על פניה היא נראית בלתי אנוכית לחלוטין, היא מביאה בהמשך למצבים די מגוחכים, יש שיגידו מצבים עצובים באבסורד שלהם.

במהלך השנה שעוברת מאז ההחלטה, לוסי מתמודדת עם הרבה סיטואציות החל בהריון שהיא כה חוששת לו עקב נסיונותיה מהעבר דרך אמה שחיה כאילו היא עדיין בת 20 וזקוקה בעצמה לתשומת לב מירבית, המשך בבת דודה שמבטלת את החתונה שלה עם בן זוגה ומתחתנת עם עצמה וכלה בחברה שג'ק מביא הביתה בעוד לוסי מניקה ומחתלת ומתמודדת עם השנה הראשונה של אם לילד ראשון. התמודדות שכוללת גם את מראיה החיצוני ואת יחסיה עם הסביבה.

כל אלה מתוארים בספר בהומור רב כמו גם משפחתה המורחבת והמוזרה של לוסי, החברות שהיא מוצאת לעצמה בקבוצת התמיכה שהיא מתחילה ללכת אליה, מסיבות יום הולדת ביזאריות ומצב היחסים המשולש בבית.

כל החלומות שהיו לה ולג'ק להקים קהילת אומנים אי שם באיזו קרחת יער, כאשר ג'ק מצייר ולוסי כותבת את הרומן הגדול שלה, עפו ופרחו להם עם הזמן ועם הצורך להקים בית, לפרנס אותו ולשלם משכנתא, אבל לוסי לא שכחה את החלומות האלה. כדי לשקם את עצמה ובעיקר כדי לבדוק את היכולות שלה, היא מתחילה לכתוב מאמרים על אמהות ושולחת אותם למגזינים נחשבים. להפתעתה התשובות חיוביות והמאמרים שלה מתחילים להתפרסם מה שתורם רבות לבטחון העצמי שלה.
הספר הזה הוא רומן אין לו הרבה ערך מוסף. הסיפור שלו לא ממש מחדש משהו או ממציא את הגלגל. קראתי אותו לפני כשלושה חודשים וכמעט שכחתי לכתוב עליו ביקורת. להפתעתי, תוך כדי כתיבת הביקורת, זכרתי אפילו את הסיפור. הייתי בטוחה שהוא ישכח מיד עם סיום הקריאה, כמו שקורה לי בדרך כלל עם ספרים מהסוג הזה. אם אתם זקוקים לספר שלא מצריך מחשבה הוא יכול להתאים.דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם סיגלית בן-ישראל

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
9 + 13 =