ניוזלטר "עולם האימון" עולם מרתק של צמיחה אישית

היו היה .... והם חיו להם באושר ועושר עד עצם היום הזה. סיפורים לא נמצאים רק באגדות אלא גם בחיינו.

עיקרון הסיפור הוא סל של אמונות, שאילו נגזרת של נסיבות חיי ולעיתים רבות מעצבות את חיי. למשל:

· רק כשמתאמצים אפשר להצליח

· בשביל להתקדם בעבודה חייבים פרוטקציה

· כל הגברים השווים כבר תפוסים.

היו היה .... והם חיו להם באושר ועושר עד עצם היום הזה. סיפורים לא נמצאים רק באגדות אלא גם בחיינו.

עיקרון הסיפור הוא סל של אמונות, שאילו נגזרת של נסיבות חיי ולעיתים רבות מעצבות את חיי. למשל:

· רק כשמתאמצים אפשר להצליח

· בשביל להתקדם בעבודה חייבים פרוטקציה

· כל הגברים השווים כבר תפוסים.

לרוב מה שיקרה במציאות, בגלל שאני מאמינה בלב שלם לאמונות הללו שוב ושוב אוכיח שהן נכונות במציאות. האמונות הללו יוכחו שוב ושוב כנכונות, כי אני מאמין בהם.

דוגמא לאמונה מעכבת : אורי רצה להתקדם לתפקיד של מנהל בארגון אולם הוא האמין שבשביל להתקדם בחברה חייבים פרוטציה. רצה הגורל והתפרסמה מודעה פנימית בארגון לתפקיד מנהל . מכיוון שאורי מראש לא האמין שזה אפשרי על אף היכולות והכישורים המתאימים לא הגיש את מועמדותו כלל.

התפקידים של הסיפורים הללו בחיינו מאוד חשובים, הם שומרים עלינו, ע"י יצירת חוקים מסויימים על מנת שאדע איפה ליזהר, איפה לעצור, וממה להישמר. זו הדרך שלנו לשמור על עצמינו מפני מצבים שבהם אנו חוששים להיות . ובדוגמא של אורי החשש הוא אכזבה מקבלת תשובה שלילית או תחושת כישלון. ולכן האמונה שכדי להתקדם לתפקיד מנהל חייבים פרוטקציה, שומרת עליו מפני חווית הכישלון.

בתהליך אימון אישי אנחנו בוחנים יחד את האמונות המעכבות, אילו שמונעות ממך לממש את המטרות והפוטנציאל לעומת האמונות המחזקות, שאותן נראה כיצד לשכפל.

השאלה היא: אם האמונות/ מחשבות שלי הן תוצר של נסיבות חיי, האם הן פונקציה לעתידי? ודאי שלא. בעיקרון זה המטרה היא לבדוק האם הסיפור הנוכחי מתאים לי, או אם הוא עוד תורם לי ולחיי. ואם לא אז כיצד הוא משפיע עליי , ועד כמה אני מופעלת ע"י אותו סיפור.

כדי לבחון את הסיפורים או האמונות , ניתן לשאול מס' שאלות שיוצרות בהירות:

מה המחשבות שיש לי לגבי מצב מסוים?
מה הם הקולות הפנימיים לגבי אותה סיטואציה? (לכל אחד יש תמיד קולות פנימיים גם אם לא שמים אליהם לב)
האם המצב המסוים נראה לך אפשרי?
והשאלה החשובה ביותר : האם אני מודע לכך שמה שאני יודע מגביל את מה שאפשרי עבורי?
מכיוון שברגע שיש לי מטען של תשובות או דרכי פעולה מסויימות, אני מראש פחות פתוח לרעיונות חדשים וליצירתיות שיש בי או באחרים.

בדוגמא של אורי, הידיעה שכדי להתקדם חייבים פרוטקציה, מצמצמת את האפשרויות ומראה רק דרך אחת להתקדם. האמונה הזו אכן מגבילה אותו להתקדם כיוון שלא הגיש כלל מועמדות לתפקיד הנחשק.

כפי שהבנתם בין במודע ובין שלא במודע, האמונות או התבניות הללו אשר מרכיבות את סיפורינו הן לעיתים נק' אפורות, כאשר לא תמיד יש לנו גישה בהירה אליהן. ולא תמיד אנחנו מודעים לכמה הן מנהלות אותנו או משפיעות עליינו.

אני מזמינה אותכם להצטרף לתהליך שבו רבים כבר גילו איזה אמונות מפעילות אותם, ואיך אפשר להמציא סיפור חדש וכך ליצור הזדמניות ואפשריות חדשות.דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
11 + 13 =