כשהתינוק יהיה בן - 60, יקבל את הכסף ללימודים!!! ועדת בכר שמה קץ לקופות הגמל לתינוקות.

רני ברוכשטיין
כשהתינוק יהיה בן - 60, יקבל את הכסף ללימודים!!! ועדת בכר שמה קץ לקופות הגמל לתינוקות.
שמים בצד מגיל צעיר
נהוג היה בסביבתנו,שכאשר נולד תינוק במשפחה, רצים ההורים, סבים, בני משפחה ופותחים לרך הנולד קופת גמל לחיסכון,כך שיוכל להתחיל את החיים לאחר צבא,ללימודים, לפתוח עסק או לכל מטרה, בנקודת זינוק טובה יותר. נהוג היה בסביבתנו,שכאשר נולד תינוק במשפחה, רצים ההורים, סבים, בני משפחה ופותחים לרך הנולד קופת גמל לחיסכון,כך שיוכל להתחיל את החיים לאחר צבא,ללימודים, לפתוח עסק או לכל מטרה, בנקודת זינוק טובה יותר. קופת גמל הייתה כלי מצוין לצורך מטרה זאת. הכספים היו סגורים לתקופה של 15 שנים והיוו מחסום פסיכולוגי, מפני שבירת התוכנית. הרווחים (הריבית) היו פתורים ממס. וחשוב מכל, עם ההורה היה עצמאי או שכיר ללא תנאים סוציאליים, קיבל גם הטבת מס בגובה המס השולי. הטבת המס יכלה להגיעה לגובה של מחצית ההפקדה השנתית ויותר. לאט לאט בשנים האחרונות, שמה לעצמה המדינה על דיגלה לעשות סוף ל חגיגה. החל משנת 2003 החליטה המדינה על מס ריווחי הון בגין הרווחים הריאלים שישיגו הקופות והקרנות בשביל העמיתים שלהם.

למי שיש קופת גמל וימשוך אותה לאחר גיל פרישה (60 לפחות) לא ישלם מיסים על הרווחים. לעומת כל משיכה אחרת לפני גיל פרישה, נשלם מס בגובה של 15 על הרווח הריאלי, החל משנת 2006 20 .

לאחרונה התקבל תיקון נוסף לתקנות קופות הגמל, אשר נעץ את המסמר האחרון בארון קופות הגמל לילדים,

ולבחורים שנולדו לאחר שנת 1961 .
בתיקון קבעה המדינה כי הכספים לא יינתנו למשיכה לפני גיל פרישה (60) כך שבמידה ונפתח היום קופת גמל לילד שלנו,יעמדו הכספים לרשותו בעוד 60 שנים !!!!!

מסמר נוסף,שנכנס בתיקון לסגור סופית את הנושא, הינו הטבות המס.

כל מי שגילו צעיר מ- 45 (נולד לאחר שנת 1961 ) בכדי לקבל הטבת מס חלקית על ההפקדה יהיה חייב להפקיד סכום של 1,100 שח לחודש כרובד ראשון בקופת גמל לקצבה (קרן פנסיה או ביטוח מנהלים לקצבה), ורק אם יעשה כך יקבל אישור לניכוי מס מהקופה אשר מנהלת את קופת הגמל.

אז מה עושים?

עדיין ניתן לפתוח קופת גמל על שם הסבא או הסבתא- חשוב לציין את הילדים כמוטבים וכך הכספים יהיו פטורים ממס.
במידה ואין סבא או סבתא בנמצא לצורך מטרה זאת ,לחסוך בתוכניות חיסכון לטווח ארוך.
במידה ויש סכום כסף גדול ופנוי עד סוף שנת 2005 להפקיד את הכספים בסכום חד פעמי עד לסוף השנה והם יהיו פטורים ממס בעוד 15 שנים.

במידה ויש לכם פוליסות במעמד של תגמולים לעצמאיים אשר נועדו לחיסכון לילדים- יש להפוך אותם לפוליסות פרט.

בכל מקרה הנתונים אשר מופיעים, אינם בגדר ייעוץ ויש לבחון כל מקרה בצורה פרטנית ולגופו.

נשמח לעמוד לשירותכם.

ברוכשטיין ביטוחים ופיננסים.


רני ברוכשטיין הינו מנהל סוכנות הביטוח ברוכשטיין ביטוחים. סוכנות הביטוח פועלת בכל תחומי הביטוח והפיננסים. ברוכשטיין ביטוחים
מאמר חינם באדיבות: www.Reader.Co.il
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
10 + 7 =