אילוף פרטי, אילוף קבוצתי או אילוף בפנסיון?

כשאנחנו מדברים על אילוף, אנחנו בעצם מדברים על ללמד! את הכלב וכמובן את בעליו, פקודות
אילוף בקבוצה,משמעו,קבוצה של כלבים ובעלים,נפגשים ולומדים פקודות שחדשות להם.באילוף פרטי המשלב קבוצה,לומדים הכלב והבעלים את הפקודות באיזור ללא גירויים.באילוף פנסיון הכלב נשאר בפנסיון לזמן המוגדר מראש שבו המאלף עובד עם הכלב יום יום.


אילוף בקבוצה, משמעו, קבוצה של כלבים ובעלים, נפגשים ולומדים פקודות שחדשות להם.
לכל כלב יש את האופי המיוחד שלו, אם זה כלב אנרגטי או כלב שקט וסגור, כלב שקל לו יותר להבין
דברים וכלב שקצת יותר קשה לו. וכמובן בעלי הכלבים, ישנם בעלים שקל להם להבין איך לעבוד עם הכלב ומיד אחרי שלמדו את הפקודה הם מיישמים אותה על הכלב וישנם אלו שקצת יותר קשה להם
ליישם אותה.
באילוף קבוצה, הקבוצה כולה לומדת את אותה פקודה, אך לכלב אחד קצת יותר קשה לקלוט או בעלי כלב אחר מתעכב בהבנת יישום הפקודה, מה קורה אז לפקודה? העבודה העיקרית של לימוד הפקודה צריכה להעשות ע"י הבעלים שאולי לא כל-כך הבין איך לעבוד ואולי גם קצת מתבייש לשאול את המאלף
מאחר וכבר שאל שלוש פעמים.

מצד אחר כשקבוצה של כלבים נמצאים ביחד הם רוצים לשחק ולהשתולל, תשומת הלב שלהם מכוונת לכלבים שנמצאים לידם ולא למאלף או לבעלים. קשה מאוד ללמד את הכלב פקודות.
הבעלים נבוכים שהכלב לא רגוע, מעירים לו ומה עם הכלב? הוא רוצה לשחק, זה הדבר היחיד שהוא מוכן לעשות עכשיו.

באילוף פרטי המשלב קבוצה, לומדים הכלב והבעלים את הפקודות באיזור ללא גירויים כמו כלבים אחרים, אנשים אחרים, רעשים מיוחדים. תשומת לב של הכלב נתונה למאלף ולבעליו בלבד. הוא לומד את הפקודות בקצב שלו וכן הבעלים, הם יכולים להתאמן במשך כל השיעור על אותה פקודה והעיקר שתעשה בצורה טובה.
לאחר שלמדו הכלב והבעלים את הפקודות ועובדים עם הכלב מצוין, לדעתם ולדעת המאלף, עכשיו אפשר לעבור לקבוצה ובה ללמד את הכלב והבעלים לעבוד על הפקודות כשמסביב ישנם כלבים נוספים, גירויים והכלב צריך להקשיב לבעלים.

צורת עבודה נוספת היא אילוף בפנסיון. שתי השיטות האלו, אילוף פרטי המשלב קבוצה וכן אילוף פנסיון
הן טובות. באילוף פנסיון הכלב נשאר בפנסיון לזמן המוגדר מראש שבו המאלף עובד עם הכלב יום יום. בזמן השהיה בפנסיון הבעלים מגיעים לשיעור אחד ולומדים את הפקודה כשהכלב כבר יודע אותה. הם לא צריכים ללמד את הכלב את הפקודה בזמן שהם בעצמם לומדים אותה.
ובסוף התהליך, מגיעים הבעלים לקחת את הכלב ועוברים שיעור נוסף ואח"כ מצטרפים לקבוצה.
שיטת זו מתאימה בעיקר לבעלי כלבים שמוכנים להפרד מהכלב לכמה ימים וכאלה שמודעים לכך שלא יוכלו לעבוד עם הכלב מידי יום על הפקודות שנלמדו בשיעור הפרטי.


לוענית צחורי
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
12 + 11 =