בעל עסק מיתון בפתח מה אתה עושה ?

על רקע המיתון בפתח מוצג בזאת רעיון לבעל עסק, למנהל בארגון קטן/בנוני . בבסיס הרעיון הוא שיש לצאת מהשגרה היום יומית ולפעול להתיעלות למינוף הרווח. ובכך משיגים שתי מטרות - הגדלת הרווחיות היום ושיפור עמידתו וחוסנו של הארגון / העסק בעת סערה בעת מיתון


בעל עסק
מיתון בפתח - מה אתה עושה !
רקע
מומחים רבים בארץ ובעולם מזהירים מפני מיתון בפתח, טבעי הוא שלא קמים בבוקרו של יום אחד ומוצאים מיתון במשק, זה קורה כתהליך בו מזהים עוד ועוד אינדיקטורים שמצביעים על כיוון של מיתון.
נכון להיום כבר יש מספיק סימנים המעידים על כך, מה שלא ידוע עדיין הוא מה יהיה עומק המיתון, כמה זמן ימשך וכיצד יוצאים ממנו.
איפוא אתה בסרט הזה ?
זה המקום שעליך לשאול את שאלות המפתח שנוגעות בליבו של העסק שלך כיצד המיתון ישפיע על העסק שלי ? כיצד אני מתגונן מפניומה עלי לעשות ?
קרוב לוודאי שיש מספר מישורי פעולה, מאמר קצר זה מתמקד במישור אחד בלבד חשוב שיכול להיות קריטי והוא תלוי רק בך ובהחלטותיך היום והוא הצורך ב-
התיעלות למינוף הרווח !

צא מהשיגרה
במהלך עסקים שוטף אין שמים לב לנושא ההתיעלות מסיבות שונות ומשונות כי עסוקים מאד - אז למי יש זמן !כי העסק לכאורה מצליח - אז למה אני צריך את זה ! אבל חשוב להדגיש זה הזמן זה הרגע .
קרוב לוודאי תשאל כיצד מתיעלים ? כיצד ממנפים את הרווח ?
על מנת להרויח יותר היום - ולשרוד בעתיד כאשר עוברת סופה ?
מה עליך לעשות ?
א- עליך לבחון את התנהלות העסק/הארגון ותהליכי עבודתו,בכוחות עצמך חכם יותר בעזרת יעוץ מתאים.
ב- לבחון שוב את תיפקודו של המבנה הארגוני האם הוא משרת את מטרות העסק היום .
ג- לבחון שוב את המערך והשינוע והקשר הפונקציונלי שבין היחידות השונות, אנו בעולם דינמי שמשתנה שמתחדש יתכן וכל זה היה מתאים ויעיל בעבר אבל לא עוד ואתה משלם את מחיר אי היעילות ואינך ער לכך.
ד- לבחון את מערך האחסון והלוגיסטיקה, אמצעי השינוע ודרכי הגישה. יתכן וכל זה תאם בעבר את הצרכים , האם גם היום?
ה- לבחון את עלות ( תימחור ) המוצרים השונים ובעקבות כך גם את מדיניות המחירים. יתכן שחלק מהמוצרים שאתה מייצר ומשווק אתה פשוט מוכר במחירי הפסד, מתי בחנתה לאחרונה סוגיה זו ?
ו- לבחון את ערוצי הפירסום והשיווק , האם הם עדיין אפקטיבים ?
ו- ועוד רובדים שונים ורבים שהרלונטיות שלהם תלויה בסוג העסק ואופיו.
ז- בסיכום תרשה לעצמך רגע מחשבה בסוגיה. תרשה לעצמך להשקיע מעט ולקצור רווח , תרשה לעצמך יותר בטחון בעמידות העסק בימי סגריר.


למנף את העסק!
היינו התיעלות!
למינוף הרווח היום!
לעמידה איתנה בעתיד
בעת משבר בעת מיתון!איתן דוידי eitandavidy@gmail.com נייד 054-5713358 הכותב בעל תואר B.A כלכלה מינהל עסקים , השכלה וניסיון בהנדסת תעשיה וניהול. רכש ניסיון רב שנים בניהול מערכות לוגיסטיות/תפעוליות ומערכות שירות, בארץ ובחו"ל בחברה גדולה ומובילה בתחום עיסוקה. משמש כיוע
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם איתן דוידי

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
6 + 6 =