עצות לבר מצווה

השלב הראשון בארגון בר מצווה הוא החלטה באיזו מסגרת לחגוג את הבר מצווה: האם משפחתית מצומצמת?, אולי משפחתית מורחבת? ומה עם החברים הקרובים?

* השלב הראשון בארגון בר מצווה הוא החלטה באיזו מסגרת לחגוג את הבר מצווה: האם משפחתית מצומצמת?, אולי משפחתית מורחבת? ומה עם החברים הקרובים? ואולי להזמין בנוסף לכל אלה גם חברים מהעבודה? שאלה נוספת: האם לצרף לחוגגים את ילדי הכתה או לערוך להם מסיבה נפרדת?

* בר מצווה משפחתית מצומצמת: אפשרות למי שלא רוצה אירוע גדול, אפשר להזמין בין 50 ל 100 אורחים מהמשפחה הקרובה, אם יש לכם מקום בבית אפשר להזמין קייטרינג או להכין לבד את האוכל ולחגוג בבית. אפשרות נוספת היא לבחור מסעדה קטנה ולהזמין את כל האורחים אליה.

* בר מצווה מורחבת? פה כבר מדובר על מעל 150 200 אורחים, אפשר לערוך את האירוע באולם אירועים או גן אירועים, צריך לקחת בחשבון שלא כל גן אירועים יסכים לקחת פחות 200 מוזמנים בתקופה החמה של השנה- קיץ.

* עם ילדי הכיתה? אפשר לערוך מסיבה נפרדת לילדי הכיתה ולמשפחה, אם בחרתם באירוע גדול כדאי להזמין אליו גם את ילדי הכיתה, החתן ישמח לחגוג ולרקוד עם חבריו מהגן ואת תחסכו אירוע נוסף והוצאות נוספות.

* עלייה לתורה: אם חשוב לכם מאד שרוב הקרובים יהיו נוכחים בטכס העלייה לתורה, כדאי לחשוב על הלנת האורחים שבאים ממרחקים. אי אפשר להריץ את הדוד בן השמונים מעפולה בשבת בבוקר בשביל העלייה לתורה ולהחזיר אותו שוב למסיבה ביום ראשון בערב. במקרים כאלה, רצוי לחבר את החגיגה לעליה לתורה, כך שכל אלה שבאו מכל קצוות הארץ יהיו בבית הכנסת ואחר- כך יתארחו גם בסעודה.

* קיימים מקומות לעריכת אירועים שפתוחים בשבת בצהרים תחת השגחת הרבנות, עם תעודת כשרות,. ניתן למצוא גם חדרים להלנת האורחים הבאים ממרחקים ולעתים ניתן אפילו לעשות עסקת חבילה ולקבל הנחות משמעותיות בבתי המלון או בבתי הארחה.

* מקובל להזמין את האורחים שגרים רחוק מיום שישי לפני כניסת השבת, לתכנן את העלייה לתורה בבית כנסת צמוד כך שכולם יוכלו להגיע אליו ברגל, ואחר כך לחזור לארוחת הצהרים.

* מקום מתאים בת מצווה: בחרו מקום שמתאים למספר האורחים שלכם, אם יש לכם 200 מוזמנים אל תבחרו במקום שמכיל 600 אורחים, האירוע יראה "ריק" וחלק מהמוזמנים יחשבו שחלק גדול לא הגיע...

* הדודה הקשוחה: רוצים להיות בטוחים שאין שום בעיה עם השירות באירוע שלכם? מנו את הדודה הביקורתית לתפקיד הרם. אין דבר שיעמוד בפניה ואתם תוכלו לבלות בשקט - או ברעש, כפי שתחליטו. היא כבר תדאג שהסבא יקבל את המנה שלו בזמן, שהדוד מאמריקה יקבל את האוכל האהוב עליו בעוד שאתם מבלים באירוע שלכם.

* אל תוותרו על מסיבת הבר מצווה, בר מצווה אפשר לחגוג פעם אחת בחיים, טיול לחו"ל אפשר לעשות כל שנה.

המון מזל טוב ובהצלחה!

קישור: בר מצווה

לי קל אירועים וחתונות
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם רן ביטון

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
11 + 5 =