טיפים לדיוור אלקטרוני ב-HTML

שליחת דוא"ל בפורמט HTML חייבת להיות על פי סטנדרטים מקובלים
טיפים לדיוור אלקטרוני ב-HTML
קידוד על פי סטנדרטים
תכנות HTML בדואר אלקטרוני קשה יותר מאתר רגיל מכיוון שההודעות שלכם יוצגו לעשרות שונות של תוכנות לקריאת דואר אלקטרוני ועל מערכות הפעלה שונות אשר לכל אחד מהם יש את השיגיונות שלו. שימוש טוב ב HTML בהודעות שלכם יאפשר העברת מסרים בצורה אטראקטיבית יותר לקהל היעד שלכם לעומת הודעת טקסט פשוטה, אבל שימוש לא טוב ב HTML יגרום למייל שלכם להיות בלתי קריא ואפילו להיחשב בתור ספאם ולא להגיע ליעדו. המאמר שלנו יעבור על מספר דרכים שבהן תוכלו לשפר את יכולת הדיוור שלכם ב-HTML. חילקנו את הטיפים ל-3 חלקים: פורמט, פונקציונאליות ושימושיות.

פורמט:

כתבו את ה HTML ביד אם ניתן

שימוש בתוכנות כגון Word או FrontPage אינם אידיאלים לדיוור אלקטרוני – הם מוספים המון קוד בלתי שמיש אשר מגדיל לכם את גודל ההודעה. אנו ממליצים על תוכנת לעריכת HTML כגון HomeSite או Dreamweaver ועריכה סופית ע"י מתכנת HTML במידת האפשר.


שימוש בתמונות

אנו ממליצים לא להכניס את התמונות שלכם להודעה כ embedded, אלא להשאיר את התמונות בשרת האתר ולמשוך משם את התמונות. השימוש בתמונות embedded בתוך ההודעה יגדיל לכם בצורה משמעותית את גודל ההודעה. כאשר אתם קוראים לתמונות, יש להשתמש בכתובת ה-URL המלאה של האתר שלכם – כגון: http://www.compucall.co.il/images/compucallLogo.gif.


הימנעו משימוש בתמונות לקביעת רוחב – תמונות לרוב של 1X1 פיקסלים

מעלה את הסיכוי שההודעה תסומן כספאם.


שימוש ב-CSS

מומלץ לשים את קוד ה-CSS בתוך תגי ה- של ההודעה ולא ב-, משום שמספר תוכנות דואר מתעלמים מהם כאשר נמצאים שם.


הגבילו את רוחב ההודעות שלכם ל550 עד 600 פיקסלים בלבד

ברוחב שעולה על מידות אלו, משתמשים רבים יצטרכו לגלול את העבר שמאלה וימינה על מנת לראות את כל תוכן ההודעה.


משקל ההודעות

הימנעו מהודעות השוקלות יותר מ-100KB אשר ידרוש מאנשים להמתין זמן רב עד להורדת ההודעה שלכם - מה שמקטין את הסיכוי שגם יטרחו לקרוא אותו.


פונקציונאליות:

ספקו קישורים רבים בגוף ההודעות

ע"פ מחקרים רבים, הוספת קישורים – למבצעים מיוחדים, מידע קשור, וכו" – מגדילה לכם את אחוז הקליקים והלידים.


הקשר בין הדוא"ל לבין האתר

חשוב להכניס להודעות מייל את הפונקציות החשובות של אתר שלכם, כגון קישורים לעמוד מוצרים, לעמוד צור קשר וכו"....


יצירת לידים מהדיוור

מומלץ לבצע את איסוף הנתונים מהלקוח בפונקציות כמו: סקרים, צרו קשר, ושליחת הדואר לחבר מחוץ להודעה עצמה ורק לקשר מההודעה לעמוד שבאתרכם. הרבה תוכנת דואר אינם מאפשרים מילוי טפסים בתוך דואר האלקטרוני.


שימושיות:

ודאו את תוכן ההודעה לפני המשלוח

בדקו מספר פעמים את ההודעה שלכם ובמידת האפשר גם על מחשבים שונים על מנת לוודא שהתוכן יראה אותו דבר לכל רשימת הדיוור שלכם. במיוחד מומלץ לבדוק את מראה ההודעה שלכם במערכות דואר של Yahoo, Gmail ו Walla במיוחד אם אתם שולחים הודעת בעברית. ישנם גם מספר תוכנות שיעזרו לכם בתהליך הזה כגון: Email Advisor של חברת Lyris.


הימנעו משימוש ב JavaScript

אם תשתמשו בו, ישנו סיכוי רב שההודעה שלכם תחסם בעקבות רמות האבטחה הגבוהות אשר אנשים בוחרים היום להשתמש בהם בתוכנות הדואר שלהם.


צרו גרסאות ווב של הדיוור שלכם וקשרו אליו מההודעה

למרות כל הניסיונות הרבים שלכם שכולם יראו את ההודעה כמו שצריך לא ניתן לצפות כל תוכנת דואר לכן חשוב מאוד לאפשר לאותם אנשים בכל זאת לקרוא את ההודעה.


שימוש ב ALT בתמונות

חשוב מאוד להשתמש ב ALT TAGS בעלות משמעות בתמונות שלכם על מנת לאפשר לאנשים שחוסמים כברירת מחדל תמונות בכל זאת להבין במה מדובר, בנוסף עם האדם קורא את ההודעה כאשר הוא אינו מחובר לאינטרנט הוא בכל זאת יוכל להבין במה מדובר. . יש להשתמש בתבנית הקוד הבאה בכל תמונה על מנת להימנע מהבעיה.


הגדירו את רוחב וגובה התמונות בהודעה

חשוב ביותר להגדיר את רוחב וגובה התמונות שלכם, אם לא תעשו זאת לכל אדם אשר חוסם תמונות יראה ההודעה שלכם רחבה ביותר וקשה מאוד לקריאה. יש להשתמש בקוד הבא בכל תמונה על מנת להימנע מהבעיה.

אנו מקווים שהשכלתם מהכתבה הנ"ל, אם יש לכם שאלות נוספות אתם מוזמנים ליצור איתנו קשר בכל עת.


 


סיימון גלפנד מנהל השירותים המתקדמים של חברת קומפיוקול שיווק באינטרנט, המתחמה בפתרונות קידום אתרים בינלאומיים וניתוח תנועת גולשים באתר בעזרת תוכנת קליקטראקס.
מאמר חינם באדיבות: www.Reader.Co.il
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

טוקבקים

שם מלא: *

אימייל:
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
4 + 8 =