אל תחנה םה יותק

למה לא לחנות על המדרכה
מאבק אזרחי, למען איכות החיים. אתם יותר ממוזמנים להדפיס ולפזר על מכוניות שחנו על המדרכה

תקשיב טוב!
זה לא וויכוח ואין לך זכות דיבור
עוד יותר מכך, אתה תמשיך לקרוא עד הסוף!

שלום, אני הולך רגל וכן גם לי יש רכב. אבל כשאני הולך רגל מרגיז אותי מאד שאתה מתעצל לחפש חנייה, ובגללך אני צריך לפלס דרך בין הרכב שלך לבין השיח הקרוב או במקרה הגרוע ללכת על הכביש ולהסתכן בצורה מיותרת. אתה יודע מה? מרגיז אותי גם להיות נדרש לעקוף את הרכב שלך גם עם הוא לא חוסם את כל המדרכה!

אין שום תרוץ, אולי חוץ ממעבר דירה או מקרה חירום, שיכול להצדיק את זכותך לחנות כאן.
לא משנה גם אם העבודה שלך מחייבת אותך בלוח זמנים לא הגיוני, אני חושב, שאם מישהו מאלץ אותך לפגוע בי כדי לשמור על מקום העבודה שלך, יש להעמיד אותו לדין.

מבחינתי זה עוד קל אני בחור צעיר ובריא אבל תחשוב על כל אותם אנשים שהטיול הזה מסביב לרכב שלך הוא משימה מורכבת. אני מתכוון לכל אלא שהולכים ברחוב עם עגלת תינוק, או תאומים, לכל הקשישים בדרכם הביתה עם הקניות בטרולי, או לכל הילדים קטנים שלא הכי ברור בעולם שיבחרו את הרגע הנכון ביותר לרדת לכביש. כמובן שיש לזכור גם את הנכים והמוגבלים.
ורק עוד דוגמא אחרונה, נהגי קלנועיות ורוכבי אופניים שאמנם לא זכותם לנסוע על המדרכה, אבל אם אתה כל כך מתחשב שאתה חונה אני לא הייתי רוצה לסמוך עלייך עם החיים שלי בנסיעה.

עכשיו לקצת סחיטה רגשית:
• היית רוצה שסבתא שלך זכרונה לברכה תהייה צריכה כל בוקר ללכת על כביש כדי לעקוף את הרכב של איזה שכן יקר שבחר להחנות על המדרכה?.
• אתה היית עומד מהצד ולא עושה כלום עם הילדים שלך היו צריכים ללכת על כביש של רחוב סואן כדי להגיע לבית הספר..?
• איך אתה מרגיש שאתה הולך על המדרכה ככה בדרך לפיצוציה או לבנק ופתאום יש איזה רכב שחוסם את כל המעבר?.

תהייה אמיתי עם עצמך, באמת היית חייב לחנות כאן? . . . .

לא ?

אז בפעם הבאה תתחשב!

ואגב אם אתה חושב, שקבלת את המכתב הזה בטעות, כי לא חנית על המדרכה, אלא באמצע הנתיב הימני. במקרה הזה אני בטוח שתצליח להסיק ולהבין מכל מה שקראת, שזה לא בדיוק משנה איפה חנית, אלא שזו לא זכותך להקל על עצמך בכך שתקשה על אחרים.

אז למה בעצם להקשיב למה שאני אומר? כי אני לטובתך,ולטובתו, ולטובתי ולטובתנו, כי יהיה הרבה יותר נעים ללכת ככה ברחוב, כדי להאמין שיש עוד אנשים שאכפת להם (יש כאלה, באמת!), כי מה ששנוא אליך אל תעשה לחברך, כי זה יעזור ללחץ הדם שלך, כי זה החוק, כי אם היית אמור לחנות פה אז היה שלט "חניה", כי אהבת לרעך כמוך ועוד...

מקווה לטוב
אילן קשת
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם ilan keshet

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
10 + 10 =