יולי תמיר: חרפה

חיים רמון, אדם שהורשע בעבירת מין, ממלא מקום ראש-הממשלה
יולי תמיר: חרפה
מה דינו של אדם שהורשע בעבירת מין?
בצל פרשת קצב המאוסה, התעלמה התקשורת כמעט לגמרי מהמינוי השערורייתי של חיים רמון, אדם שהורשע בעבירת מין, לתפקיד ממלא מקום ראש-הממשלה. ההרשעה של רמון, בין ש"יש עמה קלון" או אין - היא אות קלון לאיש ולמערכת הפוליטית בישראל. אפשר היה לצפות, לכל הפחות, לאיזו תקופת צינון של כמה שנים לפני שיקבל תפקיד בממשלה - שלא לדבר על קידום.

מאהוד אולמרט וחבריו אנחנו הרי לא מצפים לכלום, ואהוד ברק וחבריו עשויים בדיוק מאותו חומר - למקרה שחשבתם אחרת. לזכותו של אהוד ברק אפשר לומר, שמאז סיפור הזקנה במסדרון הוא אפילו לא טרח להעמיד פנים שמעניין אותו גורלו של האדם הפשוט בישראל - שלא לדבר על מיידלעך שדוחפים להן ידיים או דופקים להן צרפתיות, כי הרי למה הן נועדו? האם בתקופה שהיה רמטכ"ל ושר ביטחון (או לפני, או אחרי) שררו בצה"ל נורמות אחרות מאלו ששררו (לכאורה) בבית הנשיא או בחיי האהבה של חיים רמון?

אבל משרת-החינוךיולי תמיר אפשר לצפות ליותר, בעיקר על רקע הפרופיל הגבוה שהציגה בפרשת קצב (שכזכור, בניגוד לרמון, טרם הורשע בדין). לכן יולי תמיר נדרשת להסברים, וזה ההסבר שלה [ynet]. פשוט חרפה.

אגב, תזכורת לדברים שנאמרו על רמון בהכרעת הדין במשפטו:

"מצאנו שהנאשם לא דבק באמירת אמת"

"...בחר לפגוע פגיעה בלתי הוגנת במתלוננת לצורך ניהול הגנתו"

"הנאשם הסתייע בשבעה עדי הגנה שהובאו, רובם ככולם, במטרה להשחיר את פניה של המתלוננת... מדובר בעדות בלתי אמינות ובלתי מהימנות, שתיאמו את גירסתן בניצוחה של רבקה, ערב מתן עדותן בביהמ"ש".

"...נחצו כל הקווים האדומים... תחושתנו היתה שנעשים ניסיונות להטות משפט". 
 
במילים אחרות: היה חשד לכאורה לשיבוש הליכי חקירה והליכי משפט, הדחת עדים, ועוד כהנה וכהנה עבירות פליליות שרמון או אנשים שפעלו מטעמו עשו. על כך אומרים השופטים:

"התופעות החמורות שנתגלו במהלך ניהול משפט זה אינן יכולות להישאר ללא מענה. ראוי שהאחראים על מערכת אכיפת החוק יתנו דעתם לאותן תופעות פסולות וינקטו בצעדים הנדרשים".

(עוד ציטוטים בתקציר הכרעת הדין)

האם יולי תמיר לא קראה את הכרעת הדין? האם היא לא מבינה שישיבתה בממשלה שעה שנעשה מינוי כזה היא מעשה אנטי-מוסרי ואנטי-חינוכי מהמדרגה הראשונה? האם לא ברור לה שהמעשה הנכון היה לכנס מסיבת עיתונאים ולהתפטר.

אני לא חושב. יולי תמיר היא אשה אינטליגנטית. אינטליגנטית, משכילה ותרבותית. Honorable woman היה בוודאי קורא לה שייקספיר לו כתב מהפארסה הזו מחזה.שוקי גלילי
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם שוקי גלילי

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
10 + 14 =