האם ניתן להתפרנס ממסחר ב- איביי וכיצד מוכרים ב- איביי

700,000 (שבע מאות אלף) איש ואישה מתפרנסים מתופעת eBay איביי
האם ניתן להתפרנס ממסחר ב- איביי וכיצד מוכרים ב- איביי
להתפרנס ממסחר ב- איביי ולעבוד בנופש
לפני כמה שבועות קראתי כתבה המציגה נתונים על מספר הסוחרים ב- איביי (eBay) כמקור פרנסה. הנתון המדהים של 700,000 (שבע מאות אלף) איש הוכיח לי פעם נוספת כי האינטרנט בכלל ופלטפורמת המסחר איביי (eBay) בפרט מאפשרים לכל אדם מן השורה לפתוח עסק מהר ולהרוויח עפ"י השקעה. מדוע אני מציין זאת? לא מעט פעמים שואלים אותי: האם ניתן להתפרנס ממכירות ב- איביי (eBay)? ואני תמיד עונה את אותה התשובה: "הכל תלוי ברמת ההשקעה וההתמדה שלך".

איביי (eBay) הינה פלטפורמת סחר המאפשרת לאנשים ולעסקים, למכור ולקנות מוצרים חדשים ומוצרים משומשים לכל אחד בעולם. מה שנותן לנו קהל יעד של כ- 200 מיליון משתמשים הרשומים באתר איביי (eBay). כל מה שנותר לנו כ"מוכרים" פוטנציאלים זה למצוא מוצר טוב ולמכור אותו לקהל שמחפש אותו. עניין המסחר ב- איביי (eBay) מזמן כבר היה צריך לעלות מדרגה. ממצב של: "וואו, מצאנו את התחבושת של אריק שרון, או החזייה של בריטני ספירס (להבדיל...)", חובה לעבור למצב של: "מצאתי נגן MP3 שהולך מצוין ב- eBay, אני הולך למכור 5-7 כאלו ביום בקלות". וזו המציאות היומיומית של אותם 700 אלף סוחרים ברחבי העולם. אותם סוחרים מחפשים מוצרים שהקונים רוצים, ומציגים להם אותם למכירה במחיר המתאים.

השאלה המתבקשת הבאה היא: האם אוכל לעזוב את מקום העבודה שלי ולעבוד רק ב- איביי (eBay)??
התשובה מתחלקת לשניים. אך לפני כן אקדם ואומר, אשתי ואני עזבנו את מקומות העבודה שלנו (אני כעצמאי, ואשתי כמורה בבית ספר) ואנו שנינו עובדים במסחר ב- eBay מהבית. לגבי התשובה, צריך לצבור ניסיון וסל מוצרים מספיק גדול על מנת לעזוב את מקום העבודה. בהערכה גסה, לאחר כ- 4-5 חודשי עבודה ב- איביי (eBay), כמעט בוודאות תצבור מספיק מוצרים ותוכל להרוויח יותר ממשכורת ממוצעת חודשית. יש כאלו שיעדיפו להישאר במקום העבודה שלהם ובמקביל להמשיך למכור מוצרים ב- eBay. הסיבה לכך היא שהמסחר ב- איביי גוזל זמן מועט יחסית, כך שניתן להישאר במקום העבודה ולהמשיך לסחור באופן שוטף.

האם יש סיכון כלשהו?? האם צריך להשקיע כסף??
הסיכון במסחר ב- איביי (eBay) הוא אפסי, למעט עלות הצגת המוצר באתר (בין 35 סנט ל- 1 דולר בממוצע), אין לסוחר שום סיכון, כמובן שבמידה והמוצר נמכר יש עמלת מכירה של כ- 2 אחוז בממוצע. במידה ובדקת כמו שצריך את הביקוש של המוצר ואת המחירים שבו הוא נמכר, אז גם הסיכון הזה נעלם. אין צורך להחזיק במלאי כלשהו, ברגע ששולמה לך עלות המוצר ע"י הקונה, תוכל מייד לרכוש את המוצר מהספק ולשלוח אותו לקונה. דבר חשוב נוסף הוא, שהמוכר לא שולח את המוצר עד אשר התקבל התשלום מהקונה. כן, כן - אין ב- eBay "שוטף 30", "שוטף 60", תשלומים וכו'... כל העסקאות מתבצעות במזומן ומשולמות למוכרים מראש.

איך קונה ב- באיביי מארה"ב יעדיף אותי כמוכר מישראל? הרי לי יש עלויות משלוח גבוהות + המוצרים בארה"ב יותר זולים.
הצרכנים בחו"ל יותר חכמים ממה שאולי נדמה לנו. הם עורכים השוואות מחירים, וגם אתר איביי (eBay) מאפשר זאת. אז היו בטוחים שכאשר לקוח פוטנציאלי מגיש הצעה למוצר שלכם, הוא בדק את העלויות המקומיות שלו ביחס לרכישה שלו ב- איביי (eBay). בדרך כלל המחיר מחפה על זמני המשלוח הארוכים יותר מישראל. מה גם שישנם מוצרים שאינם נגישים בכל מקום בעולם, לדוגמא בעל חווה בארה"ב יעדיף לרכוש מוצר ב- איביי (eBay) שיגיע עד אליו אפילו במחיר גבוה מהמחיר בעיר הקרובה למקום מגורם (חסכון של נסיעות וטרטורים וכו'...). עוד יתרון הוא שישנם מוצרים אשר קיימים רק בארץ – או מיוצרים בארץ, כך שתמיד נהיה עדיפים. דוגמא מובהקת היא מוצרי ים המלח הידועים בכל רחבי העולם באיכותם, מיוצרים רק כאן. בנוסף ניתן למקם את המוצרים בארה"ב (Drop Shipping) ולשלוח אותם מארה"ב, כך לא יהיה הבדל בזמני המשלוח בין המוכר הישראלי למוכר מארה"ב.

מה נדרש ממני על מנת להצליח ב- איביי eBay?
נדרשת בעיקר יוזמה, פריצת מחסום השפה (ראה כתבה קודמת בנושא), המחסום הפסיכולוגי והמחסום הפיננסי (כיצד להעביר כספי המכירות לארץ). כל זאת תוכלו לעשות לבד, אך מומלץ לעשות זאת בעזרת קורס מקצועי אשר יחסוך לכם זמן רב ויפתור לכם את מירב הבעיות אשר תתקלו בהם.

קישור: קורס eBay

אלי שמעוני המרכז הישראלי למסחר ב- איביי http://www.ebayhelp.co.il
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אלי שמעוני

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
8 + 7 =