למה צריך ייעוץ פיננסי

יעוץ פיננסי= העצמה מישפחתית
למה צריך ייעוץ פיננסי
לכלכל כדי לא לקלקל
משפחה ממוצעת היום מגלגלת מחזור של מיליוני שקלים לאורך חייה ולמרבה הצער אף אחד מבני המשפחה לא למד כיצד עושים זאת נכון או כיצד ניתן להשיג את המרב מהכסף אותו אנו מרוויחים בזיעת אפנו.

מאות אלפים מתוך התקציב המשפחתי מופנה לתשלומי ריביות ועמלות על משכנתאות והלוואות במצב הטוב ועל אוברדרפט במצב פחות טוב.אבל אנחנו ממשיכים לנהל את כספנו באופן חובבני ואמוציונאלי ומאמינים כי אנחנו עושים הכי טוב עד שנופלים לבור שטומנים לנו המפרסמים הרבים למוצרים שונים כמו מוצרי צריכה דירות מכוניות וכו'.

את מירב האינפורמציה מקבלת משפחה מהמדיה אשר מוטת צרכי המפרסם ומשפחה אשר לא תמיד הוכיחה את הצלחתה בניהול הכספי.

כשאנו קונים מכונית יד שנייה במחיר 50.000 ש"ח אנחנו ממהרים לבדוק אותה במכון ולשלם 500 ש"ח לחוות דעת ,מרות שהסיכון אינו 50.000 ש"ח אלא מקסימום 10.000 (אין מצב שמכונית תתגלה כלא שווה פרוטה) כלומר להבטחת 10.000 ש"ח שילמנו 500 ש"ח 5% מערך הסיכון וזה רק במצב קיצוני ביותר. ומצב זה חוזר על עצמו כל כמה שנים.

לעומת דוגמא זו ,בניהול כלכלת הבית אנחנו לא משקיעים אג' בלימוד ובחינת ההתנהלות. לא מלמדים אותנו בבית ספר ולא באוניברסיטה איך לנהל תקציב משפחה מה נכון לעשות ומה לא.

אילו ידענו איך לנהל את כלכלת המשפחה הרווח היה נפרש לכל חיי המשפחה ואף מחנך את הדור הבא בהתנהלות נכונה.אך במקום ללמוד אנחנו מרגישים שאין מה ללמד אותנו , הרי נולדנו עם ידע ושום שינוי התנהגותי לא ישיג תוצאות טובות יותר .

רק במצב קיצוני כאשר משפחה נקלעת לחובות בלתי נסבלים ומתחילים עיקולים והפעלת ערבים להלוואות רק אז פונה המשפחה לעזרה, ואז "הניתוח" קשה יותר והמאמץ גדול יותר והויתור ענק.

אז מה עושים?צריך ללמוד לנהל כלכלית את המשפחה

.לבוא עם ראש פתוח לבחון את המצב וההתנהלות העכשווית להסיק מסקנות לקבוע יעדים ולהתקדם עפ"י תכנית מובנת וריאלית ולהפסיק לנהל כלכלה מהבטן ולעבור לניהול מהראש.

כל זמן לייעוץ הוא זמן טוב ברם הזמן המתאים ביותר הוא לקראת חתונה עוד לפני שמקימים משפחה, קונים בית ושוקעים בחובות בשלב זה שינוי קטן בתודעה יחולל פלאים בהמשך .רצוי גם לחנך ילדים ונוער בניהול תקציב אישי .

אז אם אתם רוצים להרוויח עשרות ואף מאות אלפים במשך חייכם מבלי לעבוד קשה יותר אז כדאי שתעלו על המסלול הנכון תלמדו ממומחים לנהל את כלכלת הבית בדיוק כפי שעסק רוחי מנוהל וראו כל הוצאה בייעוץ כהשקעה מניבה.

לכלכל נכון!


נופים אריק יועץ כלכלי לכלכלת משפחה ומקים המותג "לכלכל נכון" . מתמחה בהדרכה ואימון אישי לצמיחה כלכלית למשפחות, ולאנשים פרטיים. טלפון 077-7060696 052-2325554
דירוג:  

הוסיפו ל Facebook Share on Twitter

הוספת תגובה / יצירת קשר עם אריק נופים

שם מלא: *

אימייל: *
(האימייל לא יפורסם בשום מקום באתר)
כותרת: *
תוכן:
4 + 9 =